بک لینک چیست؟

شنبه 19 مهر 1399 زمان خواندن : محاسبه نشده تهران سایت

بک لینک
به ما امتیاز بدهید

در واقع میتوان برای شفاف کردن بحث انواع بک لینک‌ به لینک‌های ورودی به سایت شما از سایر وب سایت‌ها اشاره کرد. در صورتی که یک صفحه وب، آدرس وب سایت شما را در صفحه‌ی خود قرار دهد و کاربران با یک کلیک بر روی لینک به صفحه‌ی شما هدایت شوند در اصطلاح به این قابلیت از انواع بک لینک‌ به سایت شما می‌گویند.

امروزه از اهمیت انواع بک لینک دهی خارجی ها کاسته شده ولی هنوز میتوان تاثیر چشمگیری با استفاده از  انواع بک لینک‌ها در افزایش رتبه وبسایت و بهبود سئوی خارجی مشاهده کرد.

اصطلاحات رایج در انواع بک لینک‌ ها

هنگامی که یک صفحه وب به صفحات داخلی یا صفحه اصلی وبسایت شما لینک می‌دهد، این لینک Link Juice نامیده می‌شود.

Link Juice در بهبود رتبه صفحات وب و همچنین Domain Authority (اعتبار دامنه) تاثیرگذار میباشد.

اگر بخواهیم در سایتمان به صفحه‌ای لینک بدهیم اما به افزایش رنک آن صفحه کمکی نشود می‌بایست از تگ nofollow استفاده کنیم.

بک لینک

بک لینک

انواع بک لینک

 • do-follow links

وقتی شخصی یک لینک پیوند به صفحه‌ی سایت اضافه کند این لینک یک پیوند DO-follow خواهد بود و به این معنی است که خزنده‌های موتور جستجوی گوگل و الگوریتم‌ها قابلیت شناسایی آن لینک‌ها و صفحات را دارند. برای اینکه لینک ورودی به سایت مسایقم یر روی روند سئو سایت تاثیر داشته باشد باید از لینکهای Do-follow استفاده کنیم.

 • No-follow links

اکثر بک لینک‌ها پسوند Do-follow دارند ولی برای برخی از لینک‌های ورودی، وبمسترها از کد No-follow استفاده میکنند، استفاده از پسوند نوفالو دلایل خاصی دارد، چند مورد از آنها را با هم بررسی کنیم:

 • مبارزه با comment link spam
 • برای هشدار دادن به گوگل برای لینک‌های خریداری شده
 • برای جلوگیری از مشاهده‌ی همه‌ی لینک‌های موجود در سایت
 • انواع بک لینک‌ ‌های دایرکتوری

یکی از بهترین روش‌های قانونی برای لینک گرفتن از سایت‌های معرفی کسب و کارهای محلی یا همان دایرکتوری است، به طور مثال Google my bussines در زمینه کسب و کارها به شما پیشنهادات ویژه‌ای ارائه میدهد.

 • انواع بک لینک‌ های EDU

لینک‌های EDU ذاتا قدرت زیادی ندارند ولی به علت آتوریتی بالا این لینک‌ها از ارزش بالایی برخوردار هستند. برای دریافت لینک ورودی شما باید به افرادی مانند دانشجویان و اساتید اجازه دهید پس مهمان در سایت شما بگذارند و برای آنها تخفیفاتی در نظر بگیرید.

 • انواع بک لینک‌ های GOV

سایت ها با پسوند gov نیز مانند سایت های edu از آتوریتی بالایی برخوردار هستند، برای دریافت این دسته لینک های خارجی ها شما میتوانید با سایت های دولتی در تعامل باشید و از آنها بخواهید مطالب شما را در سایتشان به عنوان یک لینک وروردی قرار دهند

 • انواع بک لینک‌ های محتوایی

این نوع لینکها با قرار دادن محتوای ارزشمند در سایتتان و اشتراک گذاری آن توسط سایت‌های دیگر ایجاد می‌شود، برای دریافت این نوع لینک‌ها توسط مخاطبین سایتتان باید محتوای آموزنده و جذاب برای مخاطبین ایجاد کنید.

 • انواع بک لینک‌ از شبکه های اجتماعی

یکی از موثر ترین انواع دریافت لینک ورودی و روش‌های دریافت ترافیک ارگانیک قرار دادن لینک ورودی به سایتتان در پروفایل شبکه های اجتماعی است، در این صورت مخاطبین شما در این شبکه٬ها با سایت شما آشنا می‌شوند؛ برای قرار دادن لینک از پلتفرم‌های زیر می‌توانید استفاده کنید:

Facebook, Instagram, twitter, linkedin, snapchat, tumblr, pintrest,…

همچنین در هر کشوری تعدادی شبکه٬های اجتماعی بومی قرار دارد که برای قرار دادن لینک مناسب است.

Linking root domain

به تعداد همه‌ی لینک‌هایی که از یک ادرس به وبسایت شما لینک می‌شود میگویند، یک وبسایت حتی اگر یک سایت 10 بار به وبسایت شما لینک داده باشد همگی آنها از دید juice به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته می‌شود و تعداد آنها تاثیری در سئو ندارد.

Low quality links

عده‌ای از سایت‌های اسپم و سایت‌هایی که لینک خروجی بسیاری در محتوای خود دارند اگر آدرس سایت شما را در سایت خود قرار دهند می‌تواند تاثیر منفی در سئوی سایت شما داشته باشد و خیلی بهتر است از این نوع سایت‌ها دوری شود.

Anchor

متنی که به عنوان لینک در نظر گرفته می‌شود و در خود لینکی به همراه دارد به اصطلاح anchor نامیده می‌شود و تاثیر به سزایی در بهبود رنک کلمات کلیدی مورد نظر موتورهای جست و جو دارد.

مزایای انواع بک لینک‌ در بهبود سئوی سایت

انواع بک لینک‌های ورودی‌ها طی سال‌های گذشته دچار تغییراتی شده‌اند به طور مثال طی سال های گذشته حتی لینکهای ورودی کم کیفیت در سئوی سایت کمک موثری داشتند ولی امروزه الگوریتم های گوگل تغییر کرده و با وجود الگوریتم هوشمند پنگوئن لازم است بک لینک شما حتما از سایت های که دارای کیفیت بالا در سئو و رنک مناسب در موتور جستوجو باشد.

انواع بک لینک‌ شما باعث می‌شود بازدید بیشتری داشته باشید و جایگاه بهتری در موتورهای جست و جو پیدا کنید، اگر محتوای وبسایت شما با متن anchor منسبی در سایت دیگری لینک شود آن متن به سرعت افزایش رتبه در موتورهای جستجو خواهد داشت، پس بهتر است تمرکزمان را بر روی استفاده‌ی درست از کلمات کلیدی بگذاریم.

لازم به ذکر است وجود لینک خارجی سرعت جستجو و رسیدن ربات‌ها و موتورهای جستجو را به سایت شما افزایش می‌دهند. به این خاطر به منظور سرعت بخشیدن در ایندکس شدن محتویات سایت شما استفاده از لینک دهی مناسب، بسیار توصیه می‌شود.

نحوه ی دریافت انواع بک لینک‌

نکته‌ای که بیشتر حائز اهمیت است این است که تعداد لینکها نسبت به کیفیت آن از اهمیت چندانی برخوردار نیست و کیفیت آنها است که تاثیر خود را بر روی سئو سایت میگذارند، ما به شما پیشنهاد خرید لینک ورودی را نمی‌دهیم زیرا که اخیرا الگوریتم پنگوئن بک لینک‌ های خریداری شده را شناسایی میکند و ان را به عنوان امتیاز منفی در سئو سایت در نظر میگیرد، لذا بهتر است اگر از کیفیت سایتها اطلاعی ندارید اقدام به خرید نکنید.

در این بخش ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم برای اینکه مسیر راحت تری پیش روی داشته باشید به صفحه طراحی سایت در تهران سایت مراجعه نمایید و برای داشتن وبسایتی طراحی شده و داشتن استراتژی موفق با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

براس داشتن لینک با کیفیت یکی از مهمترین فاکتور ها تولید محتوای مفید و با کیفیت است که این امر موجب جذب سایر صاحبان وبسایت به وبسایت شما میشود و امکان دارد لینک مطالب شما را در سایت خود قرار دهند، دقت کنید که مطالب شما بهتر است تحقیقی باشد و مطالب کپی شده باعث تاثیر منفی در سئو سایت شما میشود.

یکی از پیشنهادات ما به شما استفاده از لینک گیری در شبکه های مجازی به صورت کامنت است که به علت گستردگی مخاطبانش این امر به شما توصیه میشود.

محل قرارگیری انواع بک لینک‌

لینک های contextual  یا بافتی لینکهایی هستند که در متن یک مقاله قرار دارند و ارزش سئو انها به مراتب بیشتر از لینک هایی است که در فوتر یا نوار های جانبی قرار میگیرد زیرا که خواننده ی ان متن برای کسب اطلاعات بیشتر با ان لینک مواجه میشود و به دنبال آن به سایت شما میرسد که این امر موجب کاهش bounce rate (بانس ریت) یا نرخ پرش میشود که از دید گوگل به معنای تناسب سایت شما با محتواست که به سئو کمک میکند.

آماده سازی وبسایت برای انواع بک لینک‌

اولین امر مهم آماده سازی سایت خود از نظر جابجایی برای بازدیدکنندگان است که سایت شما دارای مشکل فنی نباشد، چرا که گوگل به تجربه کاربران حساس است و معیار مهمی برای رتبه بندی سایت شماست، پس قدم اول ساختار بندی صفحه خودتان است چون بهترین بک لینک ها نیز با ساختار ضعیف پاسخگو نمیباشند.

1.سرعت وبسایت خود را افزایش دهید

از آنجایی که صبر و تحمل کاربران بسیار کم است بهتر است با استفاده از ابزارهایی مانند google     page speed insights بهینه سازی های لازم را انجام بدهید، برای آگاهی از مشکلات و ایراردات فنی سایت خود میتوان از ابزارهایی همچون google webmaster tools یا کنسول جستوجوی گوگل قسمت crawl errors کمک بگیرید.

2.ساختارسازی درست و بهینه

هرچه سایت شما ساختار و معماری بهتری داشته باشد ارزش بک لینک ها به مراتب بیشتر توزیع  خواهد شد، لذا پیشنهاد ما این است که به جای استفاده از ساختار سنتی از ساختار سیلو (Silo Structure) استفاده کنید.

Silo Structure به معنای گروه بندی درست محتوا وابسته به موضوعات آنهاست و بهتر است همه ی مطالب به طور سیستماتیک و گروه بندی شده به هم لینک شوند تا مزایای چشم گیری برای سئوی سایت شما داشته باشد، برخلاف ساختار سنتی وبلاگ‌ها که همه مطالبشان بر اساس تاریخ انتشار مرتب می‌شود، سیلو ساختار منطقی‌تری دارد و ایندکس کردن سایت را برای گوگل آسان ‌تر و برای شما کارآمدتر می‌کند.

 1. سرمایه گذاری بر روی آیتم های لینک پذیر

برای تولید این دسته از سرمایه‌های کاربردی می‌توانید از مقالات جامع و یا حتی ابزارهایی استفاده کنید که برای کاربران هدفتان سودمند به نظر خواهند رسید، مثلاً یک دیکشنری تخصصی یا ابزاری برای دریافت آنالیز وب‌سایت در سایت خود قرار دهید.

انواع-بک-لینک-

باید ها و نبایدها در انواع بک لینک‌ سازی 

 1. باید بک‌لینک‌های متنوعی داشته باشید

فقط گرفتن بک لینک از یک منبع نمی‌تواند بهترین اثرگذاری را داشته باشد؛ بنابراین باید از منابع و روش‌های متنوعی استفاده کنید البته این نکته مهم نیز خالی از لطف نیست که هر لینکی نمی‌تواند باعث رشد وب‌ سایت شما شود، بلکه باید به سراغ منابع معتبر و پربازدید بروید و از سایت‌های اسپم دوری کنید.

 1. باید از قانون عمل ‌و‌عکس‌العمل استفاده کنید .

مقالاتی را در نظر بگیرید که در آن‌ها از نقل‌قول‌ها و نظرات کارشناسان مختلف استفاده می‌شود. چنین مطالبی پتانسیل خوبی برای گرفتن لینک ورودی ازهمان کارشناسان را دارند، چرا که نویسنده مطلب با تکیه بر آن گفته‌ها و نظرات، حس تمایل به جبران را در آن‌ها برانگیخته است.

 1. PNB(شبکه وبلاگهای خصوصی) میتوانند سایتتان را به خطر بیاندازند

همه ی افراد در مورد استفاده از pnb ها هم نظر نیستند، زبرا که دارای درصد ریسک بالایی هستند. برای راه‌اندازی PBN به دامنه، میزبان، محتوا، قالب و افزونه‌های متفاوتی نیاز خواهید داشت تا بعد از انجام همه این‌ها، از این سایت‌های بدلی به سایت واقعی هدفتان لینک ورودی بدهید. درواقع باید تا می‌توانید تلاش و هزینه کنید تا این وبلاگ‌ها با هم تشابهی نداشته باشند مبادا که PBN شما توسط گوگل شناسایی شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
تهران سایت

چندسالی هست که در حوزه سئو و تولید محتوا فعالیت دارم و سعی دارم که هرآنچه یاد میگیرم ، به زبان ساده در اختیار کاربران تهران سایت قرار دهم.

guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها