یکشنبه 18 اردیبهشت 1401 زمان خواندن : محاسبه نشده تهران سایت

شبکه PBN چیست؟
به ما امتیاز بدهید

پی بی ان PBN چیست؟

PBN مخفف Private Blog Network است به مجموعه‌ای از سایت‌ها گفته می‌شود که عمدتاً یک مالک دارند و در جهت افزایش قدرت یک سایت خاص استفاده می‌شود. این قدرت دهی به سایت خاص با لینک‌سازی در پی بی ان ها میسر می‌شود. در واقع شبکه وبلاگ خصوصی یا همان PBN بعنوان یکی از روش‌های سئو خارجی سایت، مجموعه‌ای از وب سایت‌هایی است که نمی‌توان آنها‌ را ردیابی کرد و شامل محتواهای کاربر محور می‌باشد هدف آنان کمک به بهبود سئو و رتبه‌بندی سایر وب سایت‌ها است. بسیاری از مردم معتقدند استفاده از شبکه‌های پی بی ان یک روش سئو کلاه سیاه است! ما نمی‌گوییم این روش کاملا سفید است؛ اما از نظر ما کاملا سیاه هم نیست، می‌توان گفت PBN ها روش خاکستری هستند. اگر این روش بصورت اخلاقی انجام شود می‌تواند در مدت کم باعث افزایش اعتبار و بهبود سئو سایت و افزایش رتبه در نتایج جستجوی گوگل شود.

شبکه PBN چیست؟

هدف PBN چیست؟

همانطور که قبلا گفته شد PBN ها شبکه وبلاگ خصوصی به منظور بهبود رتبه‌بندی سایت است. بیشتر روی اهداف سئو و بازاریابی متمرکز است. گوگل در سال 2016 اعلام کرد بک لینک‌ها در کنار محتوا و رنک برین از عوامل مهم رتبه‌بندی محسوب می‌شود. لینک‌سازی تاکتیک قدرتمند سئو است.

خرید بهترین دامنه PBN

  • دارندگان حرفه‌ای PBN با خرید یک دامنه منقضی با اختیارات خوب شروع می‌کنند.
  • از آنجایی که قیمت دامنه‌ها به نسبت پایین است مردم چندین دامنه را خریداری می‌کنند اما بعد از مدتی که اعتبار دامنه تمام شود دیگر تمدیدشان نمی‌کنند، این دامنه‌های منقضی شده بهترین گزینه خرید هستند. 
  • دامنه‎‌های منقضی شده در مقابل دامنه‌های تازه خریداری شده دارای اعتبار دامنه بیشتری هستند.
  • دامنه‌ها در حالت ایده‌آل باید توسط گوگل ایندکس شوند و دارادی Domain Authority و Page Authority و همچنین یک تاریچه مناسبی داشته باشد.

ویژگی‌ های یک دامنه PBN خوب

  • DA وب سایت از  20 بیشتر باشد.
  • دارای TLD های اصلی مانند: COM ،  .NET ، .ORG. و… باشند و از موارد عجیب مانند TK. و مواردی از این دست اجتناب کنید.
  • URL هایی بدون بک لینک‌های اسپم وجود داشته باشند.

نکات قابل توجه هنگام خرید دامنه های منقضی

  • سن دامنه: یکی از عوامل مهم رتبه‌بندی گوگل سن دامنه است. دامنه‌هایی با قدمت بیشتر در نتایج جستجو در رتبه بالاتری نسبت به دامنه‌های جدید قرار دارند.
  • بک لینک: عاملی که از سن دامنه در رتبه‌بندی مهم‌تر است، تعداد بک لینک است. دامنه‌ی منقضی شده باید به تعداد قابل توجهی بک لینک داشته باشد تا برند شما را سئو کند. در هنگام ارزیابی بک لینک علاوه بر تعداد بک لینک، ارزش آن نیز مهم است. سپس موارد دیگری چون: ارتباط، اعتبار، سابقه لینک‌ها نیز مهم است. برای آشنایی با صفر تا صد بک لینک و تاثیر آن ، بهترین روش‌های گرفتن بک لینک که منجر به پنالتی سایت نشود و انواع بک لینک  چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد مقاله بک لینک چیست را مطالعه نمایید.
  • هنگام خرید دامنه‌های منقضی شده خوب تحقیق کنید و تحت تاثیر آمار قرار نگیرید ممکن است دامنه با DA بالا با روش سئو سیاه بالا آمده باشد و پر از هرزنامه باشند و پس از برآورده کردننیاز فرد فروخته شود. در این قسمت پیشنهاد ما به شما این است که برای درک بهتر مطلب به مقاله سئو کلاه سیاه چیست در تهران سایت مراجعه نمایید.
بیشتر بخوانید :
باورهای اشتباه در مورد سئو

بطور کلی توصیه می‌شود برای پی بی ان ها از سایت‌هایی با مشخصات : DA+20 ، PA+25 با بیش از 20 بک لینک و 10 دامنه استفاده کنید. ممکن است از سایت‌هایی با DA کمتر، تعداد بک لینک کمتر اما با کیفیت بالاتر استفاده کنید تصمیم‌گیری با خودتان است.

ردیابی PBN ها را به حداقل برسانید

یکی از نکات مهم که بعنوان مالک PBN باید به آن توجه کنید این است که ردپایی از شبکه پی بی ان خود بجا نگذارید، زیرا آدرس IP دامنه از عوامل ردیابی است. اگر همه‌ی دامنه‌های شما دارای IP یکسانی باشند ممکن است گوگل متوجه شود و بک لینک‌های شما را بررسی کند و شامل جریمه گوگل شوید. پس در نهایت باید مطمعن شوید که هر یک از دامنه‌هایتان دارای IP های متفاوتی هستند.

بدون دیدگاه