دوشنبه 23 خرداد 1401 زمان خواندن : محاسبه نشده تهران سایت

پلاگین های موثر بر سئوی سایت
به ما امتیاز بدهید

اگر در حوزه‌ طراحی وبسایت کار کرده باشید، قطعا نام طراحی سایت وردپرس به گوشتان خورده است. افزونه‌ها، ابزارهایی هستند که توسط مدیر سایت، به برنامه اضافه میشوند تا آن را شخصی سازی کنند، کارایی آن را افزایش دهند و امکانات خاصی را به آن اضافه کنند. در این مقاله به معرفی 5 افزونه‌ی وردپرس میپردازیم که بر سئوی سایت شما، تاثیر گذارند.

افزونه‌ وردپرس چیست؟

همانطور که در بخش قبلی گفتیم، افزونه‌های وردپرس قابلیت‌هایی را به سایت اضافه میکنند اما برخی از این افزونه‌ها به مدیر سایت، کمک میکنند تا بهتر بتواند سایت را بهینه سازی کنند. به عبارت دیگر، این افزونه‌ها سایت را برای پیاده سازی استراتژی‌های سئو، آماده میکند. اکنون که میدانیم افزونه‌ی وردپرس چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد، وقت آن رسیده است که با معرفی آنها، نحوه‌ی عملکرد آنهارا بررسی کنیم.

پلاگین های موثر بر سئوی سایت

معرفی پلاگین هایی برای بهینه سازی سایت

  1. Yoast SEO

این افزونه یک از معروف ترین افزونه‌های وردپرس است که اغلب مدیران سایت از آنها استفاده میکنند. این افزونه تمامی اجزای محتوای شما را از جمله عنوان سئو، کلمه‌ی کلیدی، توضیحات متا و حتی پراکندگی کلمات کلیدی در متن را بررسی میکند.

این افزونه بسیار کاربر پسند است و  اگر تجربه‌ی کار کردن با آن را ندارید، میتوانید به آسانی و در کمترین زمان ممکن، کارکرد اجزای آن را یاد بگیرید.

  1. SEOPress

این افزونه یکی از قدرتمندترین افزونه‌های ورپرس، برای سئو سایت است که شامل ویژگی‌های مثل Redirect ، عنوان، تصاویر و فایل XML است. یکی دیگر از قابلیت‌های این افزونه این است که بسیار ساده است و برای مبتدیان، مناسب تر از Yoast است. البته این افزونه برای افراد با تجربه هم ارائه میشود که امکاناتی پیشرفته تر از نسخه‌ی مبتدیان دارد.

  1. W3 Total Cache

اغلب وبسایت‌های بزرگ که بازدیدهای بالایی دارند (حداقل 500 بازدید در روز )، از این افزونه‌ی وردپرس استفاده میکنند تا سرعت سایت خود را افزایش دهند. اگرچه نصب و استفاده از این افزونه‌ی وردپرس چندان آسانی نیست، اما باید بدانید که بالا بردن سایت آنقدر مهم هست که ارزش تحمل این سختی‌ها را دارد.

  1. All In One SEO Pack

یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس است که به مدیران سایت کمک میکند تا سایت را بهینه سازی کنند. این افزونه مشابه Yoast عمل میکند اما ویژگی‌های دیگر آن همچون ایجاد نقشه‌ی سایت XML (site map XML)، بهینه سازی کلمات کلیدی و تولید خودکار کلمات کلیدی، این افزونه را از Yoast متمایز میکند.

  1. جستجوگر لینک شکسته

لینک‌های شکسته یا لینک‌هایی که اخطار 404 را به کاربر نمایش میدهند، همواره تاثیر زیادی بر عملکرد و سئوی سایت داشته اند. این لینک‌ها باعث سردرگمی کاربران میشوند و آنها را از سایت فراری میدهند، علاوه بر این، این لینک‌ها موجب کاهش رتبه‌ی محتوای شما خواهند شد.

بیشتر بخوانید :
ثبت مکان کسب و کار در گوگل مپ

بنابراین بسیار مهم است که این لینک‌های شکسته را بیابیم و صرف نظر از اینکه این لینک‌ها داخلی یا خارجی هستند، آنها را را از سایت حذف کنیم. افزونه‌ی جستجوگر لینک شکسته، اینکار را برای سایت شما انجام میدهد و تمامی لینک‌های شکسته و تصاویر حذف شده، را پیدا کرده و اصلاح میکند.

بدون دیدگاه