چهارشنبه 17 فروردین 1401 زمان خواندن : دقیقه تهران سایت

اهمیت لینک سازی در سئو
به ما امتیاز بدهید

اهمیت لینک سازی داخلی و خارجی در سئو

اهمیت لینک سازی در سئو برای تمامی متخصصان سئو مشخص است. لینک سازی داخلی و خارجی از مهمترین اصول سئو سایت می‌باشد. در اینترنت، لینک‌ ها اصل اولیه کار و مهمترین منبع برای موتورهای جستجو می‌باشند و در زبان فارسی پیوند معنا می‌شوند. قبل از شروع این مبحث بهتر است تأکید کنیم که داشتن یک محتوای باکیفیت فاکتوری مهم و قابل توجه بوده و بعد از آن استفاده درست از لینک‌ها در روند کارتان مؤثر است. با فرض این موضوع که شما محتوایی کاملاً با کیفیت تولید کردید که پاسخگوی نیازها و سوالات کاربر است و این موضوع از نظر موتورهای جستجوگر گوگل هم حائز اهمیت است، اما کیفیت به تنهایی برایتان کافی نیست و نمی‌تواند رتبه سایت شما را بالا ببرد!
پس باید چه کار کرد؟ پاسخ این است که برای ارتقاء سطح، شما نیاز به اعتباربخشی از جانب گوگل دارید. شما می‌توانید با بهره‌گیری درست از لینک‌ سازی داخلی و خارجی و محتوای با کیفیت اعتبار هر نوع وبسایتی اعم از سایت وردپرس یا کدنویسی، فروشگاهی یا شرکتی حتی سایت شخصی، رتبه خود را در گوگل ارتقاء دهید.

اهمیت لینک سازی

اهمیت لینک سازی

معرفی انواع لینک‌ ها در سئو

 • لینک فالو Follow

لینک‌هایی هستند که موتورهای جستجو آنها را دنبال کرده و وارد صفحه مقصد می‎شوند. با استفاده از این لینکها موتورهای جستجو وارد صفحات وبسایت می‌شوند و به کشف و ارزیابی صفحات می‌پردازند و اگر محتوای سایت شما توسط سایت‌های دیگر به اشتراک گذاشته شده باشد باعث افزایش اعتبار شما از طرف گوگل می‌شود.

 • لینک نوفالو No follow

لینک‌هایی که موتورهای جستجو به دنبالشان نمی‌گردند. این لینکها به موتورهای جستجو می‌گویند که نباید به این link ها امتیاز اختصاص دهند. با اینکار به موتور جستجو می‌فهمانید که سایت مقصد، مورد تأیید شما نیست و قصد ندارید اعتباری بینتان رد و بدل شود و در اصل هدف شما از لینک دادن به آن، فقط نشان دادن منبع یا تکمیل محتوا برای کاربر بوده است.

 • لینک UGC

لینک‌هایی که توسط کاربران سایت شما در بخش‌های نظرات، فروم‌ها یا پرسش و پاسخ‌ها ایجاد می‌شوند، به طورکلی لینک‌هایی هستند که داخل محتوایی که کاربر تولید می‌کند قرار دارند.

 • لینک Sponsored

لینک‌هایی که با هدف حمایت مالی، تبلیغ یا هر نوع قرارداد حمایتی دیگر به ازای پرداخت هزینه در صفحات قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید :
سئو تکنیکال یا سئو فنی چیست؟

اهمیت لینک سازی

اهمیت لینک سازی در سئو سایت چیست؟

لینک‌ها ارائه دهنده سیگنال‌هایی مثبت و منفی برای کاربران و هم برای ربات‌های موتور جستجو هستند، پس باید در ایجاد آنها دقت فراوان داشت. استفاده از لینک‌ها می‌تواند یک ابزار مناسب برای افزایش ترافیک سایت، افزایش حضور کاربران بر روی یک دامنه، بازدید بیشتر از صفحات و افزایش تعداد مشتریان در نتیجه ورود به سایت باشد. اینکه کدام سایت لینک محتوای شما را منتشر کرده، کدام نوع لینک سازی در صفحه شما استفاده شده و چه محتوایی از وب سایت شما منتشر شده، باعث افزایش یا کاهش اعتبار وبسایت شما خواهد شد!

در ادامه باید گفت یکی دیگر از عواملی که در این سنجش‌ها تاثیر زیادی دارد Bounce Rate یا در فارسی نرخ پرش است. Bounce Rate به میزان کاربرانی اشاره دارد، که بعد از ورود به سایت شما بعد از دیدن یک صفحه یا مطلب به هر دلیل از وبسایتتان خارج می‌شوند و به صفحات دیگر سر نمی‌زنند. هرچه درصد بانس ریت کمتر باشد برایتان بهتر است. اینکه چطور برای یک سایت لینک سازی انجام دهید؟ از چه منابعی برای بک لینک‌ها استفاده کنید؟ چطور لینک‌های خوب و بد را تشخیص دهید؟ موضوعی است که نیاز به تخصص و تجربه دارد! اگر انجام این فعالیت‌ها برایتان زمان‌بر و دشوار است تیم تهران سایت در کنار شماست تا یاریتان کند، به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم تا به صفحه طراحی سایت مراجعه کنید و برای دستیابی به اطلاعات بیشتر با شماره تماس 02177711200 تماس حال نمایید.

اهمیت لینک سازی

اهمیت لینک سازی

انواع لینک سازی در سئو

لینک سازی داخلی به صورت لینک‌های داخلی، لینک‌های خارجی و لینک‌های خروجی انجام می‌شود:

 • لینک‌ سازی داخلی (Internal links)

لینک داخلی یکی از موارد مهم در انجام خدمات سئو داخلی سایت است. یعنی شما قسمت‌های معتبری از مطالب سایتتان را به دیگر صفحات سایت خود پیوند می‌دهید، که این امر موجب مکث بیشتر کاربر در سایت شما می‌شود. لینک‌های داخلی هم به کاربران و هم به موتورهای جستجو اجازه می‌دهند که به صفحات مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سئو داخلی مقاله سئو داخلی on page seo چیست را مطالعه نمایید.

 • لینک‌ سازی خارجی (External link)

لینک‌ سازی خارجی یکی از فعالیت های مهم در سئو خارجی off page seo است. لینک بیلدینگ خارجی به این معناست که لینک‌هایی از سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره و شما را به بازدید کنندگان خود معرفی می‌کنند. لینک‌های خارجی از فاکتورهای تاثیرگذار در رتبه بندی سایت هستند. اشتراک گذاری محتوای شما در سایت‌های دیگر نشان دهنده تعداد نفراتی است که مطلب را پسندیدند و به اشتراک گذاشته‌اند و این موضوع از نظر گوگل ازاهمیت بالایی برخوردار است.

 • لینک‌ های خروجی (Out bound links)

لینک‌هایی هستند که از سایت شما به سایر سایت‌ها اشاره می‌کنند. در لینک‌های خروجی باید مواظب باشید که کارتان را درست انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. در این مدل لینک‌ها شما می‌توانید در مقاله خود نقل قول یا اشاره ایی به مطالبی از سایت‌های معتبر داخلی یا خارجی داشته باشید تا به مخاطب و گوگل نشان دهید که از آمار و ارقام معتبری استفاده کرده ایید وبه دنبال تولید محتوایی با کیفیت هستید.

بیشتر بخوانید :
سندباکس

لینک‌های خارجی باید ترجیحاً به محتوای شما مرتبط باشند تا موتورهای جستجو بتوانند اعتباری را بین این دو صفحه رد و بدل کنند. هر چه سایتی که شما به آن لینک می‌دهید، به تخصص و حوزه فعالیت شما نزدیک تر باشد، نتیجه بهتری دریافت میکنید.

توجه داشته باشید، در استفاده از این نوع لینک دهی زیاده روی نکنید!

برای یک مقاله حدود 1200 کلمه، استفاده از یک یا نهایتا دو لینک کافی است. برخی تصور می‌کنند هرچه لینک بیشتری به سایت‌های معتبر بدهند، اعتبار بیشتری دریافت میکنند. در حالی که این تصوری کاملا اشتباه است وگوگل را به شک می‌اندازد!

چگونه به بهترین شکل لینک سازی کنیم؟

چگونه به بهترین شکل لینک سازی کنیم؟

تا به اینجا با انواع لینک‌ها و ضرورت استفاده آنها و مدل‌های لینک سازی آشنا شدیم ، در این قسمت میخواهیم مواردی که باعث می‌شوند بهترین لینک سازی را داشته باشید بررسی کنیم.

 • لینک سازی در شبکه‌ های مجازی

می‌توانید از شبکه‌های معتبری که در دنیا وجود دارند استفاده کنید وبا ساخت پروفایل وعضویت در آنها، بک لینک‌های مفید وکاربردی به دست بیاورید.

 • تأثیر لینک سازی داخلی

صفحات مرتبط را به همپیوند دهید، با این روش کاربر می‌تواند مطالب بیشتری از سایت شما را مشاهده کند و زمان بیشتری در سایت شما بماند.

 • گرفتن بک لینک‌ های دائمی

بک لینک‌ های موقت که بعد از چند وقت از سایتتان برداشته می‌شوند تأثیر خوبی برایتان ندارند، برای بک لینک بهتر است از شبکه‌های اجتماعی و انتشار مطالب در دیگر سایت‌ها استفاده کنید، زیرا دائمی هستند.در ضمن برای بک لینک از مطالب و سایت‌های معتبر و مرتبط با نوشته خود کمک بگیرید.

 • تهیه بک لینک از دامنه‌ های متفاوت

این که شما بتوانید ازرنج Ip ها و سایت‌های مختلف بک لینک بگیرید تأثیر خوبی بر کارتان دارد، چون از نظر گوگل نشان دهنده اشتراک بیشتر بین وبسایت شما با دیگر سایت ها می‌باشد.

 • تأثیر لینک‌ های (nofollow) نوفالو

این لینک‌ها هم در روند کارتان تأثیرگذار هستند، این لینک‌ها می‌توانند به لینک‌های فالو شما اعتبار ببخشند. تداوم در روند لینک سازی: بک لینک‌هایی که به صفحه شما داده می‌شود بهتر است به صورت مداوم باشد، اینکه در یک بازه زمانی صفحه شما کلی بک لینک داشته باشد بعد متوقف شود از نظر گوگل مورد قبول نیست.

 • لینک سازی با کلمات کلیدی

یکی از بهترین روش ها همین است که از کلمات کلیدی خود برای لینک دهی استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله به توضیح کامل لینک سازی و اهمیت آن پرداختیم، اینکه لینک سازی چیست؟ اهمیت انجام لینک سازی به چه دلیل است؟ انواع لینک ها و انواع لینک سازی کدام است؟ چگونه به بهترین شکل لینک سازی کنیم؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *