آشنایی با الگوریتم موش کور

دوشنبه 16 خرداد 1401 زمان خواندن : محاسبه نشده ندا اکبری

در این مقاله به بررسی الگوریتم موش کور و تاثیر آن در سئو سایت می‌پردازیم.

الگوریتم‌ها مجموعه قوانین گوگل برای سئو وب‌سایت‌ می‌باشد، با کسب دانش درمورد الگوریتم‌ها و آموختن تکنیک‌های آن‌ می‌توانید سایت خود را سئو کنید و در نتایج جستجو گوگل رتبه بالا کسب کنید.یکی از اقدامات مهم در سئو سایت انجام سئو محلی یا لوکال سئو می‌باشد، سئو محلی این امکان را فراهم کرده که کسب و کارهایی که بصورت  حضوری خدمت‌رسانی می‌کنند، طبق موقعیت مکانی خود نمایش داده شوند و این امر موجب بیشتر دیده شدن و رونق کسب کارشان می‌شود.

مزیت‌های سئو محلی

سئو محلی یا لوکال سئو یک بستر عالی برای کاربران و مدیران سایت بوجود آورده است، بطوری‌که:

  • اکثر کاربران ترجیح می‌دهند برای رفع نیازهایشان در کمترین زمان، نزدیک‌ترین موقعیت خدمات‌رسانی به خود را پیدا کنند.
  • در لوکال سئو، کسب و کارها مشتریان نزدیک به خود را پیدا می‌کنند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند.
الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور

به دلیل افزایش سرچ کاربران در پیدا کردن نزدیک‌ترین مراکز خدمات‌رسانی و همچنین مزایای سئو محلی برای انواع کسب و کارها ، گوگل در سال 2016 الگوریتم موش کور را ارائه داد. الگوریتم موش کور یا همان possum جز الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجوهای محلی گوگل است و در راستای تکمیل دیگر الگوریتم‌های محلی چون کبوتر ارائه شده است.
این الگوریتم تصمیم می‌گیرد که کسب و کارها چه زمانی در نتایج گوگل نمایش داده شود زیرا؛ گاهی اوقات فهرست‌های کسب و کار را از نتایج جستجو فیلتر می‌کند و این بدان معناست که برخی از مشاغل محلی ممکن است همیشه برای جست و جو یکسان ظاهر نشوند.

نحوه‌ی کار الگوریتم موش کور

همانطور که گفته شد الگوریتم موش کور فاکتور مهمی برای رتبه‌بندی جستجوی محلی بشمار می‌آید، این الگوریتم گاهی سایت یک کسب و کار را در نتایج موتور جستجو نمایش می‌دهد و گاهی آن‌را فیلتر می‌کند و از نمایش آن خودداری می‌کند.

به همین دلیل صاحبان کسب و کار تصور می‌کنند که سایت آن‌ها توسط گوگل حذف شده است اما تنها دلیل این پدیده وجود الگوریتم موش کور است. اگر کسب و کارتان فیلتر شده و از نتایج جستجو حذف شده است می‌توانید با بزرگنمایی روی نقشه این مشکل را رفع کنید.

الگوریتم‌ موش کور بر چه کسب و کارهایی تاثیر گذار است؟

الگوریتم موش کور با توجه به حوزه‌ی فعالیت و موقعیت جغرافیایی، آن کسب و کار را در لیست نتایج گوگل نمایش می‌دهد.

مشاغل خارج از محدوه شهر

در گذشته اگر کسب و کاری کمی خارج از شهر بود نمایش آن کسب و کار در کلمه کلیدی خاص در جستجوی محلی در کادر نتایج گوگل امکان‌پذیر نبود، برای مثال اگر شما نام رستوران‌های شمال تهران را سرچ می‌کردید ، فقط رستوران‌های همان منطقه را مشاهده می‌کردید.
با به‌روزرسانی الگوریتم موش کور جستجوهای محلی برای کسب و کارهایی که کمی خارج از محدوده هستند و حتی اندکی خارج از منطقه هستند هم برای کاربر قابل جستجو است.

کسب و کارهایی که در یک آدرس مشترک قرار دارند

مشاغل مختلف محلی که دارای آدرس یکسان هستند را شامل می‌شود، الگوریتم موش کور قادر است تمام کسب و کارهایی که در یک آدرس مشترک حتی در یک ساختمان هستند اما حوزه‌ی کاریشان به هم ارتباطی ندارد را در نتایج جستجو گوگل نمایش دهد.
اما اگر دو کسب و کار مشابه در یک ساختمان باشند، به هنگام جستجو ی یکسان احتمالا هر دو نمایش داده نمی‌شود، گوگل همیشه لیست‌های تکراری را فیلتر می‌کند البته هر کسب و کاری می‌تواند در Google My Business لیست مخصوص خود را داشته باشد.

مشاغل متعلق به یک شرکت واحد

تمامی کارهای محلی که زیر مجموعه یک هلدینگ می‌باشند را شامل می‌شود و می‌توانند همگی در نتایج گوگل نمایش داده شوند اما این امر شامل همه کسب و کارها نمی‌شود، مثلا اگر پزشکی دو مطب در یک شهر داشته باشد حتی اگر نام، آدرس، شماره تلفن و وب‌سایت متفاوتی داشته باشند اما چون به نام یک فرد است، الگوریتم موش کور یکی را نمایش می‌دهد و دیگری را فیلتر می‌کند.

قوانین الگوریتم موش کور

  • همواره اطلاعات کسب و کارتان را بررسی کنید که حاوی مطالب تکراری و بی‌ارزش نباشد.
  • توجه داشته باشید تا موقعیت جغرافیایی و شماره تماستون در نقشه گوگل به درستی ثبت شده باشد.
  • ثبت نظر کاربران می‌تواند در سئو محلی سایتتان مفید باشد پس در سایت بخشی برای ثبت نظرات کاربران در نظر بگیرید، کامنت‌هایی حاوی کلمات کلیدی حوزه‌ی کسب و کارتان از طرف کاربران باعث سئو و نمایش سایت در نتایج گوگل می‌شود.

چگونه با موش کور سئو کنیم؟

  • از کلمات کلیدی متناسب با کسب و کار محلی استفاده کنید
  • به دلیل اهمیت موقعیت جغرافیایی در کسب رتبه، آدرس محل کار خود را در گوگل مپ و Google My Business درج کنید.

 

 

رای ها
امتیازدهی به مقاله
ندا اکبری

چندسالی هست که در حوزه سئو و تولید محتوا فعالیت دارم و سعی دارم که هرآنچه یاد میگیرم ، به زبان ساده در اختیار کاربران تهران سایت قرار دهم.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها