چگونه به بهترین شکل لینک‌ سازی کنیم؟

سه‌شنبه 13 اردیبهشت 1401 زمان خواندن : محاسبه نشده دیبا افشار

معرفی انواع لینک‌ ها

در این مقاله می‌خواهیم درباره لینک‌ سازی و انواع لینک‌ها و کاربردشان برایتان صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

در اینترنت لینک‌ ها، اصل اولیه کار و مهمترین منبع برای موتورهای جستجو می‌باشند، که در زبان فارسی پیوند معنا می‌شوند.
قبل از شروع این مبحث بهتر است تأکید کنیم که، داشتن یک محتوای باکیفیت فاکتوری مهم و قابل توجه است و بعد از آن استفاده درست از لینک‌ها در روند کارتان بسیار مؤثر است.

بافرض این موضوع که شما محتوایی کاملاً با کیفیت تولید کرده‌اید که پاسخگوی نیازها و سوالات کاربر است، این موضوع از نظر موتورهای جستجوگر گوگل نیز حائز اهمیت است اما، کیفیت به تنهایی برایتان کافی نیست و نمی‌تواند رتبه سایت شما را بالا ببرد!

قطعا می‌پرسید باید چه کار کرد؟

در پاسخ باید بگوییم برای ارتقاء سطح وبسایت‌تان، شما نیاز به اعتباربخشی از جانب گوگل دارید. شما می‌توانید با بهره‌گیری درست از لینک‌ ها و محتوای باکیفیت اعتبار وبسایت خود را ارتقاء دهید.

چگونه به بهترین شکل لینک سازی کنیم؟

چگونه به بهترین شکل لینک سازی کنیم؟

انواع لینک‌ ها کدامند؟

Follow: لینک‌هایی هستند، که موتورهای جستجو آنها را دنبال کرده و وارد صفحه مقصد می‎‌شوند.
با استفاده از این لینک‌ها، موتورهای جستجو وارد صفحات وبسایت می‌شوند و به کشف و ارزیابی صفحات می‌پردازند. اگر محتوای سایت شما توسط سایت‌های دیگر به اشتراک گذاشته شده باشد، باعث افزایش اعتبار شما از طرف گوگل می‌شود.

No follow: لینک‌هایی که موتورهای جستجو به دنبالشان نمی‌گردند!
این دسته از لینک‌ها، به موتورهای جستجو اعلام می‌کنند که نباید به این link ها امتیاز اختصاص دهند. با اینکار به موتور جستجو می‌فهمانید که سایت مقصد، مورد تأیید شما نیست و قصد ندارید اعتباری بینتان رد و بدل شود و در اصل هدف شما از لینک دادن به آن، فقط نشان دادن منبع یا تکمیل محتوا برای کاربر بوده است.

UGC: لینک‌هایی که توسط کاربران سایت شما دربخش‌های نظرات، فروم‌ها یا پرسش و پاسخ‌ها ایجاد می‌شوند. به طورکلی لینک‌هایی هستند، که داخل محتوایی که کاربر تولید می‌کند قرار دارند.

Sponsored: لینک‌هایی که با هدف حمایت مالی، تبلیغ یا هر نوع قرارداد حمایتی دیگر به ازای پرداخت هزینه در صفحات قرار می‌گیرند.

اهمیت لینک‌ سازی

لینک‌ها ارائه دهنده سیگنال‌هایی مثبت و منفی هم برای کاربران و هم برای ربات‌های موتور جستجو هستند، پس باید در ایجاد آنها دقت فراوان داشت.
استفاده از لینک‌ها، می‌تواند یک ابزار مناسب برای افزایش ترافیک سایت، افزایش حضور کاربران بر روی یک دامنه، بازدید بیشتر از صفحات و افزایش تعداد مشتریان در نتیجه ورود به سایت باشد. شما می‌توانید با استفاده از لینک‌ سازی مناسب، کاربران ورودی را بصورت هدفمند به سمت صفحه، خدمات یا محصولی خاص راهنمایی کنید.

اینکه کدام سایت لینک محتوای شما را منتشر کرده، کدام نوع لینک‌ سازی در صفحه شما استفاده شده و چه محتوایی از وبسایت شما منتشر شده است، باعث افزایش یا کاهش اعتبار وبسایت شما خواهد شد. در ادامه باید گفت یکی دیگر از عواملی که در این سنجش‌ها تاثیر زیادی دارد Bounce Rate یا نرخ پرش است.

Bounce Rate به میزان کاربرانی اشاره دارد، که بعد از ورود به سایت شما بعد از دیدن یک صفحه یا مطلب به هر دلیل از وبسایت‌تان خارج می‌شوند و به صفحات دیگر سر نمی‌زنند. هرچه درصد بانس ریت کمتر باشد قطعاً برای شما بهتر است.

انواع لینک‌ سازی

لینک‌ های داخلی Internal links: لینک‌‌ سازی داخلی، یعنی شما قسمت‌های معتبری از مطالب سایتتان را به دیگر صفحات سایت خود link می‌دهید، که این امر موجب مکث بیشتر کاربر در سایت شما می‌شود. لینک‌های داخلی، هم به کاربران و هم به موتورهای جستجو اجازه می‌دهند که به صفحات مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند.

لینک‌ های خارجی back links: لینک‌‌ سازی خارجی به این معناست که لینک‌هایی از سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره و شما را به بازدید‌ کنندگان خود معرفی می‌کنند. لینک‌ های خارجی، از فاکتورهای تاثیرگذار در رتبه‌بندی سایت هستند.

اشتراک گذاری محتوای شما در سایت‌های دیگر نشان دهنده تعداد نفراتی است، که مطلب را پسندیدند و به اشتراک گذاشته‌اند و این موضوع از نظر گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است.

لینک‌ های خروجی Out bound links: لینک‌هایی هستند، که از سایت شما به سایر سایت‌ها اشاره می‌کنند.

در لینک‌ های خروجی، باید مواظب باشید که کارتان را درست انجام دهید تا دچار مشکل نشوید! در این مدل لینک‌ها شما می‌توانید، در مقاله خود نقل قول یا اشاره‌ایی به مطالبی از سایت‌های معتبر داخلی یا خارجی داشته باشید، تا به مخاطب و گوگل نشان دهید که از آمار و ارقام معتبری استفاده کرده‌اید و به دنبال تولید محتوایی با کیفیت هستید.

حالا که در مورد تولید محتوای باکیفیت صحبت کردم به شما پیشنهاد می‌دهیم به مقاله نکات جامع اصول تولید محتوا در تهران سایت مراجعه کنید تا از تمام نکات ریز تولید محتوای کاربر محور اطلاع پیدا کنید.

لینک‌های خروجی باید ترجیحاً به محتوای شما مرتبط باشند، تا موتورهای جستجو بتوانند اعتباری را بین این دو صفحه رد و بدل کنند. هر چه سایتی که شما به آن لینک می‌دهید، به تخصص و حوزه فعالیت شما نزدیک‌تر باشد، نتیجه بهتری دریافت می‌کنید.

توجه داشته باشید، در استفاده از این نوع لینک‌دهی زیاده روی نکنید! برای یک مقاله حدود 1200 کلمه، استفاده از یک یا نهایتاً دو لینک کافی است. برخی تصور می‌کنند، هرچه لینک بیشتری به سایت‌های معتبر بدهند، اعتبار بیشتری دریافت می‌کنند، در حالی که این تصور کاملاً اشتباه است و گوگل را به شک می‌اندازد.

اهمیت لینک سازی

اهمیت لینک سازی

چگونه به بهترین شکل لینک‌ سازی کنیم؟

تا به اینجا با انواع لینک‌ها و ضرورت استفاده آنها و انواع مدل‌های لینک‌ سازی آشنا شدید، در این قسمت میخواهیم مواردی که باعث می‌شوند بهترین لینک‌ سازی را داشته باشید بررسی کنیم. با رعایت این موارد می‌توانید به بهترین شکل لینک‌ سازی وبسایتتان را انجام دهید.

لینک‌ سازی در شبکه‌های مجازی: می‌توانید از شبکه‌های معتبری که در دنیا وجود دارند استفاده کنید و با ساخت پروفایل و عضویت در آنها، بک لینک‌های مفید و کاربردی به دست بیاورید.

تأثیر لینک‌ سازی داخلی: صفحات مرتبط را به هم link دهید، با این روش کاربر می‌تواند مطالب بیشتری از سایت شما را مشاهده کند و زمان بیشتری در سایت شما بماند.

تهیه بک لینک‌های دائمی: بک لینک‌های موقت که بعد از چند وقت از سایتتان برداشته می‌شوند تأثیر خوبی برایتان ندارند، برای بک لینک بهتر است از شبکه‌های اجتماعی و انتشار مطالب در دیگر سایت‌ها استفاده کنید، زیرا دائمی هستند.در ضمن برای بک لینک از مطالب و سایت‌های معتبر و مرتبط با نوشته خود کمک بگیرید.

تهیه بک لینک از دامنه‌های متفاوت: این که شما بتوانید از رنج Ipها و سایت‌های مختلف بک لینک بگیرید تأثیر خوبی بر کارتان دارد، چون از نظر گوگل نشان دهنده اشتراک بیشتر بین وبسایت شما با دیگر سایت‌ها می‌باشد.

تأثیر لینک‌های (nofollow) نوفالو: این لینک‌ها هم در روند کارتان تأثیرگذار هستند، این لینک‌ها می‌توانند به لینک‌های فالو شما اعتبار ببخشند.
تداوم در روند لینک‌ سازی: بک لینک‌هایی که به صفحه شما داده می‌شود بهتر است به صورت مداوم باشد، اینکه در یک بازه زمانی صفحه شما کلی بک لینک داشته باشد بعد متوقف شود از نظر گوگل مورد قبول نیست و ترفند لینک سازی مناسبی برای شما محسوب نمی‌شود.

لینک سازی با کلمات کلیدی: یکی از بهترین روش‌ها برای لینک سازی همین است که از کلمات کلیدی محتوایتان برای لینک‌دهی استفاده کنید.

در این بخش به شما پیشنهاد می‌دهیمبرای اینکه بتوانید کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید و از اصول آن مطلع شوید به مقاله آموزش جستجوی کلمات کلیدی در تهران سایت مراجعه کنید.

فروم‌ها و دایرکتوری‌ها: استفاده از انجمن‌های گفتگو و دایرکتوری‌ها این امکان را به شما می‌دهد تا وقتی شما در پرسش و پاسخ‌ها شرکت می‌کنید و با محتوای درست و درج لینک سایت خود پاسخ سوالات کاربران را می‌دهید، این امر سبب بیشتر دیده شدن صفحات خودتان به عنوان یک متخصص می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله درباره انواع لینک‌ها، اهمیت لینک‌ سازی، انواع لینک‌ سازی به طور مفصل صحبت کردیم تا با استفاده از اصول بتوانید به بهترین شکل لینک‌ سازی کنید. در انتها خوشحال می‌شویم که شما عزیزان هم اطلاعات خود را در مورد انواع لینک‌ها و اینکه چطور به بهترین حالت لینک‌ سازی کنیم با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیبا افشار

چندسالی هست که در حوزه سئو و تولید محتوا فعالیت دارم و سعی دارم که هرآنچه یاد میگیرم ، به زبان ساده در اختیار کاربران تهران سایت قرار دهم.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها