پنج‌شنبه 15 اردیبهشت 1401 زمان خواندن : محاسبه نشده تهران سایت

ریچ اسنپت
به ما امتیاز بدهید

همیشه یکسری ابزار و ویژگی‌هایی در گوگل وجود دارد که نتایج یک جستجو را به کاربر نشان می‌دهد. ریچ اسنیپت یکی از آنهاست!
درواقع ریچ اسنیپت‌ها داده‌هایی هستند که نرخ کلیک روی سایت شما را بالا می‌برند و عامل مهمی در نمایش بهتر سایت شما در نتایج گوگل به شمار می‌آیند و بیشتر برای نتایج نمایش داده شده در موبایل کارایی دارند.
اگر شما هم به دنبال مفهوم ریچ اسنیپت ریزالت و اهمیت آن هستید با ما در مطالعه این مقاله همراه باشید.

تعریف و کاربرد ریچ اسنیپ ریزالت

ریچ اسنیپت ریزالت مجموعه اطلاعات کوتاهی است که گوگل برای بعضی از نتایج که جستجو شده‌اند نمایش می‌دهد.
شاید اسم ریچ اسنیپت برایتان کمی ناآشنا باشد اما شما هم مطمئناً با آن رو به رو شده‌اید. اگر بخواهیم به زبان ساده عنوان کنیم باید بگوییم زمانی که شما چیزی را جستجو می‌کنید گوگل لینک‌هایی که مرتبط است با موضوع مورد جستجوی شما نمایش می‌دهد.
بعد از جستجو شما، صفحات مورد نظر برایتان نمایش داده می‌شود.

در نتایج جستجو هر صفحه دارای بخش‌هایی به شرح زیر است:

  • یک بخش عنوان صفحه است که برای شما با رنگ آبی نمایش داده می‌شود که لینک مورد نظرتان در آن است.
  • بخش بعدی متا دیسکیریپشن است که در پایین عنوان توضیحات کوتاهی از صفحه قرار می‌گیرد.

اما در برخی موارد گوگل اطلاعات اضافه‌تری را همراه با نتیجه به کاربر نشان می‌دهد، که در این حالت بین عنوان و متا یک صفحه قرار می‌گیرد. به این اطلاعات بیشتر ریچ اسنیپ گفته می‌شود.
ریچ اسنیپت ریزالت‌ها باید حاوی یکسری اطلاعات مفید و مناسب برای کاربر باشند تا کاربر بعد از دیدن نمایش جستجو موضوع خود متوجه شود محتوای مورد نظرش در صفحه شما وجود دارد.

اگر کاربر داخل صفحه شما شود و از محتوایی که داخل ریچ اسنیپت ریزالت شما وجود داشت خبری نباشد خیلی زود از صفحه شما بیرون خواهد آمد و اینجاست که شما دچار افزایش نرخ پرش می‌شوید که اصلاً به نفعتان نیست!
کاربرد ریچ اسنیپت برای صفحه شما این است که یکسری اطلاعات مهم و کلیدی مربوط به محتوایتان را برای کاربران پررنگ می‌کند تا باعث ترغیب کاربر برای ورود به سایت شما شود.

ریچ اسنیپت چیست؟

ریچ اسنیپت چیست؟

اهمیت ریچ اسنیپت در سئو سایت

همانطور که گوگل هم اعلام کرده است ریچ اسنیپت هیچ تاثیری بر رتبه‌بندی سایت شما ندارد و موجب نمی‌شود که رتبه سایت شما افزایش پیدا کند یا از سمت گوگل امتیاز دریافت کنید.
در اصل تأثیر ریچ اسنیپت بر سئو سایت به گونه‌ای دیگر است، کارایی  ریچ اسنیپت به این صورت است که باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود.
از این صورت که موجب می‌شود تا کاربران به محض نمایش جستجو خود با بخش کلیدی محتوای شما روبه‌رو شوند و روی آن کلیک کنند و وارد وب سایت شما شوند. ریچ اسنیپت تنها به این طریق می‌تواند به سئو سایت شما کمک کند.

بیشتر بخوانید :
آشنایی با الگوریتم پاندا

انواع ریچ اسنیپت ریزالت

ریچ اسنیپت‌ها انواع مختلفی دارند که به تناسب محتوای هر سایت تقسیم‌بندی شده‌اند. درواقع شما باید با توجه به موضوع و محتوای وب‌سایت خود اقدام به انتخاب کنید. پس شما برای قراردادن ریچ اسنیپت بر روی صفحه‌تان ابتدا باید ریچ اسنیپت متناسب صفحه خود را شناسایی کنید.

انواع ریچ اسنیپت به شرح زیر می‌باشند:

موسیقی: این نوع از ریچ اسنیپت به کاربر اطلاعات مشخص و کلیدی از موزیکی که سرچ کرده را نشان خواهد داد. اطلاعاتی مثل خبر انتشار آلبوم، نام خواننده، نوع موزیک، زمان انتشار این موزیک.

ویدیو‌ها: موتورهای جستجو هرگز قادر به این نیستند که محتوای ویدیو شما را تماشا کنند و مورد بررسی قرار دهند از این رو با استفاده از ریچ اسنیپت گوگل محتوای ویدیویی شما را شناسایی می‌کنند و به کاربر نمایش می‌دهند.

نقد و بررسی: اگر محتوای یک وب‌سایت محصولات یا فیلم و از این قبیل موضوعات باشد می‌تواند با قرار دادن نقد و بررسی بر روی ریچ اسنیپت خود آن را برای کاربران به نمایش درآورد و به آنها در قالب ستاره‌ها فرصت امتیازدهی بدهد.

غذا: این نوع از ریچ اسنیپت مخصوص به سایت‌هایی است که محتوای آنها مربوط به پخت و پز و غذاست و حاوی اطلاعاتی مثل موادلازم، کالری، دستورپخت و هر ویژگی دیگری از غذای مورد جستجوی کاربر می‌تواند باشد.

محصولات: مهم‌ترین مزیت ریچ اسنیپت کمک به روند فروش آنلاین می‌باشد. در اینجا این مسئله کمک می‌کند تا شما خصوصیات مهم محصول خود را در ریچ اسنیپت ریزالت درج کنید تا کلیک روی صفحه شما افزایش پیدا کند.

اشخاص: ریچ اسنیپت این مزیت را دارد که نام افراد، شغل، راه های تماس با آنها و دیگر ویژگی‌هایش را نمایش دهد. این مورد بیشتر مورد استفاده برای معرفی ویژگی‌های افراد معروف قرار می‌گیرد.

وقایع و رویدادها: شما می‌توانید رویدادهای مهم، مراسم‌ها و اتفاقات مهم مربوط به برندتان و یا محتوای سایتتان را در ریچ اسنیپت ریزالت خود درج کنید و به آنها اطلاع‌رسانی کنید. شما می‌توانید اطلاعاتی مثل محل رویداد، زمان رویداد، چگونگی تهیه بلیط و از این قبیل موارد را به کاربران نمایش دهید.

دستورالعمل: این نوع از ریچ اسنیپت معمولا مختص نمایش دستورالعمل‌های سایت‌هایی است که طریقه ساخت چیزی را آموزش می‌دهند.

سازمان‌ها: ریچ اسنیپت‌ها بسیار مفید هستند برای سازمان‌ها و تجارت‌ها، آنها نام تجاری، حوزه فعالیت، شماره تلفن، لوگو و از این قبیل اطلاعات را که مختص هر شرکت یا سازمان است را نمایش می‌دهند.

ریچ اسنپت

ریچ اسنیپت

ابزارهای ساخت ریچ اسنیپت

برای اینکه بتوانید ریچ اسنیپت برای سایتتان ایجاد کنید باید از یکسری ابزار موجود و مناسب برای ایجاد ریچ اسنیپت استفاده کنید. سایت‌هایی که قالب آنها وردپرس هستند و سایت‌های اختصاصی هرکدام ابزارهای مخصوص به خودشان را دارند.

بیشتر بخوانید :
چگونه کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم؟

ابزار آنلاین schema.org:

در ابتدا به سراغ معرفی ابزاری که مختص سایت‌های اختصاصی است می‌رویم. اگر یک وب‌سایت اختصاصی دارید ابزار آنلاین به کمک شما خواهد آمد. هنگامی که شما وارد این ابزار و وب‌سایت شوید کدهای اسکیمای مختلف در دسترس شما قرار می‌گیرد.
حالا شما باید متناسب با سایتتان کدها را وارد سایت خود نمایید و اسکیمای شما برای ایجاد ریچ اسنیپت فعال خواهد شد.

ابزار schema_All in one schema Rich snippets:

این هم مانند قبلی ابزاری کامل برای ایجاد ریچ اسنیپت است. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید از تمام اسکیماها برای نمایش ریچ اسنیپت صفح خودتان استفاده نمایید. این ابزار برای سایت‌های وردپرسی بسیار پرکاربرد و مفید می‌باشد.

ابزار امتیازدهی وردپرس:

KK star Ratings بهترین افزونه وردپرس می‌باشد. این ابزار امکان امتیاز دهی کاربران برای سایت شما را فراهم می‌کند. کاربران در قالب ستاره دادن به سایتتان امتیازدهی می‌کنند. شما با وجود این ابزار می‌توانید عملکرد سایت خود را بررسی کنید و روی آن کنترل داشته باشید.

 

 

بدون دیدگاه