شنبه 09 دی 1402 زمان خواندن : دقیقه الهه نوسرایی

آموزش گوگل ادز

فهرست مطالب

به ما امتیاز بدهید

اگرچه مقالات راهنمای گوگل ادز (تبلیغات گوگل) حاوی اطلاعات مفیدی می‌باشند، با این حال، زمانی که صحبت از نحوه‌ی عملکرد گوگل ادز می‌شود، مطالب این مقالات، پاسخ واضحی ارائه نمی‌کنند. حتی اگر نحوه‌ی عملکرد مزایده‌ی گوگل ادز را از یک متخصص فعال در زمینه‌ی PPC جویا شوید، ممکن است پاسخ قانع‌کننده‌ای برای سؤال شما نداشته باشد.

پس از کسب اطلاعات جامع این مقاله اگر به مشاوره تخصصی نیاز دارید یا نیاز به خدمات گوگل ادورز google ads با بهترین قیمت و عملکرد بصورت کلیلی یا کانورژن دارید با ما در ارتباط باشید. برای مشاهده تعرفه ها و خدمات گوگل ادز تهران سایت کلیک کنید.

مزایده-گوگل-ادوردز

زمانی که کسی تبلیغات گوگل را برای شما توضیح می دهد مثل تصویر بالا به نظر می آید. اگرچه درک نحوه‌ی عملکرد گوگل ادز دشوار است، ولی باید آشنایی لازم را در این خصوص داشته باشید تا برای مدیریت تبلیغات خود، تصمیمات قابل قبولی بگیرید. بنابراین، راهنمای حاضر، به شما کمک می‌کند تا یک بار برای همیشه، با نحوه‌ی عملکرد گوگل ادز به صورت گام به گام، به همراه تصاویری زیبا و مملو از طنز، آشنا شوید. در پایان مطالب نیز بخش پرسش‌های متداول، آورده شده‌اند.

سوالاتی که اغلب افراد درباره تبلیغات گوگل دارند:

 • آیا گوگل ادز، عملکرد مناسبی خواهد داشت؟
 • گوگل ادز چگونه کار می‌کند؟( TLDR)
 • مزایده‌ی گوگل ادز چگونه انجام می‌شود: به صورت گام به گام توضیح داده شده است.
 • اینفوگرافیک و داستان طولانی مزایده‌ی گوگل ادز چیست؟
 • همه‌ی سؤالات متداول شما در رابطه با گوگل ادز، پاسخ داده شده است.

بیایید با نحوه‌ی عملکرد گوگل ادز شروع کنیم، از کلیدواژه‌ها گرفته تا هزینه‌ها و سایر موارد دخیل در این فرآیند.

اول از همه، باید بدانیم که آیا گوگل ادز مناسب است یا خیر؟

مزایای تبلیغات گوگل google ads چیست؟

ممکن است فکر کنید که جواب ما به دلیل حمایت از کسب و کار بازاریابی دیجیتال، مطمئناً «بله» خواهد بود. اما در ادامه، حقایق و آماری ارائه شده است که رویکرد ما را تأیید می‌کند:

 • نرخ تبدیل زیاد: تبلیغات گوگل ادز، در استفاده‌های معمول کاربران از اینترنت ظاهر نمی‌شوند، بلکه زمانی که فعالانه چیزی را جستجو می‌کنند، با این تبلیغات مواجه می‌شوند. نتایج گوگل ادز %65 از کلیک‌ها را برای خرید کلیدواژه‌های و در مقابل %35 را برای نتایج اُرگانیک دریافت می‌کنند.
 • مقرون به صرفه: تبلیغات شما تنها زمانی قابلیت نمایش دارند که موضوع مرتبطی داشته باشند. بعلاوه، می‌توانید برای هزینه‌های خود، محدودیت اِعمال کنید یا نماش تبلیغات خود را به زمان‌های بهینه موکول کنید. لازم به ذکر است که گوگل ادز می‌تواند %800 بازگشت سرمایه(ROI) را برای شما تضمین کند—یعنی 8 دلار به ازای هر 1 دلار خرج شده.
 • اعتبار: گوگل محبوب‌ترین و قابل اعتمادترین موتور جستجو در جهان است، به همین دلیل است که %63 از کاربران، حداقل بر روی یک تبلیغ گوگل کلیک می‌کنند، در مقابل، %15 بر روی تبلیغات آمازون، %9 بر روی تبلیغات YouTube، و %6 نیز بر روی تبلیغات بینگ کلیک می‌کنند.
 • اندازه‌گیری واضح: با بررسی داده‌های موجود درمی‌یابیم که چه مواردی مؤثر و چه مواردی تأثیری درفرآیند ندارد. بنابراین، می‌توانید نسخه تبلیغاتی، قیمت‌ها و ساختار حساب خود را متناسب با آن تنظیم کنید تا هزینه‌ی خود را به حداکثر برسانید.
 • نتایج فوری: سئو برای کسب و کارها ضروری است، اما برای رتبه‌بندی ارگانیک زمان‌بر می‌باشد. با این حال، جستجوی گوگل ادز بلافاصله ظاهر می‌شود. با توجه به مطالب بالا، جای تعجب نیست که %80 از همه‌ی کسب و کارها با هدف رسیدن به PPC بر روی گوگل ادز تمرکز می‌کنند. از سوی دیگر، نحوه‌ی عملکرد گوگل ادز به نحوه‌ی مدیریت اکانت شما بستگی دارد–شما می‌توانید از رتبه‌بندی عملکرد گوگل ادز رایگان ما استفاده کنید تا مطمئن شوید همه چیز را درست انجام می‌دهید.
بیشتر بخوانید :
استراتژی سئو چیست؟

گوگل ادز چگونه کار می‌کند؟ (TLDR)

این سؤال از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل، یک پست و اینفوگرافی کامل را به آن اختصاص ‌داده‌ایم. همچنین، برای پاسخ دقیق به این سؤال باید جزئیات را بررسی کرد و با داشتن تصویری کلی از موضوع، جواب مناسبی نیز به دست نمی‌آید. بنابراین، در ادامه، جواب‌هایی مختصر به سؤال بالا داده شده است:

 1. تبلیغ‌کنندگان، غالباً کلیدواژه‌ها را هدف قرار می‌دهند. (پیشنهاد می‌کنند)
 2. شخصی در گوگل مطلبی را جستجو می‌کند.
 3. پس از آنکه یک تبلیغ، کلیدواژه‌های مرتبط با جستجو را هدف قرار دهد، یک مزایده راه اندازی می‌شود.
 4. گوگل تمام تبلیغات مربوطه را وارد مزایده می‌کند، به‌طوری که تنها یک تبلیغ برای هر اکانت در نظر گرفته می‌شود.
 5. سپس از فرمول‌های امتیاز کیفی و رتبه‌ آگهی برای انتخاب برندگان استفاده می‌کند.
 6. تبلیغ‌کنندگان تنها زمانی هزینه را پرداخت می‌کنند که روی تبلیغ‌شان کلیک شود.

اکنون نگاهی دقیق‌تر به این فرمول‌ها می‌اندازیم و چگونگی ترجمه شدن آن‌ها به ROI %800 را توضیح می‌دهیم.

مزایده‌ گوگل ادز google adwords چگونه کار می‌ کند؟

آگاهی از نحوه‌ی عملکرد مزایده‌ی گوگل ادز، اهمیت بسیاری برای همگان دارد. بر اساس چنین آگاهی، مشتری می‌تواند دلیل اینکه تبلیغات خاصی به وی نشان داده می‌شود را بداند. از سوی دیگر، تبلیغ‌کنندگان نیز می‌توانند دلیل تأکید بر حفظ اکانتشان را بهتر متوجه شوند. در ادامه، مطالب مربوط به مزایده‌ی گوگل ادز در زمینه‌ی تبلیغات جستجو، کاملاً تفکیک شده‌اند(در بخش سؤالات متداول، به موضوعات «خرید» و «نمایش» خواهیم پرداخت).

 1. تبلیغ‌ کنندگان، تبلیغات را بر اساس کلیدواژه‌ها ایجاد می‌کنند.

به عبارت ساده‌تر، کلیدواژه‌هایی به شما پیشنهاد می‌شود. بنابراین، برخلاف مزایده‌های معمول که در آن شرکت‌کنندگان برای «محصولات» پیشنهاد می‌دهند، تبلیغ‌کنندگان در مزایده‌ی گوگل ادز روی «کلیدواژه‌ها» پیشنهاد می‌دهند. برای نمونه، یک آژانس پذیرش حیوانات خانگی ممکن است تبلیغی ایجاد کند که در آن، گروهی از کلیدواژه‌ها مانند حیوان یاب، پذیرش حیوان خانگی، نجات حیوان خانگی، پناهگاه حیوانات و غیره را هدف قرار دهد. سپس آن‌ها بیشترین قیمت پیشنهادی خود را به گوگل ارائه می‌کنند–بیشترین میزانی که حاضرند برای کلیک روی آن تبلیغ بپردازند(در ادامه، بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد).

کلمات-کلیدی-تبلیغات-گوگل

توجه داشته باشید که این تبلیغات و کلیدواژه‌های مرتبط با آن‌ها، مجموعه‌ تبلیغ‌کنندگان مزایده‌ گوگل ادز را تشکیل می‌دهند.

 1. شخصی در گوگل مطلبی را جستجو می‌کند.

که به اصطلاح، «query» نیز گفته می‌شود! لازم به ذکر است که اساساً برای این پست، جستارها و کلیدواژه‌های یکسان هستند و تفاوت در آن است که کلیدواژه‌ها عباراتی هستند که تبلیغ‌کنندگان را هدف قرار می‌دهند، در حالی که جستارها عباراتی هستند که کاربران آنها را تایپ می‌کنند. گاهی اوقات جستارها کاملاً با کلید واژه‌ها مطابقت دارند و گاهی اوقات با هم مرتبط هستند. همین امر باعث می‌شود که به مرحله‌ی بعد هدایت شویم.

بیشتر بخوانید :
اصول کدنویسی سایت و تاثیر آن بر سئو

کلمه-کلیدی-تبلیغات-گوگل

 1. گوگل به دنبال ایجاد مطابقت است.

به این کار، تطبیق کلید واژه‌ها می‌گویند. مجموعه‌ی آگهی‌دهندگانی که در بالا به آن اشاره کردیم، توسط گوگل اسکن می‌شود تا مشخص شود که آیا تبلیغ‌کننده‌ای برای کلیدواژه‌های مرتبط با آن عبارت، پیشنهاد می‌دهد یا خیر. سپس، کلید واژه‌ها در مجموعه‌ی آگهی‌دهنده به حرکت در می‌آیند. اما در بسیاری از موارد، برای 5.6 میلیارد جستجو در روز، 3 میلیارد کلید واژه‌ی مناسب وجود دارد، و همانطور که در بالا ذکر شد، ممکن است کاملاً با جستار انجام شده، مطابقت داشته باشد(در واقع سه نوع تطابق مختلف وجود دارد که می‌توانید برای کلید واژه‌‌های خود انتخاب کنید و در بخش سؤالات متداول، بیشتر به آن پرداخته شده است). به عنوان یک مثال ساده، اگر درخواست کاربر، پذیرش حیوان خانگی باشد، گوگل ممکن است کلید واژه‌هایی مانند پذیرش حیوان خانگی، پناهگاه نجات، حیوان خانگی یاب، و خرید سگ(از بین صدها و شاید هزاران مورد دیگر) را به عنوان مرتبط‌ترین عبارات با جستار و لوکیشن کاربر، ارائه دهد. بنابراین، متناسب با جستجو، کلید واژه‌هایی نیز از مجموعه انتخاب می‌شود…

 1. سپس، مزایده شروع می‌شود!

در این بخش، گوگل از میان کلید واژه‌های‌ مرتبط با جستار که هر اکانت پیشنهاد می‌دهد، یک کلید واژه‌ را برای ورود به مزایده، انتخاب می‌کند – در نتیجه، تبلیغ مربوط به آن اکانت برای کلیدواژه‌ی مورد نظر، به نمایش درمی‌آید. فرآیند قابل قبولیه، نظر شما چیه؟

اما با توجه به این واقعیت که بیش از چهار میلیون تبلیغ‌کننده‌ گوگل وجود دارد، یک مزایده‌ تبلیغاتی می‌تواند شامل هزاران آگهی باشد و تنها تعداد انگشت شماری لوکیشن برای نمایش تبلیغات گوگل در SERP وجود دارد: برای هر کدام سه یا چهار لوکیشن در بالا یا پایین صفحه. سؤال اینجاست که گوگل چگونه برندگان را مشخص می‌کند؟

مزایده-گوگل-ادز

گوگل چگونه تبلیغات را برای نمایش انتخاب می‌ کند؟

توجه داشته باشید که برندگان مزایده‌ی گوگل ادز، لزوماً بالاترین قیمت را ارائه نکرده‌اند، بلکه گوگل، فاکتورهای مختلفی را در نظر می‌گیرد تا بتواند بر اساس آن، مرتبط‌ترین و با کیفیت‌ترین تبلیغ را برای کاربر انتخاب کند. همین امر برای کسب و کارهای کوچکی که از گوگل ادز استفاده می‌کنند، امیدواری بسیاری ایجاد کرده است. در ادامه، روند تصمیم‌گیری گوگل ارائه شده است:

 • مرحله‌ 1#: امتیاز کیفی

ابتدا، گوگل به هر تبلیغ یک امتیاز کیفی از 1 تا 10 بر اساس سه فاکتور، اختصاص می دهد:

 • مرتبط بودن: تبلیغ شما تا چه اندازه با هدف جستار مرتبط است.
 • میزان کلیک مورد انتظار: بر اساس تاریخچه‌ی عملکرد شما نسبت به رقبا، اگر تبلیغ شما به نمایش درآید، چقدر احتمال دارد بر روی آن کلیک شود.
 • تجربه‌ی کاربر: صفحه‌ی هدف، چه میزان با تبلیغ شما مرتبط است و تجربه‌ی شما در این فرآیند، چقدر کارآمد بوده است.
بیشتر بخوانید :
سئو چیست؟ سئو seo سایت به زبان ساده از مبتدی تا پیشرفته

رتبه-بندی-گوگل-ادورز

مرحله‌ 2#: رتبه‌ تبلیغ

سپس، گوگل از امتیاز کیفی هر تبلیغ برای محاسبه‌ی رتبه‌ی تبلیغ خود استفاده می‌کند:

رتبه‌ی تبلیغ = امتیاز کیفی x حداکثر پیشنهاد

رتبه-تبلیغ-گوگل-ادز

لازم به ذکر است که تحلیل «رتبه» ممکن است کمی گیج کننده باشد، زیرا معمولاً رتبه‌ی یک را بهترین رتبه در نظر می‌گیرند. اما در این مورد، هرچه رتبه‌ی تبلیغ شما بالاتر باشد، بهتر است. از سوی دیگر، هیچ رتبه‌بندی تبلیغ کاملی برای جستجو وجود ندارد و به هزینه‌ی کلید واژه‌ها بستگی دارد.

بنابراین، در مثال زیر، «Sam» دارای امتیاز کیفی 10 و حداکثر-قیمت پیشنهادی 2 دلار است. در نتیجه، رتبه‌ی تبلیغ او برابر است با 20 = 2  x10 است. بعلاوه، اگر «Jane» حداکثر-پیشنهاد بالاتری دارد، اما امتیاز کیفی او تنها 1 می‌باشد، بنابراین، رتبه‌ی تبلیغ او 8 است. به عبارتی دیگر، رتبه‌ی او به موقعیت SERP نمی‌رسد. (جین باید تلاش خود را افزایش دهد تا امتیاز کیفی بهتری کسب کند).

آموزش-رتبه-بندی-ادز-گوگل

مرحله‌ 3#: هزینه‌ هر کلیک

پرداخت «هزینه»، آخرین مرحله در مزایده می‌باشد. لازم به ذکر است که تبلیغ‌کنندگان، تنها زمانی هزینه را پرداخت می‌کنند که جستجوگر روی تبلیغ آنها کلیک کند(که به آن «پرداخت به ازای کلیک/PPC» گویند). اما این قیمت، ثابت و یکسان نیست. بعلاوه، این قیمت، لزوماً بیشترین پیشنهاد تبلیغ‌دهنده نیست.

هزینه به ازای هر کلیک شما = رتبه‌ی تبلیغ آگهی‌دهنده پایین‌تر از شما/ QSشما + 0.01 دلار

محاسبه-هزینه-گوگل-ادورز

در مثال زیر، ندا در موقعیت شماره 1 قرار دارد. امتیاز کیفی او 10 و رتبه‌ی تبلیغ او 20 است. آگهی محمد، دقیقاً زیر آگهی او، دارای رتبه‌ی تبلیغ 16 می‌باشد. بنابراین، هزینه‌ی واقعی ندا برای هر کلیک برابر است با 16/10 + 0.01= $1.61 .

توجه داشته باشید که چگونه مثال بالا با مورد سام مقایسه می‌شود. امتیاز کیفی سام، 2 است. رتبه‌ تبلیغ او 12 و هزینه‌ هر کلیک 4.01 دلار می‌باشد. در نتیجه، حتی اگر سام به ازای هر کلیک، هزینه‌ بیشتر پرداخت کند و قیمت پیشنهادی بالاتری داشته باشد، او دو قسمت پایین‌تر از ندا قرار می‌گیرد.

هزینه-گوگل-ادز

چک لیست آموزش گوگل ادورز

در این بخش، سؤالات متداول در خصوص مزایده‌ی گوگل ادز ارائه شده‌اند که به شما در درک بهتر نحوه‌ی عملکرد گوگل ادز کمک کند:

کلید واژه یا کلمه کلیدی چیست؟

هنگامی که کاربران، به آنچه شما ارائه می‌دهید علاقه‌مند شوند، واژه‌ها (اصطلاحات) مرتبط را در موتورهای جستجو تایپ می‌کنند که به آنها «کلید واژه» گویند. برای نمونه، اگر آژانس پذیرش حیوان خانگی خود را تبلیغ می‌کنید، ممکن است کاربران، اصطلاحات «حیوانات خانگی یاب، پذیرش حیوان خانگی و نجات سگ» را جستجو کنند.

برای هر گروه تبلیغاتی باید چند کلید واژه را هدف قرار دهم؟

گوگل، نهایتاً 30 کلید واژه را برای هر گروه تبلیغاتی پیشنهاد می‌کند، با این وجود، ما نهایتاً 20 واژه را برای هر گروه پیشنهاد می‌کنیم. برای نمونه، در یک ساختار ایده‌آل از اکانت گوگل ادز، کمپین‌هایی(جستجو، نمایش، و غیره) وجود دارد، بعلاوه، گروه‌های تبلیغاتی نیز در آن کمپین‌ها(حداکثر 7-10 گروه تبلیغاتی در هر کمپین) وجود دارد. علاوه بر آن، تبلیغات و کلید واژه‌هایی در هر گروه تبلیغاتی وجود دارد. از سوی دیگر، یک گروه تبلیغاتی ایده‌آل شامل 2 تا 3 آگهی(که همگی به یک صفحه‌ی هدف می‌روند) می‌باشد که حاوی کلید واژه‌های مورد نظرشان(بیش از 20 عدد) است.

چگونه مشخص کنیم که برای کدام کلمات پیشنهاد بدهیم؟

بهترین راه برای انجام این کار، استفاده از ابزار بررسی کلید واژه‌ها است که تعداد دفعات جستجوی هر کلید واژه در ماه، میانگین هزینه‌ی هر کلیک روی آن کلید واژه‌ و میزان رقابت بین کلید واژه‌ها را به شما نشان می‌دهد. همچنین، می‌توانید از ابزار رایگان کلید واژه‌ی ما برای این کار استفاده کنید یا فهرست ابزارهای بررسی کلید واژه‌ها ما را در اینجا بررسی کنید. راستی، در این بخش نیز راهنمای ما برای بررسی کلید واژه‌ها ارائه شده است!

بیشتر بخوانید :
بهترین ابزارهای سئو ایرانی 2024 که باید بشناسید!

تفاوت بین کلید واژه‌ و جستار چیست؟

هر دو مورد، به عبارات تایپ شده در موتور جستجو اشاره می‌کنند. با این حال، کلید واژه‌ها معمولاً به عباراتی اشاره می‌کنند که تبلیغ‌کنندگان آنها را هدف قرار می‌دهند، اما جستارها عبارت‌هایی هستند که کاربران تایپ می‌کنند. گاهی اوقات جستارها دقیقاً با کلید واژه‌‌ها مطابقت دارند، در حالی که در سایر موارد به یکدیگر مرتبط هستند.

بیشترین قیمت پیشنهادی چقدر است؟

حداکثر مبلغی که شما مایلید برای یک کلیک روی تبلیغ خود بپردازید را بیشترین قیمت پیشنهادی گویند. بعلاوه، گوگل امتیاز کیفی شما را با بیشترین مبلغ پیشنهاد شما چندین برابر می‌کند تا رتبه‌ی تبلیغ شما را مشخص کند. سپس، گوگل تعیین می‌کند که آیا تبلیغ شما در SERP ظاهر می‌شود یا خیر.

استراتژی‌ های پیشنهاد قیمت به صورت خودکار چگونه کار می‌ کنند؟

سوال بسیار خوبی است، زیرا در مثال بالا نیز فرض بر آن است که از استراتژی پیشنهاد قیمت به صورت دستی CPC استفاده شده است. بعلاوه، بسیاری از استراتژی‌های پیشنهاد قیمت خودکار وجود دارند که متفاوت از آنها عمل می‌کند. برای مثال:

 • در پیشنهاد قیمت CPM: اگر یک پیشنهاد CPM با پیشنهادات CPM و CPC وارد مزایده شود، از فناوری eCPM گوگل برای تعیین قیمت پیشنهادی استفاده می‌کنیم(که شامل هزینه‌ی مؤثر به ازای هر 1000 نمایش برای پیشنهاد CPM و CPC).
 • در پیشنهاد قیمت CPM: زمانی که از پیشنهاد قیمت مبتنی بر تبدیل برای رسیدن به CPA یا هدف ارزش تبدیل استفاده می‌کنید، گوگل بیشترین پیشنهادهای CPC شما را بر اساس تاریخچه‌ی داده‌های تبدیل به کار می‌برد تا به هدف کلی شما دست یابد.

آیا مزایده‌ گوگل ادز برای هر جستجویی اجرا می‌ شود؟

جواب منفی است! همه چیز به هدف از جستجو برمی‌گردد. برای جستجو برخی اطلاعات(از قبیل نحوه‌ی مراقبت از حیوان خانگی و نحوه‌ی راه‌اندازی آژانس پذیرش حیوان خانگی)، احتمالاً نتایج مناسبی وجود ندارد. اما برای کلیدواژه‌هایی با اهداف معاملاتی و تجاری(همانند خرید آنلاین راکت تنیس)، همیشه نتایجی را مشاهده خواهید کرد.

 نحوه‌ عملکرد انواع تطابق به چه صورت می‌ باشد؟

هنگامی که کلید واژه‌ها را برای هدف‌گذاری در تبلیغات خود انتخاب می‌کنید، باید نوع تطابق را انتخاب کنید. گوگل ادز دارای سه نوع تطابق است:

 • تطابق گسترده: ممکن است گوگل، تبلیغ شما را برای هر جستجویی که شامل کلید واژه‌ی شما یا مرتبط با آن باشد، نشان دهد.
 • تطابق عبارت‌ها: ممکن است گوگل، تبلیغ شما را برای جستجوهایی که معنی مشابه با کلید واژه‌ی شما دارند نیز نشان دهد.
 • تطابق دقیق: ممکن است گوگل، تبلیغ شما را برای جستجوهایی که دقیقاً همان معنای کلید واژه‌ی شما را دارند، نشان دهد.

رفتار تطابقی کلید واژه‌ها، با فناوری گوگل تکامل می‌یابد. در ادامه، جدول متداول گوگل آمده است:

نمره‌ کیفی خوب چیست؟

امتیاز کیفی گوگل ادز بین 1 تا 10 می‌باشد، اما لازم نیست که دائماً برای امتیاز 10 تلاش کنید. در حقیقت، بسیاری از تبلیغ‌کنندگان درک می‌کنند که برخی از تبلیغات با بهترین عملکرد، امتیاز کیفی «پایین» کسب خواهند کرد. آیا این موضوع بدین معنای است که امتیاز کیفی مهم نیست؟ البته که نه – امتیاز کیفی، عامل رتبه‌بندی الگوریتم تبلیغات به شمار می‌رود. با این حال، یک امتیاز کیفی خوب برای انواع مختلف کلید واژه‌ها، متفاوت به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید :
چگونه کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم؟

امتیاز کیفی مورد نیاز برای برخی کلید واژه‌ها در اینجا آورده شده است:

 • کلید واژه‌های برند: 8-10
 • کلید واژه‌های تجاری با اهداف خاص: 7-9
 • کلید واژه‌های با اهداف جزئی: 7
 • کلید واژه‌های رقابتی: +3

رتبه‌ تبلیغ خوب چیست؟

برخلاف امتیاز کیفی، رتبه‌ی تبلیغ گوگل ادز، محدودیتی ندارد، زیرا فرمول رتبه‌ی تبلیغ، برابر است با «امتیاز کیفی ضرب‌در بیشترین قیمت پیشنهادی»– و بیشترین قیمت پیشنهادی، به هزینه تخمینی هر کلیک و رقابت برای آن کلید واژه‌ بستگی دارد. نکته‌ی حائز اهمیت در خصوص رتبه‌ی تبلیغ که باید به خاطر بسپارید آن است که هرچه رتبه‌ی تبلیغ شما بالاتر باشد، جایگاه تبلیغ شما در SERP نیز بالاتر خواهد بود. بنابراین، شما می‌توانید رتبه‌ی تبلیغ خود را با افزایش امتیاز کیفی خود، بهبود بخشید.

هزینه‌ هر کلیک خوب در تبلیغات گوگل چقدر است؟

هزینه‌ی هر کلیک به صنعت شما بستگی دارد، زیرا برخی از آنها رقابتی‌تر از سایرین می‌باشند. بر اساس معیارهای جستجوی و هزینه‌های پرداخت، میانگین هزینه برای هر کلیک در تبلیغات گوگل در تمام صنایع 3.53 دلار است که از 1.40 دلار(املاک و مستغلات) تا 8.67 دلار(خدمات حقوقی) متغیر است.

 هزینه‌ تبلیغات گوگل چقدر است؟

این موضوع به صنعت، مخاطب، بودجه و میزان بهینه‌سازی اکانت شما بستگی دارد. به پُست ما در خصوص میزان هزینه‌ی گوگل ادز، مراجعه کنید تا مشخص شود برای چه مواردی می‌توانید در ماه، خرج کنید.

صورت حساب گوگل ادز چگونه کار می‌ کند؟

سه روش پرداخت در گوگل ادز وجود دارد:

 • پرداخت خودکار: پس از اجرای تبلیغات شما، هزینه به صورت خودکار کسر می‌شود و تفاوتی ندارد که به آستانه‌ی مصرف رسیده است یا مهلت 30 روزه‌ی آن تمام شده است.
 • پرداخت دستی: قبل از اجرای تبلیغات می‌توانید هزینه را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که در صورتی اتمام هزینه‌ی پرداختی، تبلیغات شما نیز متوقف می‌شود.
 • صورت‌حساب ماهانه: اگر واجد شرایط خط اعتباری گوگل هستید، می‌توانید از این روش استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌ها و بودجه‌بندی گوگل ادز ، به راهنمای ما در مورد بودجه گوگل ادز و همچنین گزارش بودجه گوگل ادز ما مراجعه کنید.

چقدر زمان نیاز است تا تبلیغات گوگل کار کند؟

در صورتی که تبلیغ خود را به صورت لایو تنظیم کرده‌اید، 24 تا 28 ساعت زمان نیاز است تا تبلیغ شما توسط گوگل بررسی شود. اگر تبلیغ شما رد شد، به راهنمای ما در خصوص رد شدن تبلیغات گوگل ادز مراجعه کنید.

تبلیغات خرید گوگل چگونه کار می‌ کند؟

با گوگل Shopping، برای کلید واژه‌ها پیشنهاد قیمت نمی‌دهید. در عوض، شما ورودی محصول خود را بهینه می‌کنید و از واژگان کلیدی منفی و تنظیمات اولویت برای کنترل هزینه‌های تبلیغات و هزینه‌ی ارسال کالا استفاده می‌کنید. در این بخش می‌تواند درباره‌ی اولویت‌های پیشنهاد قیمت در گوگل Shopping اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مزایده‌ گوگل ادورز برای تبلیغات نمایشی چگونه کار می‌ کند؟

مزایده‌ی تبلیغات نمایشی، بسیار مشابه با سایر مزایده‌ها عمل می‌کند. بعلاوه، این نوع تبلیغات، توسط «مکان‌ها» یا صفحاتی در Google AdSense ایجاد می‌شوند، جایی که ناشران وب‌سایت یا اپلیکیشن مخصوص فضاهای تبلیغاتی را برای تبلیغ‌کنندگان گوگل ادز در دسترس قرار می‌دهند. در اینجا می توانید درباره تبلیغات نمایشی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

2 دیدگاه

Aranza Peck

Your blog has quickly become one of my favorites I am constantly impressed by the quality and depth of your content

مشاهده نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *