یکشنبه 26 آذر 1402 زمان خواندن : دقیقه الهه نوسرایی

سئو سایت فروشگاهی
به ما امتیاز بدهید

سئو سایت فروشگاهی، جزء مهمترین اقداماتی است که مدیران فروشگاه های آنلاین باید به آن توجه کنند. با استفاده از سئو سایت فروشگاهی، می‌توان رتبه بالایی را در صفحات جست‌وجو کسب کرد و در بین رقبای بسیار زیاد، در فضای مجازی موفقیت قابل قبولی به دست آورد. سئوی فروشگاه اینترنتی شامل سئو دسته بندی ها، محصول، لندینگ ها و مقالات می‌باشد و با سایت های دیگر متفاوت است. در این مقاله صفر تا صد هرآنچه که از سئو و افزایش فروش فروشگاه اینترنتی باید بدانید را بیان می‌کنیم.

خدمات سئو سایت سفارش

سئو سایت چیست؟

سئو سایت فرآیندی است که می‌تواند سایت موردنظر را بهینه کند تا در صفحات جستجوی گوگل، در رده‌های بالایی قرار بگیرد. گوگل دارای سنجش‌های متفاوتی می‌باشد که انجام فرایند سئو را در طراحی سایت بررسی می‌کند. اگر سایت موردنظر از سئو برخوردار باشد، رتبه بالایی به آن سایت می‌دهد. سئو سایت روش‌های بسیار متعددی دارد که با استفاده از آن‌ها، دسترسی سایت به سئو را سبب ساز می‌شود. یک سایت با استفاده از سئو سایت، می‌تواند میزان جستجو و میزان بازدید بالایی داشته باشد و به اهداف خود سریع‌تر دسترسی پیدا کند. پیشنهاد می‌کنیم درباره سئو چیست و چرا اهمیت دارد بیشتر بخوانید.

اهمیت استفاده از سئو سایت فروشگاهی

وجود سایت های فروشگاهی در فضای مجازی، برای فروش انواع محصولات، روز به روز افزایش پیدا می‌کند. بنابراین بسیاری از سایت‌های فروشگاهی برای کسب موفقیت و داشتن درآمد مناسب، باید از روش‌هایی را در تولید محتوای سایت استفاده کنند که از رقبای خود پیشی بگیرند. در این صورت بازدید از سایت افزایش پیدا می‌کند، میزان خرید بالا می‌رود و در آخر درآمد زایی مناسبی از سایت فروشگاهی به دست می‌آید.

تمامی این نتایج جذاب، با بهره‌گیری از سئو سایت فروشگاهی قابل دسترسی است. مدیران سایت فروشگاهی، برای داشتن یک سایت اختصاصی و نوین، باید به اصول سئو سایت مخصوص سایت فروشگاهی توجه کنند. همچنین اگر خواهان طراحی یک سایت جدید هستند، باید از رعایت اصول سئو در طراحی سایت وهمچنین بارگذاری محتوا‌ها، اطمینان کسب کنند.

بیشتر بخوانید :
فایل robots.txt چیست؟

سئو سایت فروشگاهی چیست

اصول سئو سایت فروشگاهی

ما در این مطلب، انواع اصول تأیید شده برای سئو سایت فروشگاهی را بیان می‌کنیم که استفاده از بیشتر آن‌ها، می‌تواند سایت را از نظر داشتن رتبه بالای در صفحات جستجوی گوگل، بهینه سازد.

 • تحقیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی، اولین موردی می‌باشند که در طراحی سایت فروشگاهی بر مبنای سئو، مهم شمرده می‌شود. کاربرانی که می‌خواهند محصول موردنظر موجود در یک سایت فروشگاهی را به صورت آنلاین تهیه کنند، نام آن محصول با ویژگی خاصی از آن را در گوگل سرچ می‌کند تا سایت‌هایی خاص در ارتباط با فروش یا معرفی آن محصول، بالا بیاید.

این عبارت‌های سرچ شده به عنوان کلمات کلیدی، برای سایت فروشگاهی اهمیت بسیار زیادی دارند. مدیران یا طراحان یک سایت فروشگاهی با انجام تحقیق کلمات کلیدی، می‌توانند کلمات پر سرچ در رابطه با فعالیت سایت فروشگاهی را به دست بیاورند و آن کلمات کلیدی را در تولید محتوای سایت استفاده کنند.

در این صورت با جستجوی کلمات موردنظر توسط کاربر، سایت فروشگاهی موردنظر جزء سایت‌هایی خواهد بود که گوگل برای کاربر، نمایش می‌دهد. استفاده درست از کلمات کلیدی با تعدادی مناسب، در یک صفحه خاص از سایت فروشگاهی اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین توجه کنید که از کلمات کلیدی موردنظر به میزان بالایی استفاده نشود تا توسط گوگل به عنوان سایت کپی یا سایت هرزنامه، تشخیص داده نشود.

 • تجربه کاربری مناسب

در سایت های فروشگاهی یا شرکتی، کاربر می‌خواهد که در طی زمان بسیار کوتاهی، محصول خود را بین صفحات مختلف سایت، پیدا کند و اطلاعات لازم را درباره آن به دست بیاورد. این کار باعث رضایت کاربر از سایت می‌شود که با عنوان تجربه کاربری، شناخته می‌شود.

تجربه کاربری برای سایت های فروشگاهی بسیار اهمیت دارد. چرا که محصولات بسیار زیادی در یک سایت فروشگاهی عرضه می‌شوند که تمامی آن‌ها برای یک کاربر، غیر قابل استفاده می‌باشد و تنها به یک یا چند نوع از آن محصولات نیاز دارد. بنابراین باید دسترسی کاربر به محصول موردنیاز را آسان‌تر کرد و تجربه کاربری خوبی را برای او به وجود آورد.

 • نکات مهم تجربه کاربری سئو سایت فروشگاهی

 • قسمت سرچ محصول در صفحات اصلی و صفحات فرعی سایت وجود داشته باشد.
 • دسته‌بندی‌های محصولات با توجه به نوع، ویژگی و… در منوی سایت وجود داشته باشد. دسترسی به زیر مجموعه‌های دسته‌بندی محصولات در زمان کوتاه، امکان‌پذیر شود.
 • سرعت سایت بالا باشد تا زمان طولانی بعد از کلیک، برای دسترسی به بخش محصول موردنظر صورت نگیرد.
 • URL صفحات بهینه سازی شود

گوگل، برای سنجش لینک‌های دارای عبارت طولانی، اهمال کاری می‌کند. بنابراین باید لینک صفحات اصلی سایت فروشگاهی، کوتاه باشد و همچنین نام سایت فروشگاهی، جزء عبارت اصلی لینک انتخابی باشد.

 • بهینه سازی تگ صفحات سایت

تگ، عبارتی می‌باشد که گوگل آن عبارت را به عنوان معرفی محتوای متنی صفحه موردنظر، تشخیص می‌دهد. بنابراین برای تولید تگ درست و اصولی مورد تأیید گوگل و کاربر، باید عبارتی ۵۵ تا ۶۰ کلمه‌ای انتخاب شود که در این عبارت، محتوای سایت با زبان ساده معرفی شود و در داخل کلمات تگ، حتماً کلمه کلیدی به کار رود.

 • متای توضیحات

این مورد، یک عبارت ۱۵۰ کلمه‌ای می‌باشد که به کاربر، مزیت و ویژگی‌های سایت را معرفی می‌کند. هر صفحه از سایت، باید متای جداگانه و اختصاصی با کلمه کلیدی اختصاصی داشته باشد. بهتر است در سایت های فروشگاهی، انواع شرایط فروش، تخفیفات، شرایط ارسال و تمامی شرایط خاص فروشگاه در متا، توضیح داده شود.

 • انتخاب درست نام محصولات

محصولات عرضه شده در سایت، نام‌های مختلفی و اختصاصی دارند. برای بارگذاری این محصولات در سایت بهتر است نامی انتخاب شود که بیشترین عمومیت را در جامعه دارد. این نوع نام‌ها، در گوگل سرچ بیشتری دارند. از این رو با نامگذاری مناسب، می‌توانید لینک سایت موردنظر را در صفحات اصلی جستجو وارد کنید.

 • بهینه سازی تصاویر

مدیران سایت باید تصویر شفاف و باکیفیت محصولات عرضه شده در سایت فروشگاهی را در مکان و جایگاه مناسبی از صفحات داخلی سایت قرار دهند. همچنین به فشرده‌سازی و فرمت تصاویر باید توجه شود و حجم هر تصویر از 1۰۰ کیلوبایت کمتر باشد تا سرعت بالا آمدن سایت، بیشتر شود. نامگذاری یا آلت تصاویر باید با نوع و نام محصول مرتبط باشد تا اصول مهم سئو را رعایت نماید.

 • پروتکل مناسب

حتماً در سئو سایت های فروشگاهی، باید از پروتکل HTTPS استفاده شود. این عبارت، امنیت سایت را افزایش می‌دهد و از هشدار گوگل مبنی بر عدم استفاده از پروتکل امن، جلوگیری می‌شود.

 • ریسپانسیو سایت

این امر در سئو سایت بسیار اهمیت دارد. اما سایت‌های فروشگاهی به علت فروش محصولات آنلاین، باید به عنوان یک مورد ضروری، از قابلیت رسپانسیو برخوردار باشند تا دسترسی راحت‌تری را برای کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند، به وجود بیاورد.

 • شبکه های اجتماعی

برای افزایش بک لینک و بالا بردن آمار بازدید از سایت، بهتر است از آیکون شبکه اجتماعی در داخل صفحات سایت استفاده شود. این کار باعث می‌شود تا سایت فروشگاهی در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ شوند و کاربران آن شبکه‌ها را به مراجعه به سایت فروشگاهی برای خرید محصولات، تشویق گردد.

بیشتر بخوانید :
انکر تکست anchor text چیست؟

تفاوت سئو سایت فروشگاهی با سئو سایت های دیگر

سایت های فروشگاهی، از نظر گوگل زیر ذره‌بین می‌باشد. این کار به علت وجود محصولات بسیار زیاد در داخل سایت و تولید صفحات بالا برای یک سایت می‌باشد. محصولاتی که در سایت فروشگاهی عرضه می‌شود، تعداد بالا و ویژگی‌های کماکان مشابهی دارند. این کار باعث می‌شود تا توضیح محصولات، کمابیش یکسان باشند و دسته‌بندی‌های مشابهی ایجاد شوند و از جانب گوگل، یک سایتی با محتوای تکراری تلقی شوند.

از این رو برای رفع مشکلات مذکور، در سئو سایت فروشگاهی، بحث سرعت ارجحیت می‌یابد. اگر سرعت سایت با انجام فرایند‌های سئو و کد‌های برنامه‌نویسی مختلف بالا برود، قطعاً کاربران بیشتری از سایت استفاده خواهند کرد و گوگل با مشاهده آمار بازدید و تست سرعت از تشخیص اشتباهی برای سایت انجام نخواهد داد. از این رو در سئو سایت فروشگاهی، سئو تکنیکال اهمیت بسیار بالاتری دارد و با شیوه منحصر به فردی اجرایی می‌شود.

طراحی سایت فروشگاهی بنر

نتایج سئو سایت برای سایت های فروشگاهی

با توجه به مواردی که برای سئو‌سازی سایت فروشگاهی در این مطلب ذکر شد، تمامی سایت‌های فروشگاهی برای کسب رتبه عالی در صفحات جستجوگر‌ها و همچنین افزایش درآمد آنلاین، ناچار به استفاده از اصول سئو سایت هستند. تفاوتی که در سئو سایت فروشگاهی با دیگر سئو سایت‌ها وجود دارد، باعث می‌شود تا در طراحی و بهینه‌سازی سایت، دقت بیشتری انجام گیرد. مدیران سایت با داشتن یک سایت فروشگاهی سئو شده، بهترین نتیجه را در کمترین زمان از سایت موردنظر دریافت خواهند کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *