یکشنبه 26 فروردین 1403 زمان خواندن : دقیقه الهه نوسرایی

مسدود-کردن-مزاحم-تلفنی
به ما امتیاز بدهید

امروزه با گسترش استفاده از تلفن‌های همراه، شاهد افزایش تماس‌های مزاحم و ناخواسته نیز هستیم. این تماس‌ها می‌توانند آرامش و حریم شخصی ما را به مخاطره اندازند. خوشبختانه، راه‌های مختلفی برای مسدود کردن این مزاحم‌ها وجود دارد. در این مطلب، به شما خواهیم آموخت که چگونه با استفاده از تنظیمات گوشی خود و بدون نیاز به دانلود برنامه‌های جانبی، تماس‌های دریافتی را مسدود کنید. همچنین، تعدادی از بهترین برنامه‌ها برای مسدود کردن شماره‌های مزاحم برای اندروید و  iOS  اشاره خواهیم کرد.

مسدود و بلاک کردن شماره مزاحم در آیفون

اگر از تماس‌های مزاحم یک شماره خاص خسته شده‌اید، می‌توانید به راحتی آن را در آیفون خود بلاک کنید. برای این کار نیازی به اپلیکیشن جانبی نیست و می‌توانید از طریق برنامه Phone این کار را انجام دهید. بعد از بلاک کردن یک شماره دیگر پیام‌های آن شماره را دریافت نخواهید کرد و از تماس‌های آن شماره مطلع نخواهید شد. پیام‌های ارسالی برای آن شماره، تیک Delivered دریافت نمی‌کنند. تماس‌های آن شماره به voicemail یا صندوق صوتی شما هدایت می‌شوند. اگر voicemail فعال نباشد، تماس‌گیرنده با پیغام “مخاطب مورد نظر اشغال است” مواجه می‌شود.

بلاک-کردن-ناشناس

مراحل مسدود کردن تماس مزاحم در گوشی آیفون:

 1. برنامه Phone را باز کنید.
 2. به قسمت Recents تماس‌ها بروید.
 3. شماره‌ای که می‌خواهید بلاک کنید را پیدا کنید.
 4. روی علامت “i” کنار شماره ضربه بزنید.
 5. به پایین صفحه اسکرول کنید و گزینه Block this caller را انتخاب کنید.

آنبلاک کردن شماره مسدود شده:

 1. به تنظیمات بروید.
 2. قسمت Phone را انتخاب کنید.
 3. روی Blocked numbers ضربه بزنید.
 4. گزینه Edit را در گوشه بالا-راست لمس کنید.
 5. علامت منفی (-) کنار شماره‌ای که می‌خواهید آنبلاک کنید را لمس کنید.
 6. گزینه Unblock را انتخاب کنید.

شما می‌توانید از طریق FaceTime و Messages هم شماره‌ها را بلاک کنید. برای بلاک کردن چند شماره به طور همزمان، می‌توانید از لیست مخاطبین خود استفاده کنید. اگر شماره‌ای را بلاک کنید و سپس آن را از لیست بلاک خارج کنید، آن شماره به لیست مخاطبین شما اضافه نخواهد شد.

بیشتر بخوانید :
ديليت اكانت اينستاگرام آموزش حذف حساب اینستاگرام

web design service banner

بلاک کردن شماره ناشناس در اندروید

دو روش کلی برای بلاک کردن شماره در اندروید وجود دارد:

روش اول: از طریق برنامه تلفن

 1. برنامه تلفن را در گوشی خود باز کنید.
 2. به تب “اخیر” یا “مخاطبین” بروید.
 3. شماره مورد نظر برای بلاک کردن را پیدا کنید.
 4. روی نام یا شماره آن شخص لمس طولانی کنید.
 5. در منوی باز شده، گزینه “بلاک کردن” یا “مسدود کردن” را انتخاب کنید.
 6. در صورت نیاز، تأیید نهایی را انجام دهید.

روش دوم: از طریق تنظیمات برنامه تلفن

 1. برنامه تلفن را در گوشی خود باز کنید.
 2. روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.
 3. “تنظیمات” را انتخاب کنید.
 4. به بخش “مسدود کردن شماره‌ها” یا “شماره‌های مسدود شده” بروید.
 5. “افزودن شماره” را انتخاب کنید.
 6. شماره مورد نظر برای بلاک کردن را وارد کنید.
 7. “ذخیره” یا “تأیید” را انتخاب کنید.

مسدود کردن شماره ناشناس در انواع گوشی همراه

با بلاک کردن یک شماره، تماس‌ها و پیامک‌های آن شخص مسدود می‌شود. برای لغو بلاک کردن یک شماره، می‌توانید به لیست شماره‌های مسدود شده در تنظیمات برنامه تلفن مراجعه کنید و شماره مورد نظر را از لیست حذف کنید.

 • بلاک کردن شماره در گوشی شیاومی

ابتدا وارد بخش RECENT تماس‌ها شوید و شماره‌ای که قصد مسدود کردن آن را دارید پیدا کنید. سپس روی شماره ضربه بزنید و به مدت چند ثانیه نگه دارید. پس از باز شدن منو گزینه بلاک یا مسدود کردن شماره را انتخاب کنید و تایید نهایی را بزنید.

 • بلاک کردن شماره در گوشی هواوی

دو روش برای بلاک کردن شماره در گوشی‌های هواوی وجود دارد. در روش اول، از طریق برنامه تماس‌ها، به بخش More یا آیکون سه نقطه بروید و گزینه Block را انتخاب کنید. سپس وارد لیست سیاه (Blocklist) شده و شماره مورد نظر را وارد کنید. در روش دوم، از طریق برنامه مخاطبین، روی نام مخاطبی که می‌خواهید بلاک کنید ضربه بزنید و گزینه Block را انتخاب کنید.

 • مسدود کردن شماره در گوشی سامسونگ

فرایند بلاک کردن شماره در گوشی‌های سامسونگ مشابه گوشی‌های دارای اندروید وان است. دو روش برای بلاک کردن شماره وجود دارد. در روش اول، از طریق برنامه تماس‌ها، به بخش Setting و سپس Blocked numbers بروید و شماره مورد نظر را وارد کنید. در روش دوم، از طریق برنامه تماس‌ها، به بخش Recent بروید، شماره مورد نظر را انتخاب کنید، روی آیکون علامت تعجب (!) ضربه بزنید و گزینه Block را انتخاب کنید.

 • بلاک کردن شماره در گوشی اچ تی سی:

از طریق برنامه Phone، انگشت خود را چند ثانیه روی شماره مورد نظر قرار دهید، گزینه Block contact و سپس OK را انتخاب کنید. برای بررسی لیست سیاه، نشانگر سه نقطه در گوشه سمت راست و بالای نمایشگر را لمس کنید.

بیشتر بخوانید :
مشاوره‌ بازاریابی محتوا

مسدود-کردن-شماره-ناشناس

نحوه مسدود کردن شماره‌ های مزاحم در گوشی‌ ساده

نحوه مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی ساده به مدل گوشی شما بستگی دارد و روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. یکی از راه‌های معمول این است که به برنامه مخاطبین گوشی خود بروید، سپس شماره مزاحم را به عنوان یک مخاطب ذخیره کنید و گزینه‌های مربوط به آن را انتخاب کنید. اگر گزینه‌هایی مانند “Add to blocklist” یا موارد مشابه وجود داشته باشد، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا شماره را مسدود کنید.

در غیر این صورت، می‌توانید از کد مسدود کردن شماره تلفن استفاده کنید. برای انجام این کار، کافی است که کد “#21*” را برای فعال‌سازی انتقال تماس وارد کنید، سپس کد مسدود کردن شماره تلفن “#شماره مزاحم*21*” را وارد کنید. این کار باعث مسدود شدن تماس‌های ورودی از شماره مزاحم می‌شود. در صورت تمایل، می‌توانید با وارد کردن کد “#21#” یا “#21*” انتقال تماس را غیرفعال کنید. یکی از راه‌های جالب‌تر برای استفاده از این قابلیت، انتقال تماس‌ها به پلیس با استفاده از کد مسدود کردن شماره است. این روش می‌تواند به طور موثری با مزاحمان برخورد کند.

معرفی 5 برنامه برتر برای مسدود کردن تماس و پیامک‌ ناشناس

 • اپلیکیشن TrueCaller: محبوب ترین برنامه Caller ID و با ذخیره اطلاعات کاربران، هویت تماس گیرندگان ناشناس را نمایش می‌دهد و امکان بلاک کردن تماس‌ها و پیامک های مزاحم را فراهم می‌کند.
 • اپلیکیشن Mr. Number: این برنامه امکان بلاک کردن هرگونه تماس و پیامک از هر نقطه دنیا را به شما می‌دهد. شما می‌توانید شماره‌های مزاحم را به پست صوتی هدایت کنید و لیست سیاه خود را از مخاطبین یا با وارد کردن دستی شماره‌ها ایجاد کنید.
 • اپلیکیشن Caller ID & Call Blocker: شبیه TrueCaller است و لیست کاملی از ویژگی‌ها را ارائه می دهد. ردیابی گزارش تماس‌ها، شماره گیر جدید، شناسایی تماس گیرندگان ناشناس، لیست سیاه، مسدود کردن تماس‌ها و پیامک‌های مزاحم، تم‌های مختلف و ویجت مخاطبین از جمله امکانات این برنامه هستند.
 • اپلیکیشن BlackList: این اپلیکیشن، یک برنامه کاربردی برای فیلتر کردن تماس‌ها و پیامک‌ها است که کاربری بسیار ساده‌ای دارد. ایجاد لیست سیاه، لیست استثنا، بلاک کردن تماس‌ها در بازه زمانی مشخص و مخفی کردن لیست‌ها از جمله امکانات این برنامه هستند.
 • اپلیکیشن Block SMS and Call: این اپلیکیشن رابط کاربری بسیار آسانی دارد و به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی شماره‌ها را به لیست سیاه اضافه کنید. شما می‌توانید شماره ها را به صورت دستی یا از طریق لیست مخاطبین خود اضافه کنید. این برنامه از تماس‌های تبلیغاتی و پیامک‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین تاریخچه تماس‌ها و پیامک‌های مسدود شده را به شما نشان می‌دهد.
بیشتر بخوانید :
افیلیت مارکتینگ چیست؟

جمع بندی:

برای مسدود کردن مزاحم‌های تلفنی، ابتدا بهتر است از قابلیت‌های موجود در تلفن همراه استفاده کنیم. می‌توانید شماره‌هایی که به طور مکرر شما را مزاحمت می‌دهند را به لیست سیاه اضافه کنید. همچنین، می‌توانید از قابلیت‌های بلاک کردن تماس‌های ناشناخته یا از ناشناخته‌ها جلوگیری کنید. استفاده از برنامه‌های مدیریت تماس‌ها و بلاک کردن شماره‌های ناخواسته نیز می‌تواند کمک کننده باشد. این اقدامات ساده می‌توانند به شما کمک کنند تا از مزاحمت‌های تلفنی جلوگیری کنید.

6 دیدگاه

Melyna Blick

obviously like your website but you need to test the spelling on quite a few of your posts Several of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to inform the reality on the other hand Ill certainly come back again

مشاهده نظر
꽁머니 사이트

helloI really like your writing so a lot share we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL I need an expert in this house to unravel my problem May be that is you Taking a look ahead to see you

مشاهده نظر
Wd808

Hi Neat post Theres an issue together with your web site in internet explorer may test this IE still is the marketplace chief and a good component of people will pass over your fantastic writing due to this problem

مشاهده نظر
Wd808

Your blog is a true hidden gem on the internet. Your thoughtful analysis and in-depth commentary set you apart from the crowd. Keep up the excellent work!

مشاهده نظر
Online Werbung

"Thank you for addressing such an important topic with clarity and authority. The information shared here is timely and relevant, and I appreciate the effort put into providing actionable advice. Looking forward to reading more from this blog!"

مشاهده نظر
Lowell Davis

Your blog is a treasure trove of valuable insights and thought-provoking commentary. Your dedication to your craft is evident in every word you write. Keep up the fantastic work!

مشاهده نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *