چهارشنبه 08 شهریور 1402 زمان خواندن : دقیقه الهه نوسرایی

تشخیص-محتوا-با-هوش-مصنوعی
به ما امتیاز بدهید

گوگل محتوای هوش مصنوعی را تشخیص می دهد؟ گوگل محتوای تولید شده با هوش مصنوعی را پنالتی می‌کند؟ با AI تولید محتوا کنیم یا نه؟ با ما همراه باشید تا جواب سوالاتتان را بگیرید. امروزه این سوال بسیاری از تولید محتواکاران، سئوکاران و مدیران وبسایت است که برای تولید محتوا از AI استفاده کنند یا نه! بسیاری از کاربران فضای مجازی، برای تسریع در تولید محتوا از هوش مصنوعی AI بهره می‌گیرند. اما محتوا‌های موردنظر می‌توانند برخلاف الگوریتم‌های گوگل باشند که در این صورت آسیب جدی به سایت یا پلتفرم مورد استفاده وارد می‌سازند.

آگاهی از اینکه گوگل محتوای هوش مصنوعی را تشخیص می دهد یا نه، برای بسیاری از کاربران آنلاین مهم است. کاربران با اعتقاد بر اینکه محتوا‌های تولید شده انسانی، برای گوگل قابل قبول‌تر است، در پی یافتن راه‌های مختلف برای تشخیص تولید محتوا با هوش مصنوعی می‌باشند. گوگل برای آگاهی از نوع نگارشی انسانی یا غیر انسانی محتوا، ابزار‌هایی را ارائه کرده است که می‌توان از آن‌ها به صورت خودمحور استفاده کرد. اگر به تولید محتوای متنی و تصویری شامل عکس و ویدیو کاملا یونیک یا حتی سئو و طراحی سایت، ساخت لوگو و کاور با هوش مصنوعی علاقه مندید ما بهترین سایت های هوش مصنوعی رایگان را در این مقاله معرفی کرده‌ایم که می‌توانید وارد سایتشان شوید و تولید محتوای خود را انجام دهید. جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.

هوش مصنوعی AI چیست

هوش مصنوعی AI چیست؟

امروزه عبارت هوش مصنوعی به میزان بسیار زیادی در فضای مجازی دیده می‌شود. بسیاری از کاربران فضای مجازی، ابزار‌های ارائه شده توسط هوش مصنوعی را جایگزین فعالیت‌های انسانی می‌دانند. اما با تحقیق و بررسی‌های انجام شده در این موضوع، این ابزار‌ها می‌توانند در کنار یاری رساندن در ایجاد محتوا‌های آنلاین، خلاقیت‌های متنوعی را نیز سبب ساز شوند. محتوای هوش مصنوعی به انواع محتوا‌های متنی، تصویری، ویدویی و صوتی گفته می‌شود که توسط ابزار‌های مختلف هوش مصنوعی به تولید رسیده است.

{ برای کسب اطلاعات بیشتر راجب سوال از هوش مصنوعی آنلاین کلیک کنید.}

محتوا‌های متنی این ابزار‌ها، کاربرد بسیار بی‌نظیری را در طراحی وب سایت، پست‌های وبلاگی، کتاب‌های الکترونیکی و… دارند. نگارش محتوای متنی سایت توسط هوش مصنوعی، بر پایه آخرین الگوریتم‌های تعریف شده گوگل صورت می‌پذیرد. ابزار‌های هوشمند تعریف شده با دریافت اطلاعات کوتاه و مختصر از متقاضیان محتوا، می‌توانند متن، صوت، تصاویر و ویدئو‌های متنوعی را تولید نمایند. تولید محتوای هوش مصنوعی مطابق با آخرین فناوری و تکنولوژی‌های موجود در جهان صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید :
ادیت ویدیو با هوش مصنوعی

آیا گوگل محتوای تولید شده با هوش مصنوعی را جریمه می‌ کند؟

گوگل یک سیستم تعریف شده بسیار حرفه‌ای در فضای مجازی است که امکان دسته‌بندی و جستجوی میلیون‌ها مطالب را طبق الگوریتم تعریف شده، فراهم می‌کند. از این رو استفاده از ابزار‌های هوشمند جهت تولید محتوا و استفاده از آن‌ها در وب سایت‌های گوگل، امری معمول است. اما بسیاری از افرادی که از این ابزار‌های نوین استفاده می‌کنند، نگران واکنش منفی گوگل هستند.

به طور کلی می‌توان گفت که نوع محتوای تولید شده با هوش مصنوعی، می‌تواند مورد واکنش گوگل قرار بگیرد. محتوا‌های منفی جهت فریب رسانه‌ای به عنوان هرزنامه توسط گوگل شناخته می‌شوند. در این صورت امکان اسپم کردن سایت، اعمال رتبه بسیار پایین به آن و مواردی دیگر جزء جریمه‌های گوگل می‌باشند. اما محتوا‌های مفید بر پایه استاندارد‌های نگارشی و سئو از جانب گوگل، مشکل تلقی نمی‌شوند. آنچه که اهمیت دارد امکان تولید محتوای منفی و آزار دهنده با ابزار‌های هوش مصنوعی است. این ابزار‌ها توانایی تشخیص محتوا‌های منفی و مثبت را ندارند. بنابراین سوء استفاده از این ابزار‌ها، موردتوجه افراد بسیاری در جهان قرار گرفته است.

[درباره هوش مصنوعی المنتور وردپرس Elementor AI با آسان ترین روش نصب اطلاعات جامعی برای کمک به طراحی سایت وردپرس، سئو و تولید محتوا کسب کنید.]

محتوای-هوش-مصنوعی

گوگل چگونه می‌ تواند محتوای هوش مصنوعی را تشخیص دهد؟

طبق آخرین نظریه‌های گوگل برای محتوای هوش مصنوعی، می‌توان گفت که تشخیص محتوای تولید شده با هوش مصنوعی توسط گوگل انجام‌پذیر است. اما گوگل در پاسخ به سؤال “گوگل چگونه می‌ تواند محتوای هوش مصنوعی را تشخیص دهد؟” انواع دستورالعمل‌های E-E-A-T خود را مورد بازبینی قرار داده است. از این رو به‌روزرسانی دستورالعمل مطابق با داده‌های مورد استفاده هوش مصنوعی، امکان تشخیص محتوا را برای گوگل آسان‌تر کرده است. بدین نحو گوگل سازگاری خود را با محتوا‌های هوش مصنوعی مفید اعلام کرده است. اما این محتوا‌ها در صورت نقص امنیتی گوگل، به صورت هرزنامه تلقی می‌شوند و طبق معمول جریمه می‌گردند. گوگل برای ایجاد راهکاری آسان برای تشخیص تولید محتوا توسط انسان، امکان اشتراک‌گذاری ابزار‌های هوشمند تشخیصی را فراهم کرده است. این ابزار‌ها با دریافت مجوز از گوگل، راهگشای عالی برای تشخیص محتوا‌های هوش مصنوعی می‌باشند.

چرا گوگل سعی می‌کند محتوای هوش مصنوعی را شناسایی کند؟

عبارت “گوگل محتوای هوش مصنوعی را تشخیص می دهد؟” برای بسیاری از افرادی که به دنبال تولید‌ محتوا هستند، اهمیت زیادی دارد چون درصدد است تا با آگاهی از این عملکرد، به صورت خودمحور در تشخیص نوع محتوا اقدام نماید. گوگل برای آگاه‌سازی کاربران خود می‌کوشد تا با ارائه ابزار‌های تشخیص دهنده هوش مصنوعی به صورت رایج، از اعمال جریمه به سایت‌های معتبر و دارای رتبه جلوگیری نماید. به عبارتی با این کار، کاربران مهم خود را از عواقب محتوا‌های نادرست هوش مصنوعی آگاه می‌سازد.

بیشتر بخوانید :
بهترین سایت هوش مصنوعی

تمامی محتوا‌های هوش مصنوعی، دارای نوع نگارش درست و اصولی نیستند. زبان‌های تکراری و ناهماهنگی در سبک و لحن متن، می‌تواند کیفیت محتوای موردنظر را کاهش دهد. البته خطا‌های مذکور هوش مصنوعی بستگی زیادی به نوع محتوای درخواستی کاربران دارد. برای این کار ابزار‌های مختلفی با کاربری آنلاین در اختیار این افراد قرار گرفته است. استفاده از این ابزار‌ها برای عموم افراد بدون محدودیت امکان‌پذیر است. لذا بهره‌گیری از آن‌ها نیز در جهت رعایت دستورالعمل‌های گوگل مؤثر است.

پیشنهاد می‌کنیم اگر علاقه‌مند به طراحی سایت هستید مقاله طراحی سایت با هوش مصنوعی را از دست ندهید.

تولید-محتوا-با-هوش-مصنوعی

ابزار‌ های تشخیص تولید محتوا با AI

  • ابزار Originality. AI

با استفاده از هوش مصنوعی، می‌تواند سرقت ادبی را با بهره‌گیری از زبان طبیعی به انجام رساند. این ابزار بهترین ابزار کمکی برای تشخیص محتوای هوش مصنوعی در زمینه سرقت ادبی می‌باشد.

  • ابزار Copyleaks

تشابهات متنی در تولید محتوای هوش مصنوعی به میزان زیادی رخ می‌دهد. ابزار موردنظر با یافتن موارد مشابه محتوای موردنظر با محتوا‌های دیگر گوگل، کاربران را در این زمینه یاری می‌کند. آگاهی از محتوای نگارشی توسط چت جی پی‌ تی CHAT GPT، توسط این ابزار انجام می‌گیرد.

  • ابزار Writer

با این ابزار می‌توان اشکالات مختلف موجود در محتوا را براساس نوع موضوع محتوا تشخیص و بازیابی کرد.

  • ابزار SEO. Ai

این ابزار کاربرد فراوانی در تشخیص محتوای هوش مصنوعی با بهره‌گیری از روش‌های چهارگانه پیش‌بینی، آنتروپی، همبستگی و پرپلکسی دارد.

  • ابزار GPT-۲ Output Detector

تشخیص پیچیدگی‌های متنی محتوای هوش مصنوعی با بهره‌گیری از دو روش برستینسی و پرپلکسی، توسط ابزار موردنظر قابل انجام است.

[بهترین سایت های هوش مصنوعی فارسی را بشناسید.]

هوش-مصنوعی-فارسی

نتیجه

استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوای باکیفیت و مفید، از جانب گوگل امری معقول بیان شده است. اما این مورد دلیلی بر عدم تشخیص محتوا تولید شده با هوش مصنوعی توسط گوگل نیست. گوگل برای آشکارسازی فعالان تولید محتوا در نوع انسانی و غیر انسانی، با ارائه ابزار‌های مختلف، به کمک کاربران آنلاین آمده است. پس پیشنهاد ما این است که اگر با هوش مصنوعی تولید محتوا می‌کنید حتما توسط منابع انسانی، محتوا بازبینی و ویرایش شود و از مطالب از نظر فنی، سئو و نگارشی مورد تایید باشد. اگر علاقه‌مند به آموزش سئو هستید برای مطالعه بیشتر درباره سئو چیست و چه کاربردی دارد کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *