شنبه 19 مهر 1399 زمان خواندن : محاسبه نشده تهران سایت

بک لینک

نگاهی به محتوا

بک لینک در سئو چیست ؟

در واقع می‌توان برای شفاف کردن بحث انواع بک لینک‌ به لینک‌های ورودی به سایت شما از سایر وب سایت‌ها اشاره کرد. در صورتی که یک صفحه وب، آدرس وب سایت شما را در صفحه‌ی خود قرار دهد و کاربران با یک کلیک بر روی لینک به صفحه‌ی شما هدایت شوند در اصطلاح به این قابلیت از انواع بک لینک‌ به سایت شما می‌گویند. امروزه از اهمیت انواع بک لینک دهی خارجی ها کاسته شده ولی هنوز میتوان تاثیر چشمگیری با استفاده از  انواع بک لینک‌ ها در افزایش رتبه و سئو سایت و بهبود سئوی خارجی مشاهده کرد.

به بیان ساده backlink، متن و یا تصویری است که با کلیک روی آن شما به سایت دیگری هدایت می‌شوید. کاربران از طریق بک ‌لینک وارد صفحه شما می‌شوند، به همین دلیل به آن «لینک ورودی» و یا inbound link هم گفته می‌شود. عمل بک ‌لینک یکی از مهم‌ترین عناصر تأثیرگذار در سئو وب‌سایت است. گوگل و سایر موتورهای جستجو عمل لینک‌سازی را به‌عنوان سیگنال مثبت در نظر می‌گیرند و صفحه‌هایی با بک‌ لینک ‌سازی بیشتر، به‌راحتی می‌توانند در رتبه‌بندی گوگل جایگاه بالاتری را کسب کنند. در این مقاله به‌تمامی سؤالات شما در زیرمجموعه سؤال کلی بک ‌لینک چیست؟ پاسخ می‌دهیم و شما را با تمامی زیروبم‌های این تکنیک آشنا می‌کنیم.

بک-لینک-چیست

انواع بک لینک backlink

 • do-follow links

وقتی شخصی یک لینک پیوند به صفحه‌ی سایت اضافه کند این لینک یک پیوند DO-follow خواهد بود و به این معنی است که خزنده‌های موتور جستجوی گوگل و الگوریتم‌ها قابلیت شناسایی آن لینک‌ها و صفحات را دارند. برای اینکه لینک ورودی به سایت مسایقم یر روی روند سئو سایت تاثیر داشته باشد باید از لینکهای Do-follow استفاده کنیم.

 • No-follow links

اکثر بک لینک‌ها پسوند Do-follow دارند ولی برای برخی از لینک‌های ورودی، وبمسترها از کد No-follow استفاده میکنند، استفاده از پسوند نوفالو دلایل خاصی دارد، چند مورد از آنها را با هم بررسی کنیم:

 1. مبارزه با comment link spam
 2. برای هشدار دادن به گوگل برای لینک‌های خریداری شده
 3. برای جلوگیری از مشاهده‌ی همه‌ی لینک‌های موجود در سایت
 • بک لینک‌ ‌های دایرکتوری

یکی از بهترین روش‌های قانونی برای لینک گرفتن از سایت‌های معرفی کسب و کارهای محلی یا همان دایرکتوری است، به طور مثال Google my bussines در زمینه کسب و کارها به شما پیشنهادات ویژه‌ای ارائه میدهد.

 • بک لینک‌ های EDU

لینک‌های EDU ذاتا قدرت زیادی ندارند ولی به علت آتوریتی بالا این لینک‌ها از ارزش بالایی برخوردار هستند. برای دریافت لینک ورودی شما باید به افرادی مانند دانشجویان و اساتید اجازه دهید پس مهمان در سایت شما بگذارند و برای آنها تخفیفاتی در نظر بگیرید.

 • بک لینک‌ های GOV

سایت ها با پسوند gov نیز مانند سایت های edu از آتوریتی بالایی برخوردار هستند، برای دریافت این دسته لینک های خارجی ها شما میتوانید با سایت های دولتی در تعامل باشید و از آنها بخواهید مطالب شما را در سایتشان به عنوان یک لینک وروردی قرار دهند

 • بک لینک‌ های محتوایی

این نوع لینکها با قرار دادن محتوای ارزشمند در سایتتان و اشتراک گذاری آن توسط سایت‌های دیگر ایجاد می‌شود، برای دریافت این نوع لینک‌ها توسط مخاطبین سایتتان باید محتوای آموزنده و جذاب برای مخاطبین ایجاد کنید.

 • بک لینک‌ از شبکه های اجتماعی

یکی از موثر ترین انواع دریافت لینک ورودی و روش‌های دریافت ترافیک ارگانیک قرار دادن لینک ورودی به سایتتان در پروفایل شبکه های اجتماعی است، در این صورت مخاطبین شما در این شبکه٬ها با سایت شما آشنا می‌شوند؛ برای قرار دادن لینک از پلتفرم‌های زیر می‌توانید استفاده کنید:

بیشتر بخوانید :
بهترین ابزارهای سئو ایرانی

Facebook, Instagram, twitter, linkedin, snapchat, tumblr, pintrest,…

همچنین در هر کشوری تعدادی شبکه٬های اجتماعی بومی قرار دارد که برای قرار دادن لینک مناسب است.

Linking root domain

به تعداد همه‌ی لینک‌هایی که از یک ادرس به وبسایت شما لینک می‌شود میگویند، یک وبسایت حتی اگر یک سایت 10 بار به وبسایت شما لینک داده باشد همگی آنها از دید juice به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته می‌شود و تعداد آنها تاثیری در سئو ندارد.

Low quality links

عده‌ای از سایت‌های اسپم و سایت‌هایی که لینک خروجی بسیاری در محتوای خود دارند اگر آدرس سایت شما را در سایت خود قرار دهند می‌تواند تاثیر منفی در سئوی سایت شما داشته باشد و خیلی بهتر است از این نوع سایت‌ها دوری شود.

انکر تکست Anchor text

متنی که به عنوان لینک در نظر گرفته می‌شود و در خود لینکی به همراه دارد به اصطلاح انکر تکست anchor text نامیده می‌شود و تاثیر به سزایی در بهبود رنک کلمات کلیدی مورد نظر موتورهای جست و جو دارد.

مزایای انواع بک لینک‌ در بهبود سئوی سایت

انواع بک لینک‌های ورودی‌ها طی سال‌های گذشته دچار تغییراتی شده‌اند به طور مثال طی سال های گذشته حتی لینکهای ورودی کم کیفیت در سئوی سایت کمک موثری داشتند ولی امروزه الگوریتم های گوگل تغییر کرده و با وجود الگوریتم هوشمند پنگوئن لازم است بک لینک شما حتما از سایت های که دارای کیفیت بالا در سئو و رنک مناسب در موتور جستوجو باشد.

انواع بک لینک‌ شما باعث می‌شود بازدید بیشتری داشته باشید و جایگاه بهتری در موتورهای جست و جو پیدا کنید، اگر محتوای وبسایت شما با متن anchor منسبی در سایت دیگری لینک شود آن متن به سرعت افزایش رتبه در موتورهای جستجو خواهد داشت، پس بهتر است تمرکزمان را بر روی استفاده‌ی درست از کلمات کلیدی بگذاریم.

لازم به ذکر است وجود لینک خارجی سرعت جستجو و رسیدن ربات‌ها و موتورهای جستجو را به سایت شما افزایش می‌دهند. به این خاطر به منظور سرعت بخشیدن در ایندکس شدن محتویات سایت شما استفاده از لینک دهی مناسب، بسیار توصیه می‌شود.

نحوه دریافت انواع بک لینک‌

نکته‌ای که بیشتر حائز اهمیت است این است که تعداد لینکها نسبت به کیفیت آن از اهمیت چندانی برخوردار نیست و کیفیت آنها است که تاثیر خود را بر روی سئو سایت میگذارند، ما به شما پیشنهاد خرید لینک ورودی را نمی‌دهیم زیرا که اخیرا الگوریتم پنگوئن بک لینک‌ های خریداری شده را شناسایی میکند و ان را به عنوان امتیاز منفی در سئو سایت در نظر میگیرد، لذا بهتر است اگر از کیفیت سایتها اطلاعی ندارید اقدام به خرید نکنید.

در این بخش ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم برای اینکه مسیر راحت تری پیش روی داشته باشید به صفحه طراحی سایت در تهران سایت مراجعه نمایید و برای داشتن وبسایتی طراحی شده و داشتن استراتژی موفق با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

براس داشتن لینک با کیفیت یکی از مهمترین فاکتور ها تولید محتوای مفید و با کیفیت است که این امر موجب جذب سایر صاحبان وبسایت به وبسایت شما میشود و امکان دارد لینک مطالب شما را در سایت خود قرار دهند، دقت کنید که مطالب شما بهتر است تحقیقی باشد و مطالب کپی شده باعث تاثیر منفی در سئو سایت شما میشود. یکی از پیشنهادات ما به شما استفاده از لینک گیری در شبکه های مجازی به صورت کامنت است که به علت گستردگی مخاطبانش این امر به شما توصیه میشود.

بیشتر بخوانید :
تاثیر UI و UX در سئو سایت چیست؟

محل قرارگیری انواع بک لینک‌

لینک های contextual یا بافتی لینکهایی هستند که در متن یک مقاله قرار دارند و ارزش سئو انها به مراتب بیشتر از لینک هایی است که در فوتر یا نوار های جانبی قرار میگیرد زیرا که خواننده ی ان متن برای کسب اطلاعات بیشتر با ان لینک مواجه میشود و به دنبال آن به سایت شما میرسد که این امر موجب کاهش bounce rate (بانس ریت) یا نرخ پرش میشود که از دید گوگل به معنای تناسب سایت شما با محتواست که به سئو کمک میکند.

آماده سازی وبسایت برای بک لینک‌

اولین امر مهم آماده سازی سایت خود از نظر جابجایی برای بازدیدکنندگان است که سایت شما دارای مشکل فنی نباشد، چرا که گوگل به تجربه کاربران حساس است و معیار مهمی برای رتبه بندی سایت شماست، پس قدم اول ساختار بندی صفحه خودتان است چون بهترین بک لینک ها نیز با ساختار ضعیف پاسخگو نمیباشند.

1.سرعت وبسایت خود را افزایش دهید

از آنجایی که صبر و تحمل کاربران بسیار کم است بهتر است با استفاده از ابزارهایی مانند google  page speed insights بهینه سازی های لازم را انجام بدهید، برای آگاهی از مشکلات و ایراردات فنی سایت خود میتوان از ابزارهایی همچون google webmaster tools یا کنسول جستوجوی گوگل قسمت crawl errors کمک بگیرید.

2.ساختار سازی درست و بهینه

هرچه سایت شما ساختار و معماری بهتری داشته باشد ارزش بک لینک ها به مراتب بیشتر توزیع خواهد شد، لذا پیشنهاد ما این است که به جای استفاده از ساختار سنتی از ساختار سیلو (Silo Structure) استفاده کنید.

Silo Structure به معنای گروه بندی درست محتوا وابسته به موضوعات آنهاست و بهتر است همه ی مطالب به طور سیستماتیک و گروه بندی شده به هم لینک شوند تا مزایای چشم گیری برای سئوی سایت شما داشته باشد، برخلاف ساختار سنتی وبلاگ‌ها که همه مطالبشان بر اساس تاریخ انتشار مرتب می‌شود، سیلو ساختار منطقی‌تری دارد و ایندکس کردن سایت را برای گوگل آسان ‌تر و برای شما کارآمدتر می‌کند.

 1. سرمایه گذاری بر روی آیتم های لینک پذیر

برای تولید این دسته از سرمایه‌های کاربردی می‌توانید از مقالات جامع و یا حتی ابزارهایی استفاده کنید که برای کاربران هدفتان سودمند به نظر خواهند رسید، مثلاً یک دیکشنری تخصصی یا ابزاری برای دریافت آنالیز وب‌سایت در سایت خود قرار دهید.

انواع-بک-لینک

باید ها و نباید ها در انواع بک لینک‌ سازی 

 1. باید بک‌ لینک‌ های متنوعی داشته باشید

فقط گرفتن بک لینک از یک منبع نمی‌تواند بهترین اثرگذاری را داشته باشد؛ بنابراین باید از منابع و روش‌های متنوعی استفاده کنید البته این نکته مهم نیز خالی از لطف نیست که هر لینکی نمی‌تواند باعث رشد وب‌ سایت شما شود، بلکه باید به سراغ منابع معتبر و پربازدید بروید و از سایت‌های اسپم دوری کنید.

 1. باید از قانون عمل ‌و‌ عکس‌ العمل استفاده کنید.

مقالاتی را در نظر بگیرید که در آن‌ها از نقل‌قول‌ها و نظرات کارشناسان مختلف استفاده می‌شود. چنین مطالبی پتانسیل خوبی برای گرفتن لینک ورودی ازهمان کارشناسان را دارند، چرا که نویسنده مطلب با تکیه بر آن گفته‌ها و نظرات، حس تمایل به جبران را در آن‌ها برانگیخته است.

 1. PNB (شبکه وبلاگهای خصوصی) میتوانند سایتتان را به خطر بیاندازند

همه ی افراد در مورد استفاده از pnb ها هم نظر نیستند، زبرا که دارای درصد ریسک بالایی هستند. برای راه‌اندازی PBN به دامنه، میزبان، محتوا، قالب و افزونه‌های متفاوتی نیاز خواهید داشت تا بعد از انجام همه این‌ها، از این سایت‌های بدلی به سایت واقعی هدفتان لینک ورودی بدهید. درواقع باید تا می‌توانید تلاش و هزینه کنید تا این وبلاگ‌ها با هم تشابهی نداشته باشند مبادا که PBN شما توسط گوگل شناسایی شود.

بیشتر بخوانید :
ریدایرکت 301 چیست؟

بهترین ابزار های آنالیز بک ‌لینک

از مهم‌ترین سوالاتی که پس از سوال بک ‌لینک چیست ذکر می‌شود؛ این است که از چه ابزارهایی در جهت آنالیز بک ‌لینک استفاده می‌شوند؟ در این بخش ابزارهای رایگان و یا پولی حرفه‌ای و کارآمد در زمینه آنالیز بک لینک‌های وب‌سایت را به شما معرفی می‌کنیم:

 • Ahref https://ahrefs.com/ قوی‌ترین ابزار آنالیز بک لینک‌های یک وب‌سایت
 • نرم افزار SEO SpyGlass https://www.link-assistant.com/seo-spyglass/ برای کامپیوتر
 • Moz ابزار OpenSiteExplorer که با نام جدید Link Explorer نیز شناخته می‌شود.
 • https://www.openlinkprofiler.org/ OpenLinkProfiler
 • https://majestic.com/ Majestic
 • Alexa https://www.alexa.com/siteinfo/
 • semrush
 • Mozbar

مشاهده بررسی بک لینک‌ های سایت

همانطور که گفتیم، ساخت بک ‌لینک باعث می‌شود تا آمار بازدید صفحه شما بالاتر رود. اما لزوماً هر بک لینکی مورد تایید ربات گوگل نیست. به همین دلیل لازم است تا هر از چندگاهی به مشاهده و بررسی بک ‌لینک هایی که روی وب‌سایت شما اعمال می‌شود نظارت کنید. برخی از افراد ممکن است با خرید مقادیر زیادی از بک لینک‌ها با قیمت ارزان، تلاش کنند تا ربات‌های گوگل را فریب دهند. اما باید بدانند که معمولاً وب‌سایت‌هایی که از این روش برای افزایش بک ‌لینک خود استفاده می‌کنند، توسط گوگل جریمه می‌شوند. گوگل لینک‌های طبیعی را دوست دارد و استفاده از لینک های کم کیفیت به سایت شما آسیب وارد می‌کند.

تاثیر بک ‌لینک بر روی سئو سایت

تاثیر گرفتن بک ‌لینک روی سئو، از 3 جهت مهم است:

 1. تاثیرگذار در رتبه‌بندی

همانطور که گفتیم، موتورهای جستجوگر گوگل، هر کلیک روی بک ‌لینک ها را به‌عنوان رای اعتماد کاربران ثبت می‌کنند. به همین دلیل با بالا بردن جایگاه شما، وب‌سایت شما را به کاربران دیگر نیز نمایش می‌دهند.

 1. بهبود امکان دیده شدن

گوگل و دیگر موتورهای جستجو، به صفحات پربازدید و مشهور، بیشتر از دیگر سایت‌ها سر می‌زنند. گرفتن بک‌ لینک از یک صفحه پربازدید، احتمال دیده شدن وب‌سایت شما را توسط گوگل بیشتر می‌کند.

 1. افزایش ترافیک ارجاعی به وب‌سایت

بک لینک‌ها با هدف ارجاع کاربر به مطالب مفید ساخته شده‌اند. با هر کلیک کاربر روی بک لینک‌های شما در وب‌سایت دیگر، شما ترافیک ارجاعی دریافت می‌کنید. می‌توانید با مراجعه به قسمت Referral Traffic در گوگل آنالیتیکس کاربرانی که از طریق بک‌ لینک‌ها به سایت شما وارد شده‌اند را ببینید.

اصطلاحات رایج در انواع بک لینک‌ ها

هنگامی که یک صفحه وب به صفحات داخلی یا صفحه اصلی وبسایت شما لینک می‌دهد، این لینک Link Juice نامیده می‌شود. Link Juice در بهبود رتبه صفحات وب و همچنین Domain Authority (اعتبار دامنه) تاثیرگذار میباشد. اگر بخواهیم در سایتمان به صفحه‌ای لینک بدهیم اما به افزایش رنک آن صفحه کمکی نشود می‌بایست از تگ nofollow استفاده کنیم.

 چگونه بک ‌لینک قوی بگیریم؟

یکی دیگر از جواب‌هایی که در زیرمجموعه پاسخ به سوال بک ‌لینک چیست باید به آن پاسخ داد، نحوه گرفتن بک ‌لینک قوی است. بهتر است بدانید که هر backlink به بهبود سئو سایت شما کمک نمی‌کند. حتی در برخی از موارد ساخت بک ‌لینک های غیر اصولی ممکن است سبب اسپم ربات گوگل و افت سئو سایت شما نیز شود. در ذیل، شرایط ساخت بک ‌لینک های اصولی و قوی را بیان می‌کنیم:

 • ارتباط و تناسب محتوایی سایت لینک‌دهنده با محتوای وب‌سایت شما
 • اعتبار دامنه سایت لینک‌دهنده
 • ترافیک کاربری سایت لینک‌دهنده
 • جایگاه لینک وب‌سایت شما که توسط ادمین سایت لینک‌دهنده مشخص می‌شود.
 • فالو یا نوفالو بودن لینک
 • متن لینک گنجانده شده در رپرتاژ (انکرتکست)
 • موقت و یا دائمی بودن لینک در وب‌سایت لینک‌دهنده
 • لینک‌سازی به منابع
 • ذکر نام برند بدون لینک شدن

قیمت بک ‌لینک سازی

تعیین قیمت backlink به تعداد بک لینک‌ها، مدت زمان خریداری و هزینه هر بک ‌لینک بستگی دارد و برای وب‌سایت‌های مختلف متفاوت است. همچنین قیمت هر بک ‌لینک به عواملی مانند اتوریتی سایت بک ‌لینک دهنده، سن دامنه سایت بک ‌لینک دهنده، فالو یا نوفالو بودن بک ‌لینک، محل قرار گیری بک ‌لینک و رتبه الکسای سایت بک ‌لینک دهنده نیز مرتبط است. در بین عوامل فوق، به ترتیب اتوریتی، رتبه الکسا و سن دامنه برای سئو یک وب‌سایت، موثرتر هستد که به طور ویژه باید به آن‌ها توجه کنید. معمولاً اتوریتی یک وب‌سایت تاثیر مستقیم در هزینه بک‌ لینک دارد و برای ورودی مستقیم موثرتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید :
راهنمای جامع تگ indexifembedded

چگونه بک ‌لینک بسازیم که جریمه نشویم؟

لینک‌سازی مصنوعی از نظر گوگل، سئو خاکستری محسوب می‌شود و امکان دارد در صورتی که گوگل تشخیص دهد، سایت را جریمه کند. به همین جهت ساخت بک لینک‌ اصولی اهمیت بالایی دارد. سئو خارجی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در ساخت backlink باید به آن توجه کنید. اعتبار دامنه Domain Authority))، اعتبار صفحه‌ای که می‌خواهید از آن لینک بگیریدPage Authority) ) و اسپم اسکورSpam Score) ) سایت و لینک‌های نوفالوNofollow) ) از جمله عواملی هستند که برای جریمه نشدن، حتماً باید بررسی کنید. همچنین ربات گوگل نسبت به جفت سایت‌هایی که اقدام به لینک دهی مدوام به یکدیگر می‌کنند حساس‌تر شده است، و سایت هایی که اقدام به این کار می‌کنند را جریمه می‌کند.

خرید بک ‌لینک

برخی از سایت‌های ایرانی اقدام به فروش بک ‌لینک معتبر و دائمی می‌کنند که از طریق آن‌ها می‌توانید اقدام به خریداری backlink کنید. اگر به دنبال بک ‌لینک تضمینی و موثر و کاربردی هستید، بهتر است از گرفتن بک ‌لینک از سایت های ضعیف و با آتوریتی پایین خودداری کنید.

خرید بک ‌لینک خارجی

از نظر موتورهای جستجو، لینک‌های خارجی توسط افرادی غیر از خود شما ایجاد شده‌اند و این نشان می‌دهد مطالب سایت شما به قدری ارزشمند بوده که سایت‌های دیگر به آن لینک داده‌اند. همین امر در جهت معتبر نشان دادن وب‌سایت شما تاثیر زیادی دارد. همچنین زمانی که شما از سایت‌های دیگر لینک می‌گیرید، ربات‌های موتورهای جستجو با آنالیز صفحه شما و در صورت نوفالو نبودن لینک خارجی وب سایت ‌شما، آن را پایش می‌کنند که تاثیر زیادی در سئو سایت شما دارد. جهت خریداری بک لینک‌های خروجی می‌توانید از وب‌سایت‌های فروش backlink خارجی معتبر استفاده کنید. اما فراموش نکنید لینک‌سازی قوانینی دارد که در صورت عدم پیروی از آن‌ها ممکن است سایت شما را با مشکلات بزرگی مواجه سازید.

خرید بک ‌لینک معتبر

اعتبار سایتی که در از آن لینک‌دهی استفاده می‌کنید، به سایت شما منتقل می‌شود؛ پس بسیار مهم است که در انتخاب آن دقت کنید. خرید بک ‌لینک معتبر به بازدهی بیشتر لینک ‌سازی‌های شما کمک می‌کند. در ایران، وب‌سایت‌های فروش بک ‌لینک معتبر زیادی وجود دارند که می‌توانید با در نظر گرفتن عوامل مختلف وب‌سایت موردنظر خود را انتخاب نمایید و به آن رپرتاژ دهید.

عوامل موثر بر کیفیت بک ‌لینک

 • نوشتن مقالات با کیفیت

تولید محتوای باکیفیت و کاربردی، ارزش لینک ‌سازی های انجام شده را بالاتر می‌برد و باعث قرارگیری محتوای یونیک شده در جایگاه‌های بالاتر می‌شود. جایگاه بالاتر یعنی ترافیک کاربری بیشتر.

 • استفاده از ترفند کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ یعنی مشارکت و ارتباط گیری بیشتر شما با مخاطبان‌تان که باعث بالا رفتن رضایت کاربران از صفحه شما می‌شود. به میزان ارجاع کاربران و زمان گذارندن آن‌ها در صفحه شما، ارزش لینک سازی‌های پنهان شما بالاتر می‌رود.

تفاوت بک ‌لینک فالو و نوفالو

لینک‌ های فالو (Dofollow) و نوفالو (Nofollow) از فاکتورهای بسیار مهمی در بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است. لینک‌های فالو از قدرتمندترین لینک‌ها در سئو هستند. لینک‌هایی که موتور جستجو هنگام برخورد آن‌ را دنبال می‌کند، لینک‌های فالو نامیده می‌شود. لینک‌های فالو به افزایش پیج رنک صفحه کمک می‌کنند و هر چه لینک‌های فالو طبیعی‌تر باشد، احتمال گرفتن رتبه‌بندی بالاتر بیشتر خواهد شد. اما استفاده زیاد از حد از لینک‌های فالو خلاف قوانین است. در صورتی که ربات گوگل متوجه این سواستفاده شود به ربات‌های موتورهای جستجو دستور می‌دهد تا این لینک را دنبال نکنند. لینک های نوفالو در یک صفحه ایندکس می‌شوند، اما در چشم موتورهای جستجو این لینک‌ها اشاره به هیچ چیز نمی‌کنند و کراول نمی‌شوند؛ یعنی هیچ کمکی به افزایش پیج‌رنک و رتبه سایت نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید :
اینفوگرافی چیست؟

بک-لینک-backlink

بک ‌لینک پروفایلی چیست؟

پروفایل بک‌ لینک نیز از تکنیک‌های سئو خارجی است. پروفایل بک‌ لینک‌ها مجموعه لینک‌های ارجاعی از قسمت پروفایل سایت‌های دیگر به سایت شما هستند. این تکنیک بک ‌لینک سازی نشان می‌دهد که محتوای سایت شما معتبر و مفید است. هر چه تعداد و تنوع سایت‌هایی که به سایت شما بک ‌لینک پروفایلی می‌دهند بیشتر و معتبرتر باشد، ارزش محتوا و وب‌سایت شما نزد گوگل بالاتر می‌رود. همچنین اگر وب‌سایت شما روی یک کلمه کلیدی خاص و معتبر باشد تاثیر این گرفتن بک ‌لینک پروفایلی دوچندان خواهد شد.

رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ موثرترین روش ایجاد بک‌ لینک برای یک صفحه است. یک رپورتاژ خوب در کنار لینک‌های طبیعی، می‌تواند منجر به تبلیغ برند و کالای شما در وب‌سایت‌های مختلف شود. پس با خیال راحت می‌توانید از اعتبار بک لینکی که به سایت شما داده می‌شود استفاده کنید و در نتایج موتورهای جستجو پیشرفت کنید.

به‌طور کلی رپورتاژ نوعی تبلیغ پولی است که به شکل مقالات آموزنده در وب‌سایت‌های پربازدید منتشر می‌شود. متداول‌ترین روش رپورتاژ، انتشار مقاله یا یک خبر با ساخت بک ‌لینک به وب‌سایت شما در سایت‌های پر بازدید خبری است. ربات گوگل برای تایید محتوای یک وب‌سایت، به تایید و ارجاع کاربران به آن وب‌سایت توجه می‌کند. این جا است که یکی از فواید ساخت بک ‌لینک برای ما آشکار می‌شود.

خرید رپورتاژ چگونه انجام می‌ شود؟

در ایران برخی از شرکت‌‌ها در حوزه‌‌های مختلف تبلیغاتی، در زمینه انتشار رپورتاژ آگهی فعالیت می‌‌کنند. همانطور که پیش‌تر گفتیم، رپورتاژ نوعی تبلیغ پولی است؛ پس بهتر است در سایت‌های معتبر و پربازدیدی مانند سایت‌های خبری و سرگرمی منتشر شود تا در دیدرس افراد بیشتری قرار گیرد. همچنین مشابه بودن موضوع دو وب‌سایت، معتبر بودن وب‌سایتی که در آن تبلیغ می‌دهید و… از نکاتی هستند که به هنگام انتخاب سایتی که در آن رپورتاژ می‌روید باید توجه داشته باشید. در این صورت است که می‌توان انتظار موفقیت رپورتاژ آگهی را داشت.

کمپین رپورتاژ چیست؟

 ممکن است در برخی از فروشگاه‌ها دیده باشید که برای خرید عمده، قیمت کمتری را در نظر گرفته باشند و این موضوع برای مشتری نیز به صرفه‌تر است. کمپین رپورتاژ نیز دقیقاً همین عملکرد را دارد. کمپین در لغت به معنی دسته است که در واژه کمپین رپورتاژ، به معنای دسته‌ای از رپورتاژها اتلاق می‌شود. انتشار دسته‌ای رپورتاژ در وب‌سایت‌های مختلف و با هزینه کمتر، شانس ارتقای وب‌سایت شما را چندین برابر می‌کند. برخی از موسسه‌های تبلیغاتی که در زمینه رپورتاژ آگهی فعالیت دارند، می‌توانند به شما در بحث کمپین رپورتاژ نیز کمک کنند.

لینک ‌سازی چیست؟

به طور کلی لینک ‌سازی اقداماتی است که برای به‌دست آوردن هایپرلینک از وب‌سایت‌های دیگر برای سایت خودتان انجام می‌دهید. لینک‌ها باعث حرکت کاربران و موتورهای جستجو در بین صفحات وب می‌شوند. لینک‌ سازی روش‌های متعددی دارد که ساخت بک ‌لینک یکی از مفیدترین آن‌ها است. لینک ‌سازی قوی و اصولی، قادر است تا حتی جایگاه یک وب‌سایت نوپا را هم به صفحات اول گوگل بیاورد.

کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ از قدیمی‎ترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات در فضای آنلاین است. اگرچه امروزه از تاثیر این روش تبلیغاتی کاسته شده، اما همچنان در برخی از وب‌سایت‌ها کارایی دارد. در این روش، از کامنت و نظر مخاطبان برای افزایش اعتماد و جذب مخاطب بیشتر استفاده می‌شود. استفاده از نظر کاربران برای معرفی برند شما سبب ایجاد اعتماد بیشتر، تعامل و افزایش بازدید وب‌سایت شما می‌شود. نتیجه وجود این موارد، افزایش ترافیک ورودی به سایت، جلب توجه ربات گوگل، بالا بردن رتبه‌بندی و درنهایت، فروش بیشتر محصولات شما است.

جمع بندی

در این مقاله به طور جامع و کامل به تمامی سوالات احتمالی شما در قالب این‌که بک ‌لینک چیست؟ پاسخ دادیم. با مطالعه این مقاله متوجه شدید که گرفتن بک ‌لینک از سایت‌های دیگر، کار ساده‌ای نیست؛ اما فواید زیادی برای صفحه شما دارد؛ پس، از تاثیر این تکنیک در گرفتن جایگاه‌های بالای گوگل غافل نشوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *