دوشنبه 18 بهمن 1400 زمان خواندن : محاسبه نشده تهران سایت

انکر تکست anchor text چیست؟
به ما امتیاز بدهید

انکر تکست Anchor text یکی از کلید واژه های مربوط به سئو سایت می‌باشد که متنی قابل کلیک یا کارکترهایی قابل مشاهده در یک هایپرلینک (Hyperlink) است که در وب نمایش داده می‌شود. انکرتکست‌ ها به عنوان برچسب لینک یا عنوان لینک هم شناخته می‌شوند و اصولاً متنی آبی و زیر خط‍‌ دار هستند اما امکان تغییر رنگ و سبک این پیوندها از طریق HTML یا CSS وجود دارد. انتخاب انکرتکست مناسب در سئو داخلی و سئو خارجی بسیار مهم است.

در نسخه‌های قدیمی HTML، واژه لنگر یا «anchor» برای همان چیزی که امروز با نماد a یا <a> نمایش داده می‌شود استفاده می‌شد. موتورهای جستجو در وب anchor text را از طریق لینک‌های موجود در صفحات تجزیه و تحلیل و رتبه‌بندی می‌کنند به همین دلیل وجود کلمات کلیدی در آن‌ها از فاکتورهای مهم است.

نمونه کد: <a href=”http://www.example.com”>Example Anchor Text</a>

anchor text چیست؟

غیر از موتورهای جستجویی مانند گوگل یا یاهو و بینگ، انکرتکست‌ها اطلاعات متنی مرتبط را در مورد محتوای مقصد link در اختیار  کاربران قرار می‌دهد، پس باید مطمئن باشید anchor text که در وبسایت خود استفاده می‌کنید مفید، توصیفی و مرتبط باشد. داشتن استراتژی لازمه کارتان است پس برای عباراتی که در anchor text خود می‌نویسید باید این دو هدف را در نظر بگیرید:

  1. مختصرترین و دقیق ترین راه برای توصیف صفحه link داده شده چیست؟
  2. چه کلمه یا عبارتی می‌تواند کاربران را تشویق به کلیک روی یک لینک کند؟

یکی از معیارهای برجسته برای موتورهای، ارتباط link است. مثلا اگر یک صفحه‌ای به صفحه دیگر لین داده شده باید مشخص باشد که موضوع صفحه A چقدر به صفحه B مرتبط است. یک link بسیار مرتبط می‌تواند در رتبه‌بندی هر دو صفحه A و صفحه B برای جستجوهای مرتبط با موضوع آنها مؤثر باشد.

موتورهای جستجو به انواع مختلف anchor text که برای پیوند دادن به مقاله اصلی استفاده می‌شوند توجه می‌کنند و از آنها به عنوان شاخص‌های توضیحی درباره موضوع آن مقاله استفاده می‌کنند. برای اطمینان از اینکه linkهای شما سیگنال‌های مرتبط قوی را ارسال می‌کنند، anchor text خود را تا حد امکان توصیفی از صفحه هدف قرار دهید.

چگالی کلمه کلیدی در anchor text

گوگل با به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن، به بررسی دقیق‌تر کلمات کلیدی در انکرتکست‌ها پرداخت. اگر تعداد زیادی لینک‌ ورودی به یک وبسایت حاوی anchor text مشابه یا تکراری باشد، ممکن است از نظر گوگل غیر طبیعی به نظر برسد. link داخلی مطمئناًیکی از بهترین روش‌های توصیه شده است، اما در عین حال باید مراقب anchor text که برای link دادن صفحات خود به همدیگر استفاده می‌کنید، باشید.  اگر در سایت شما تعداد زیادی لینک به یک صفحه همگی از یک anchor text استفاده کنند، ممکن است گوگل آنها را به صورت اسپم تصور کند و این به ضرر شما خواهد بود.

anchor text چیست؟

anchor text

anchor text چه نقشی در سئوی سایت دارد؟

انکرتکست در سئو مخصوصا سئو داخلی اهمیت زیادی دارد چون بزرگترین سرنخ موتورهای جستجو برای دسترسی به محتوای لینک داده شده به صفحات وب است و برای گوگل مشخص می‌کند که هر صفحه در مورد چیست! anchor text مسیر را به کاربران شما نشان می‌دهد که کجا می‌توانند اطلاعات بیشتری پیدا کنند و در طرف دیگر این لینک چه چیزی وجود دارد. برای سئو سایت می‌توانید از انکر تکست‌های هدفمند استفاده کنید در این نوع anchor text کلمات کلیدی موجود در انکرتکست با کلمه کلیدی مورد نظر صفحه‌ای که با سئو در تلاشیم که رتبه‌بندیش را ارتقا دهیم مطابقت دارد. برای انتخاب بهترین و مناسب ترین کلمه کلیدی کلیک کنید. البته انتخاب انکرتکست مناسب در سئو خارجی نیز بسیار مهم است زیرا در سئو خارجی استفاده از انکرتکست در بک لینک ها و رپورتاژ آگهی بسیار مهم است تا توسط گوگل شناسایی و پنالتی نشویم. بنابراین اگر میخواهید درباره سئو آف پیج بیشتر بدانید مقاله صفر تا صد سئو خارجی چیست off page seo را بخوانید.

بیشتر بخوانید :
سئو یوتیوب چیست؟

anchor text مناسب سئو عبارت است از:

  1. مرتبط با صفحه لینک داده شده
  2. چگالی کم کلمه کلیدی

این موضوع را به خاطر داشته باشید که شما غالباً کنترلی روی anchor textهایی که سایت‌های دیگر از آنها برای link دادن به محتوای خود استفاده می‌کنند، ندارید. پس بهتر است از بهینه‌سازی انکرتکست در وبسایت خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما اغلب هیچ کنترلی بر روی متن لنگر که سایت‌های دیگر برای پیوند دادن به محتوای خود استفاده می‌کنند، ندارید. بنابراین، بیشتر این بهترین شیوه ها نحوه استفاده بهینه از متن لنگر را در وب سایت خود تعیین می کند. در این قسمت باید بگوییم در طراحی سایت‌ با وردپرس کنترل انکرتکست‌ها بسیار ساده است. اگر نیاز به مشاوره برای طراحی وبسایت دارید همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید 02177711200.

چگونه یک anchor text را برای سئو بهینه کنیم؟

راحت‌ترین روش برای بهینه‌سازی انکر تکست در سئو این است که قبل از هر چیز مطمئن شوید anchor text شما از کلمات کلیدی توصیفی برای توضیح کامل و واضح صفحه‌ایی که به آن لینک می‌دهید پیروی می‌کند. گوگل برای اینکه متوجه شود صفحه شما در مورد چیست و کلمات کلیدی‌‌اش کدام است و چه رتبه‌بندی باید برایش قائل شود از anchor text خارجی استفاده می‌کند. حالا ببینیم گوگل چطور این کا را انجام می‌دهد؟ گوگل از تکنیک‌هایی نظیر رتبه صفحه، anchor ،text Proximity information برای بهبود کیفیت جستجو استفاده می‌کند.
برای مثال اگر ما صفحه‌ای از یک مقاله را با عنوان «حیوان خانگی» به‌عنوان متن اصلی link دهم، به Google نشان داده‌ایم که صفحه لینک شده احتمالاً با حیوان خانگی مرتبط است. اگر اشخاص دیگری هم همین لینک‌دهی را انجام دهند، باعث افزایش اعتماد گوگل می‌شود که صفحه مورد نظر باید حتماً برای صفحه “حیوان خانگی” رتبه‌بندی شود.

بدون دیدگاه