جمعه 24 فروردین 1403 زمان خواندن : دقیقه الهه نوسرایی

هک-سئو-چیست
به ما امتیاز بدهید

سئو یا بهینه‌ سازی سایت (Search Engine Optimization) همان‌طور که  پیدا است به سایت شما برای حضور در صفحات اول موتورهای جست‌وجو کمک می‌کند؛ سئو یک فرایند زمان‌بر و طولانی است؛ یعنی شما باید با استفاده از تکنیک‌های سئو و همچنین داشتن صبر می‌توانید به نتایج اولیه موتورهای جست‌وجو برسید؛ اما ترفندهای هک سئو به شما کمک می‌کند تا این روند را زودتر طی کنید.

{ برای کسب اطلاعات بیشتر از سئو، پیشنهاد می‌کنیم مقاله سئو چیست را مطالعه کنید.}

هک سئو چیست؟

هک-سئو-سایت

هک سئو (SEO Hacking) به معنی تکنیک‌های سئو است که استفاده از آن‌ها باعث رشد و ارتقا با سرعت  و مؤثر ترافیک وب‌سایت را به همراه دارد. ترفندهای هک رشد سئو با سرعت‌بخشیدن به روش‌های معمولی‌تر سئو سعی می‌کنند رشدی چندبرابری در ورودی عادی ‌سایت و رتبه‌بندی آن در صفحات نتایج ایجاد کنند.

درست است که کلمه هک معنای غلط‌انداز و منفی  دارد؛ اما این برداشت چندان هم اشتباه نیست؛ زیرا در سئو سه مفهوم وجود دارد:

 • سئو کلاه‌ سفید
 • سئو کلاه‌ سیاه
 • سئو کلاه خاکستری

که همه موارد بالا باهدف افزایش ترافیک و ارتقا ‌سایت انجام می‌شوند.

تفاوت سئو کلاه‌ سفید، کلاه‌ سیاه و کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه‌سیاه این تکنیک‌ها از روش‌های قدیمی سئو هستند و نمی‌توان در مدت‌زمان طولانی از آن‌ها استفاده کرد. روش‌های سئو کلاه‌سیاه با نقض قوانین موتورهای جستجو، تولید محتوای بی‌کیفیت و لینک‌های اسپم برای ارتقا وب‌سایت  استفاده می‌شوند که همه این کارها و تکنیک‌ها آسیب‌های زیادی را به رتبه‌بندی و ترافیک وب‌سایت وارد می‌کنند.

در مقابل تکنیک‌های سئو کلاه‌سفید کاملاً طبق دستورالعمل‌ها و قوانین منتشر شده موتورهای جستجو عمل می‌کنند و بعد از گذشت زمان اثر مثبت خود را روی ارتقا رتبه‌بندی وب‌سایت نشان می‌دهند. کلاه سفیدکاری تولید محتوای باکیفیت و لینک‌سازی قوی در وب‌سایت متمرکز هستند.

سئو کلاه خاکستری جایی بین دو روش با قرار دارد و از تکنیک‌های سئو کلاه‌سفید و کلاه‌سیاه به طور هم‌زمان استفاده می‌کند. روش‌های سئو کلاه خاکستری امکان دارد در کوتاه‌مدت مفید واقع شوند؛ اما اگر قصد ایجاد وب‌سایت برای کسب‌وکار خود را دارید و نتیجه در مدت طولانی برای شما اهمیت دارد، نباید از این تکنیک استفاده کنید.

{ برای کسب اطلاعات یشتر از سئو کلاه سفید، روی لینک مقاله کلیک کنید.}

بیشتر بخوانید :
آشنایی با مفاهیم سئو

هک-رتبه-سئو

ترفندهای هک سئو چیست؟

به دلیل پیچیدگی و کمبود وقت ما ترفندهای هک سئو را با تکنیک‌های سئو دسته‌بندی کردیم.

 • هک سئو داخلی (آن پیج on page): افزایش ترافیک طبیعی وب‌سایت با روش‌های خاص
 • هک سئو سرعت وب‌سایت: بهینه‌سازی وب‌سایت برای بارگذاری سریع اطلاعات
 • هک سئوی محتوا: جذب ترافیک از به‌روزرسانی محتوا و تولید محتوای جدید
 • هک سئو خارجی (آف پیج off page): دریافت بک‌لینک‌ها

در ادامه هریک از این موارد و تکنیک‌های آن‌ها را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

هک سئو داخلی

سئوی داخلی (On Page SEO) تمامی اقدامات داخلی وب‌سایت برای بهبود رتبه‌بندی در صفحه نتایج موتور جستجو را شامل می‌شود.

تکنیک‌های سئو داخلی به موتور جستجو به درک بهتر محتوای وب‌سایت و هماهنگی هرچه بیشتر آن باهدف جستجو (Search Intent) کاربران کمک می‌کنند. در فهرست زیر چند مورد از تکنیک‌های هک سئو داخلی با اثربخشی کوتاه‌مدت را آورده‌ایم.

 • بالابردن نرخ کلیک با افزودن سال به‌عنوان (Title Tag)
 • بهینه‌سازی تصاویر با نوشتن متن جایگزین (Alt Text)
 • سازگار کردن پیوند یکتا (URL) با فاکتورهای سئو
 • افزودن کلمات LSI و مترادف‌های کلمه کلیدی به محتوا
 • نگارش توضیح متا برای ارتقای رتبه
 • اضافه‌کردن اسکیما (Schema) برای قرارگرفتن در نتایج غنی گوگل
 • ایجاد نقشه سایت XML برای کمک به فهم بهتر محتوا توسط گوگل

۱. بالابردن نرخ کلیک با افزودن سال به‌عنوان محتوا (Title Tag)

نرخ کلیک و جایگاه وب‌سایت در SERP موتور جستجو تأثیر بالایی روی همدیگر دارند و به طور مؤثر روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند. هرچه وب‌سایت در صفحه نتایج در جایگاه بالاتری قرار بگیرد، کاربران بیشتر روی آن کلیک می‌کنند و نرخ کلیک بالایی به ما می‌دهد و باعث افزایش بازدید از سایت می‌شود.

یکی از ترفندهای کاربردی برای افزایش نرخ کلیک (CTR) وب‌سایت اضافه‌کردن سال به‌عنوان سئو است. این کار جدید و به‌روز بودن محتوای شما را به کاربران نشان می‌دهد. از طرف دیگر تازگی و آپدیت بودن محتوا دقیقاً همان چیزی است که موتورهای جستجو به آن اهمیت زیادی می‌دهند.

۲. کاهش حجم تصاویر و بهینه‌سازی تصاویر با متن جایگزین یا آلت دهی تصاویر

 • نگارش متن جایگزین
 • کاهش حجم تصاویر
 • نگارش متن جایگزین یا آلت دهی به تصاویر

افزودن متن جایگزین در وردپرس به‌سادگی قابل‌انجام است. کافی است پس از بارگذاری تصویر در تنظیمات آن، بخش مربوط به متن جایگزین را با عبارت مناسب پر کنید. این روش با وجود تأثیر زیاد در بهبود رتبه تصاویر، اغلب اوقات نادیده گرفته می‌شود.

بهینه‌سازی تصاویر شامل فشرده‌سازی و کاهش حجم آن‌ها است. استفاده از تصاویر با حجم بالا در محتوا سرعت بارگذاری وب‌سایت را کاهش می‌دهد. در نتیجه کاهش سرعت بارگذاری، بسیاری از کاربران صفحه را ترک می‌کنند و این کار باعث افزایش نرخ پرش (Bounce Rate)  وب‌سایت می‌شود.

بیشتر بخوانید :
الگوریتم تازگی محتوا (Freshness)

{ در این باره پیشنهاد می‌کنیم مقاله سئو تصاویر چیست را مطالعه کنید.}

۳. سازگار کردن پیوندهای یکتا با معیارهای سئو

پیوند یکتا (URL) در خوانش بهتر محتوای صفحه و کلمه کلیدی اصلی توسط کاربران و موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارند. پیوند یکتا باید موضوع صفحه موردنظر را به موتورهای جستجو درست و دقیق اعلام کند.

۴. اضافه‌کردن کلمات LSI و مترادف‌های کلمه کلیدی

استفاده درست و به‌جا از کلمات کلیدی در ارتقا سئو وب‌سایت و افزایش ترافیک ارگانیک به سمت وب‌سایت تأثیر بسیاری دارد. کلمه کلیدی اصلی باید موضوع صفحه را بیان کند و باید در عنوان سئو، تگ عنوان و عنوان‌های فرعی محتوا دقیق و کامل به کار برود. انتخاب کلمه کلیدی اصلی نیز با فرایند «تحقیق کلمات کلیدی» (Keyword Research) صورت می‌گیرد.

۵. نگارش توضیحات متاتگ‌ها برای ارتقای رتبه

یکی از دلایل بهبود رتبه‌بندی و ارتقا سئو وب‌سایت در بهبود رتبه‌بندی و هدایت ترافیک متاها هستند. به همین دلیل باید مطمئن شوید که محتوای متای شما در زمان نمایش صفحه نتایج به‌اندازه کافی جذاب و گیرا هست که کاربر روی آن کلیک کند.

۶. استفاده از روش اسکیما برای صفحات

نتایج غنی (Rich Results) به نتایجی گفته می‌شود که با توضیحات، لینک‌های تکمیلی، امتیازها و سؤالات متداول در SERP ظاهر می‌شوند. قرارگیری در بین این اسنیپت‌ها در صفحه نتایج تأثیر مثبتی در رتبه‌بندی وب‌سایت دارد و می‌تواند ترافیک زیادی به سمت وب‌سایت بیاورد.

۷. ایجاد نقشه سایت XML

نقشه سایت فایلی با فرمت XML است که فهرستی از پیوند‌های یکتای جدید و مهم در وب‌سایت در اختیار موتورهای جستجو قرار می‌دهد. نقشه سایت به گوگل در پیداکردن و پیوندهای یکتا کمک می‌کند.

۸. طراحی واکنش‌گرا  یا ریسپانسیو

یکی از اصلی‌ترین تکنیک‌های هک سئو به‌کارگیری طراحی واکنش‌گرا (ریسپانسیو) برای وب‌سایت است. به دلیل استفاده زیاد از گوشی‌های همراه و بیشتر بودن ترافیک به‌دست‌آمده از موبایل نسبت به کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها این مورد جز اقدامات بسیار ضروری هک سئو در نظر می‌گیریم.

۹. نصب افزونه کش (Cache)

یکی دیگر از ترفندهای بهبود سرعت وب‌سایت نصب افزونه‌های کش (Cache) روی وردپرس است. با استفاده از این افزونه برای بهبود سئو فایل‌های کاربردی یا بزرگ وب‌سایت روی مرورگر کاربر ذخیره می‌کند و نیازی به بارگذاری مجدد آن‌ها نیست و همچنین سرعت لود بالاتر می‌رود.

۱۰. استفاده از CDN برای افزایش سرعت

ارتقای بیشتر سرعت وب‌سایت از طریق ایجاد سیستم CDN نیز امکان‌پذیر است. CDN(Content Delivery Network). در این سیستم به دلیل وجود چندین سرور در نقاط مختلف، کاربران بر اساس لوکیشن از نزدیک‌ترین سرور اطلاعات را دریافت می‌کنند و به همین دلیل وب‌سایت با سرعت بیشتری بارگذاری می‌شود.

بیشتر بخوانید :
آموزش افزایش ترافیک و بازدید سایت

۱۱. تولید محتوای به‌روز یا همیشه‌سبز

محتوای همیشه‌سبز (Evergreen Content) به محتوایی گفته می‌شود که پس از گذشت چند سال همچنان نیاز کاربران را رفع کند.

۱۲. تبلیغات هدفمند آنلاین

استفاده از تبلیغات هدفمند در تبلیغات آنلاین راهی بسیار تأثیرگذار برای بهبود سئو و جذب مخاطب برای وب‌سایت است. به کمک این نوع از تبلیغات می‌توان کمپین‌های تبلیغاتی را بر اساس ویژگی‌های مشترک کاربران و  هدف سازماندهی کرد و باید حتماً مرتبط با ویژگی‌های شخصی، رفتار و علاقه‌مندی‌های مخاطب ایجاد شوند. این کار در آخر باعث افزایش نرخ تبدیل و فروش خواهد شد.

هک-سئو

ترفندهای هک سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که در داخل وب‌سایت برای بهینه‌سازی و بهبود سئو سایت انجام می‌شود. هک سئو داخلی ترفندها و روش‌های زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • بالابردن نرخ کلیک با افزودن سال به‌عنوان (Title Tag)
 • بهینه‌سازی تصاویر با متن جایگزین (Alt Text)
 • سازگار کردن پیوند یکتا (URL)
 • افزودن کلمات LSI و مترادف‌های کلمه کلیدی در سئو
 • نگارش توضیح متا توصیفی برای بالابردن رتبه
 • افزودن اسکیما (Schema) برای قرارگرفتن در نتایج
 • ایجاد نقشه سایت XML برای کمک به درک بهتر محتوا توسط موتورهای جست‌وجو

ترفندهای بارگذاری بهتر و سریع‌تر وب‌سایت برای هک سئو

بارگذاری بدون اشکال و سریع وب‌سایت هم در بهبود تجربه کاربری مؤثر است و هم تأثیر مثبتی را برای رتبه‌بندی در موتورهای جستجو قرار می‌دهد. بهترین تکنیک‌هایی که می‌توانیم برای بهبود وب‌سایت انجام دهیم عبارت‌اند از:

 • سازگاری وب‌سایت با موبایل با طراحی واکنش‌گرا (ریسپانسیو)
 • نصب افزونه کش (Cache) برای بهبود بارگذاری صفحات
 • استفاده از CDN برای بهبود سرعت سایت.

ترفندهای محتوایی برای هک سئو

تولید محتوا بر اساس معیارهای موتورهای جستجو روشی پیچیده‌ است و نیازمند توجه به نکات مهم است. هک سئو محتوا شامل کارهایی می‌شود که در زمان کوتاه‌تر می‌توانند در بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت مؤثر باشند. مهم‌ترین این اقدامات عبارت‌اند از:

 • تولید محتوای همیشه‌سبز
 • تولید محتوا بر اساس موضوعات روز (ترندها)
 • به‌روزرسانی مداوم و منظم محتوا
 • استفاده از کلمات کلیدی طولانی
 • بهبود خوانایی محتوا
 • ایجاد لینک‌های داخلی برای ارتقای محتوای جدید
 • تولید پادکست از محتوای قدیمی
 • بهینه‌سازی محتوا برای جستجوی صوتی
 • بالابردن نرخ تبدیل با لینک‌سازی به روش فید RSS
 • تولید محتوای ویدئویی
 • ایجاد کانال در یوتیوب،
 • نگارش در مورد افراد صاحب‌نظر و تأثیرگذار حوزه تخصصی
 • سخت‌گیری در مورد لینک‌های خروجی.

13 دیدگاه

Stan Hahn

certainly like your website but you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to inform the reality nevertheless I will definitely come back again

مشاهده نظر
Baron Kuvalis

Fantastic site A lot of helpful info here Im sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious And naturally thanks on your sweat

مشاهده نظر
Melyna Blick

obviously like your website but you need to test the spelling on quite a few of your posts Several of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to inform the reality on the other hand Ill certainly come back again

مشاهده نظر
꽁머니 이벤트

I do agree with all the ideas you have introduced on your post They are very convincing and will definitely work Still the posts are very short for newbies May just you please prolong them a little from subsequent time Thank you for the post

مشاهده نظر
tvbrackets

Thanks I have recently been looking for info about this subject for a while and yours is the greatest I have discovered so far However what in regards to the bottom line Are you certain in regards to the supply

مشاهده نظر
Wd808

Hi Neat post Theres an issue together with your web site in internet explorer may test this IE still is the marketplace chief and a good component of people will pass over your fantastic writing due to this problem

مشاهده نظر
Website Benutzerführung

"I stumbled upon this blog while researching [topic], and I'm glad I did. The quality of the content speaks volumes about the credibility of the author. I'm impressed by the level of detail and the balanced perspective presented here. Kudos to the team for creating such valuable resources!"

مشاهده نظر
رضا کریمی

سلام با توجه به مطلبتون برای هک سئو استفاده از چه cdn ای رو پیشنهاد می دید؟

مشاهده نظر
첫가입 꽁머니

I do believe all the ideas youve presented for your post They are really convincing and will certainly work Nonetheless the posts are too short for novices May just you please lengthen them a little from subsequent time Thanks for the post

مشاهده نظر
Marketing Expert

In addition, I found your article to be very well-researched and substantiated. The data and case studies you provided lend credibility to your arguments and demonstrate the potential for success when targeting the right niche. Thank you for putting so much thought and effort into creating this comprehensive resource.

مشاهده نظر
Torrance Stiedemann

Your blog post was like a ray of sunshine on a cloudy day. Thank you for brightening my mood!

مشاهده نظر
꽁 머니

Hi i think that i saw you visited my web site thus i came to Return the favore Im attempting to find things to enhance my siteI suppose its ok to use a few of your ideas

مشاهده نظر
rubmd

Hi i think that i saw you visited my web site thus i came to Return the favore I am attempting to find things to improve my web siteI suppose its ok to use some of your ideas

مشاهده نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *