به ما امتیاز بدهید

امروزه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها روز به روز در حال گسترش است. در این شرایط است که کسب و کار‌های بزرگ و کوچک همگی داشتن یک وب‌سایت را برای پیشرفت خودشان امری ضروری دانسته‌اند. اما برای اداره یک وب‌سایت‌ خوب و معتبر نیاز به صرف وقت به صورت پیوسته و مدیریت درست داریم. کسی که عهده‌دار این مسئولیت است، ادمین سایت نام دارد. برای آشنایی بیشتر با وظایف و ویژگی‌های ادمین سایت با ما در این مقاله همراه شوید.

اگر برای سایت خود نیاز به خدمات مشاوره، پشتیبانی و ادمین دارید می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت تهران سایت و یا با شماره‌گیری 77711200-021 با ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب شرکت طراحی سایت تهران سایت بهره‌مند شوید.

ادمین-سایت

ادمین سایت چه کسی است؟

ادمین سایت در واقع مدیر وب‌سایت می‌باشد و وظیفه او مدیریت و نظارت بر وب سایت شما است. شما می‌توانید وظیفه تولید محتوا و انتشار محتوا را به ادمین سایت خود بدهید. اما گاهی اوقات تمام موارد مرتبط به سایت مانند: مدیریت و مسائل فنی را به ادمین سایت واگذار می‌کنند که در این شرایط در واقع ادمین سایت گرداننده سایت شما می‌باشد و مدیریت کامل وب‌سایت به عهده او است. ادمین سایت باید از یکسری مهارت‌ها برخوردار باشد تا بتواند سایت شما را به خوبی اداره کند. ما در ادامه به برخی از وظایف ادمین سایت اشاره می‌کنیم با ما همراه باشید.

وظایف ادمین سایت

 • تولید محتوای مناسب سایت
 • انتشار محتوا
 • پاسخ دادن به سوالات و درخواست‌های مخاطبین یا مشتریان
 • نگهداری و توسعه سایت در جهت پیشرفت
 • ایجاد نظم در وب سایت
 • ارائه خدمات به موقع و درست

مهارت‌ های مورد نیاز ادمین سایت

ادمین سایت لزوماً باید از یکسری مهارت‌های مهم برخوردار باشد تا بتواند یک سایت را به نحوه درست و استاندارد مدیریت کند. بخشی از این مهارت‌های ادمین سایت شامل:

 • سئو
 • روش درست تحقیق
 • مسلط به نرم افزار‌های لازم
 • نگارش صحیح
 • برنامه‌نویسی
 • آشنایی با وب سایت‌ها و دیگر شبکه‌های اجتماعی
 • روابط عمومی بالا برای تعامل با مخاطبین و مشتریان
 • خلاق
 • روحیه و قدرت مدیریت داشتن

شیوه مدیریت سایت

اگر صاحب یک وبسایت، مدیریت کامل سایت را به ادمین سایت واگذار کرده باشد در واقع او مسئولیت کل سایت را بر عهده دارد و تمام عوامل مدیریتی و شیوه‌های مدیریتی را اجرایی می‌کند و تنها او تصمیم گیرنده برای محتوا و مسائل فنی سایت می‌باشد. به طور‌کلی ادمین سایت زمان‌بندی برای تولید و انتشار محتوا و مدیریت محتوایی سایت را برعهده دارد. مدیریت محتوای یک سایت کار ساده‌ای نیست و نیاز به دانش مورد نیاز مثل سئو و دیگر مهارت‌ها دارد. از دیگر مسائلی که در مبحث ادمین سایت اهمیت دارد، امنیت سایت شما است. برای مدیریت یک سایت، چه فروشکاهی باشد چه هر نوع سایت دیگری شما نیاز به یک استراتژی مشخص برای خود دارید تا بتوانید به جلو پیش بروید.

ادمین سایت کسی است که شما را در طراحی و برنامه‌ریزی و عملی کردن یک استراتژی مشخص و مختص به سایتتان همراهی خواهد کرد. مدیریت این استراتژی موفقیت شما را حتمی می‌کند. ادمین سایت در واقع مراقبت پیوسته و درست از سایت را برعهده دارد. اگر ادمین سایت شما نتواند به‌طور مداوم وب‌سایت شما را مورد بررسی قرار دهد و ایرادات را رفع کند، وب‌سایت شما به مشکل خواهد خورد. همچنین نمی‌توانید یک مدیریت خوب برای سایت خود داشته باشید.

ادمین . سایت
ویژگی-ادمین-سایت

چه ویژگی هایی یک ادمین سایت را موفق می کند؟

 1. داشتن شور و اشتیاق: انگیزه، نیروی محرکه هر فعالیتی است. یک ادمین سایت موفق با اشتیاق به کار خود، اهداف مشخصی را برای وب سایت تعیین می‌کند و با خلاقیت در مسیر تحقق آن‌ها گام برمی‌دارد.
 2. 2. عشق به دنیای دیجیتال: داشتن کسب و کار آنلاین، لازمه گذراندن ساعات طولانی در دنیای مجازی است. یک ادمین سایت با علاقه و پشتکار، چالش‌های این مسیر را به فرصت تبدیل می‌کند.
 3. رهبری توانمند: توانایی مدیریت تیم، از دیگر ویژگی‌های کلیدی یک ادمین سایت است. آشنایی با فنون مدیریت و برقراری ارتباط موثر با اعضای تیم، اعم از برنامه نویس، طراح، تولید کننده محتوا و مشتریان، نقشی اساسی در هدایت و انسجام تیم ایفا می کند.
 4. تسلط بر دانش طراحی: آشنایی با اصول اولیه طراحی و برنامه نویسی، یک ادمین سایت را از وابستگی صرف به طراحان و برنامه نویسان نجات می‌دهد و امکان انجام تغییرات جزئی و رفع مشکلات را به طور مستقل فراهم میکند.
 5. قلمی توانمند و خلاق: تولید محتوای اختصاصی و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو، از وظایف اصلی یک ادمین سایت است. تسلط بر اصول تولید محتوا و آشنایی با سئو، رمز موفقیت در این زمینه است.
 6. تحلیلگر ماهر: یک ادمین سایت کارآمد با استفاده از ابزارهای تحلیل مانند گوگل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس و سایر ابزارهای سئو، به بررسی و تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت می پردازد و با شناسایی نقاط ضعف و قوت، مسیر پیشرفت را هموار می‌کند.

شرایط نگهداری سایت

 1. قدم اول هنگامی است که شما برای برند یا کسب و کارتان یک وب‌سایت طراحی می‌کنید.
 2. قدم دوم مدیریت وب‌سایتی است که طراحی کرده‌اید که این مسئولیت را می‌سپارید به ادمین سایت.
 3. قدم سوم و مهم‌ترین آن، نگهداری مناسب و اصولی از سایتتان است. در واقع یک ادمین سایت وظیفه نگهداری و پشتیبانی از وب‌سایت را نیز برعهده دارد.

نگهداری از سایت دارای شرایط ویژه و خاصی است. سایت شما نمی‌تواند به خودی خود پیش‌ برود شما باید یکسری مسائل را مداوم و پیوسته رعایت کنید تا بتوانید از وب‌سایت خود مراقبت و نگه‌داری کنید. وظیفه مراقبت و نگهداری از سایت را می‌توانید به ادمین سایت واگذار کنید.

حقوق ادمین وبسایت

چندین عامل وجود دارد که بر حقوق ادمین وبسایت تأثیر می‌گذارد، این عوامل عبارتند از:

 • حقوق ادمین وبسایت به طور مستقیم با سطح تخصص و تجربه او در این زمینه مرتبط است. افرادی که مهارت‌های برنامه‌نویسی، طراحی وب، مدیریت سرور و بهینه‌سازی SEO را در اختیار دارند، معمولاً به حقوق بیشتری دست پیدا می‌کنند.
 • حجم و پیچیدگی وب سایت، تعداد صفحات و بازدیدکنندگان آن، به طور مستقیم بر میزان کار ادمین و به تبع آن، حقوق او تاثیر می گذارد.
 • شغل ادمین سایت می تواند به صورت تمام وقت، پاره وقت یا فریلنسری باشد. حقوق ادمین‌های تمام وقت به طور معمول از فریلنسرها بیشتر است.
 • میزان حقوق ادمین سایت در مناطق مختلف می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی، حقوق ادمین ها در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک است.

 طور کلی، درآمد ادمین وبسایت بستگی به شرایط و قوانین مربوطه دارد. در سازمان‌های دولتی، حقوق معمولاً بر اساس قوانین و مقررات دولت تعیین می‌شود، در حالی که در شرکت‌های خصوصی، به قوانین و شرایط آن شرکت پایبندی می‌شود. با توجه به عوامل ذکر شده، نمی‌توان عدد دقیقی برای حقوق ادمین سایت تعیین کرد. درآمد ادمین سایت می‌تواند از حداقل حقوق اداره کار تا چندین میلیون تومان در ماه متغیر باشد.

نکات نگهداری از وب‌سایت

1. نظارت بر امنیت وب‌سایت
2. چک کردن و به روز کردن مداوم محتوای پیج
3. بروز‌رسانی‌های فنی و محتوایی و همینطور بروز‌رسانی نرم‌افزار‌های سایت
4. جلوگیری از بروز مشکلات قابل پیش‌‌بینی توسط ادمین سایت
5. بررسی روزانه لینک‌ها و تمام محتوای سایت
6. بررسی ظاهر سایت
7. برنامه‌ریزی و زمان‌بندی برای تمام فعالیت‌های سایت
8. بررسی سرعت سایت توسط ادمین سایت
9. کارکردن بر روی سئو سایت

این عوامل تنها بخشی از مواردی است که شما باید در نگهداری صفحه خود انجام دهید. برای انجام این امور از ادمین سایت استفاده کنید. در این شرایط مسئول سایت باید کسی باشد که مهارت‌ها و دانش لازم را داشته باشد. شما حتی می‌توانید از یک تیم پشتیبانی هم استفاده کنید.

ادمین - سایت

مدیریت محتوا در سایت

هر سایتی که شما طراحی کنید چه برای کسب و کارتان باشد چه برندهای دیگر، آن سایت نیاز به یک محتوای مناسب و مرتبط با سایتتان دارد تا تبدیل به یک وب‌سایت خوب و معتبرشود. مسئولیت مدیریت محتوا یعنی تولید و انتشار محتوا همگی بر عهده ادمین سایت است.
اگر وب‌سایت مورد نظر یک سایت فروشگاهی و پر مخاطب باشد. محتوا‌ها باید طبق تقویم محتوایی آماده و داخل سایت بارگذاری شوند بنابراین کار چندان ساده‌ای هم نخواهد بود بخصوص؛ اگر حجم محتوای مدنظر ادمین سایت زیاد باشد.
در این شرایط است که ادمین سایت می‌تواند یک تیم تولید‌ محتوا در اختیار داشته باشد. با داشتن یک تیم تولید‌ محتوا تمام فعالیت‌هایی که قرار است در صفحه سایت رخ دهد تقسیم می‌شود.

هر کس وظیفه مخصوص به خودش را می‌داند. به این ترتیب روند تولید محتوا و انتشار آن به خوبی پیش خواهد رفت.

در این مقاله برای شما مشخص شد که ادمین سایت چه کسی است و چه وظایفی دارد. همچنین مشخص شد که ادمین سایت تا چه اندازه می‌تواند در روند پیشرفت و موفقیت یک سایت یا بالعکس در سقوط و شکست یک وبسایت تاثیرگذار باشد.

پس اگر دارای یک وب‌سایت در هر زمینه‌ای هستید انتخاب یک ادمین سایت خوب و حرفه‌ای برای سایتتان نقش بسزایی در آینده و روند موفقیت شما خواهد داشت، پس در انتخاب این فرد دقت لازم را داشته‌ باشید.

شرکت تهران سایت با سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی طراحی و سئو سایت همواره در کنار شما عزیزان است. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه‌ی طراحی و ادمین سایت می‌توانید با شماره 77711200-021 تماس حاصل فرمائید.

اگر برای سایت خود نیاز به خدمات مشاوره، پشتیبانی و ادمین دارید می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت تهران سایت و یا با شماره‌گیری 77711200-021 با ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب شرکت طراحی سایت تهران سایت بهره‌مند شوید.

ادمین وبسایت

چگونه ادمین وب‌سایت شویم؟

اولین گام برای تبدیل شدن به ادمین وب‌سایت، یادگیری سیستم مدیریت محتوا وردپرس است. پس از آشنایی با وردپرس، باید اصول بهینه‌سازی موتورهای جستجو را یاد بگیرید تا بتوانید محتوای سئو شده تولید کنید و به رتبه‌بندی نتایج جستجوی Google و دیگر موتورهای جستجو کمک کنید. دیجیتال مارکتینگ یکی از مهمترین وظایف ادمین وب‌سایت است. بنابراین، باید این فن را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید. آشنایی با اصول اولیه امنیت وب‌سایت بسیار مهم است. این دانش به شما کمک می‌کند تا امنیت وب‌سایت را حفظ کرده و نظارت حداقلی بر روی امنیت آن داشته باشید. با ایجاد یک وب‌سایت و شروع به مدیریت آن، تجربه لازم را کسب کنید. هیچ چیز بهتر از تجربه عملی نمی‌تواند به شما کمک کند.

بازار کار ادمین وب‌سایت در ایران

در گذشته، افراد متخصصی که در ایران بودند، ممکن بودند با بیکاری مواجه شوند و توانایی استفاده از تخصص خود را به بهترین نحو نداشته باشند. اما امروزه، این وضعیت کمتر مشاهده می‌شود و اگر شما در یک حوزه تخصصی دارای توانمندی‌های کافی باشید، مطمئن باشید که همیشه فرصت‌های شغلی برای شما وجود خواهد داشت و هرگز بیکار نمی‌مانید. به ویژه در زمینه‌های مرتبط با کامپیوتر، این وضعیت بیشتر صدق می‌کند. اگر در این حوزه‌ها تخصص کافی را دارید، مطمئن باشید که بهترین شرکت‌ها به دنبال جذب افراد متخصص و با تجربه هستند.

بازار کار ادمین وب‌سایت در ایران، با توجه به حرفه‌ای بودن این شغل، بسیار جذاب است و تمامی کارفرمایان به دنبال جذب ادمین وب‌سایت ماهر و متخصص هستند. اگر شما تمایل دارید در این حوزه کار کنید، باید به یاد داشته باشید که اطلاعات خود را به‌روز نگه دارید تا بتوانید در حرفه خود پیشرفت کنید. یک ادمین وب‌سایت حرفه‌ای باید مدام اطلاعات خود را به‌روز کند و از منابع آموزشی جدیدترین استفاده را ببرد. به طور کلی، بازار کار ادمین وب‌سایت در ایران نسبت به شغل‌های دیگر جذاب‌تر است، اما همچنان نیاز به افراد متخصص دارد. اگر می‌توانید در این حوزه تخصص لازم را کسب کنید، می‌توانید موفقیت بیشتری را بدست آورید.

نمونه کارهای طراحی و ادمین سایت با مجموعه تهران سایت

طراحی وبسایت شرکت بازسازی رابین هوم

طراحی وبسایت فروشگاه مبلمان فیدار

طراحی وبسایت فروشگاه لوازم خانگی دوو

طراحی وبسایت فروشگاه لوازم کادویی آوا کادو

نام و نام خانوادگی


ایمیل


ارسال

ثبت درخواست