آموزش افزایش ترافیک و بازدید سایت

سه‌شنبه 29 مهر 1399 زمان خواندن : محاسبه نشده علیرضا قربانی

افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت

در ابتدا برای شروع هر تجارت اینترنتی ما نیاز به ترافیک برای دیده شدن محصولاتی که ارائه می‌دهیم هستیم و باید دنبال روش‌هایی برای جذب مخاطبین  و افزایش ترافیک سایت باشیم و بدست آوردن افزایش ترافیک سایت مورد نیاز فقط نیازمند صرف هزینه نیست و می‌توان به صورت رایگان نیز ترافیک ارگانیک بدست بیاوریم، به یاد داشته باشید انجام هر کاری با صرف هزینه می‌تواند راحت تر باشد.

پیشنهاد تهران سایت به شما برای افزایش ترافیک سایت این است که با توجه به معیارها و الگوریتم های گوگل روش‌هایی برای دریافت ترافیک طبیعی و ترافیک با صرف هزینه پیدا کنیم. نکته قابل توجه این است که ما با بدست آوردن این ترافیک یا نرخ کلیک نیمی از راه را رفته‌ایم و موضوع مهمتر حفظ این ترافیک با روش‌هایی است که در این مقاله با آن بیشتر آشنا می‌شویم.

قدم اول برای افزایش ترافیک سایت این است که اطلاعات سایتتان را آنالیز کنید و اطلاع داشته باشید در چه ساعاتی و با چه کلمات کلیدی چه مقدار ترافیک بدست می آوریم تا با استفاده از تکنیک‌هایی این مقدار را افزایش دهیم. ابزارهای پیشنهادی ما برای بررسی این موضوع عبارتند از:

 • Google Analytics
 • Accelerated Mobile Pages analytics
 • Google search console

پس از نصب و راه اندازی این ابزارها می‌توانید صفحاتی که بازدید بیشتری دارند را پیدا کنید و همچنین زمانی که کاربران در سایتتان حضور دارند و امکاناتی که از آن استفاده می‌کنند را شناسایی کنید. همچنین کنسول جست‌وجو گوگل به شما کمک می‌کند بفهمید که وابسته به هر کلمه کلیدی چه رتبه ای بدست می‌اورید و نرخ کلیک سایتتان چگونه است.

روشهای موثر برای دریافت ترافیک ارگنیک کدامند؟

 1. سئو داخلی

سئو سایت یکی از موثر ‌ترین روش‌ها برای دریافت ترافیک است که ما باید به ازا هر صفحه از سایتمان سئو داخلی انجام دهیم. سئو داخلی یا همان on-page seo به این معنی است که ما سایتمان را با زبانی که موتورهای می‌توانند آن را بشناسند وفق دهیم تا خزنده های گوگل بتوانند سایتمان را کراول (crawl) کنند.

می‌توانیم با چند روش این کار را انجام دهیم، همچون انتشار محتوای با کیفیت، بهینه سازی عناوین صفحات، تگ های هدینگ، لینک های داخلی و خارجی. به طور کلی یعنی سری کارهایی را انجام دهیم که محتوا برای مخاطبین و گوگل جذاب و ترقیب کننده باشد.

2. اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

توجه داشته باشید که امروزه با پیشرفت تکنولوژی افراد برای بدست آوردن اطلاعات راجب یک شغل و حتی یک محصول فقط به موتور جست‌وجوی گوگل بسنده نمی‌کنند و در صفحاتی مانند اینستاگرام، فیس بوک، لینکدین، توییتر و یوتیوب نیز به دنبال آن مطالب می‌گردند، حالا چند مدل از این شبکه های اجتماعی که می‌توانند به کسب و کار ما کمک کنند را با هم بررسی می‌کنیم:

 • استفاده از هشتگ ها در عکسهای اینستاگرام برای بدست آوردن ترافیک
 • استفاده از برنامه تلگرام و ایجاد گروه و کانالهای تبلیغاتی که امروزه در ایران طرفدارهای زیادی دارد
 • به کار گیری تبلیغات در فیسبوک و گوگل پلاس
 • انتشار رزومه کاری و مقاله های مرتبط با شغلتان در لینکدین
 • انتشار مقاله در سایت medium
 • بازاریابی با استفاده از ویدئوهای youtube
 • انتشار مقالات و محصولاتتان در سایت reddit

سعی کنید برای هر یک از مقالات سایتتان شرایط اشتراک گذاری راحتی در نظر بگیرید تا کاربران بتوانند به راحتی مطالبتان را در فضاهای دیگر برای دوستانشان به اشتراک بگذارند، از این طریق شما ترافیک خوبی بدست می آورید.

پیشنهاد تهران سایت به شما این است که برای شغل خود در این فضاهای اجتماعی نیز یک صفحه در نظر بگیرید و مطالبی که در سایتتان قرار دارد را در این صفحات نیز با بکارگیری هشتگ مناسب به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه های اجتماعی با ما همراه باشید.

3. تبادل اطلاعات با سایت های مشابه

یکی از روشهای دریافت ترافیک ورودی برای سایتتان دریافت لینک های خارجی از سایتهای مشابه است که در رتبه های بالا قرار دارند و سئو خوبی دارند، این کار موجب می‌شود ترافیک هدفمندی داشته باشید.

در حوضه فعالیت شما سایت های مشابهی نیز فعالیت دارند، شما می‌توانید در این سایت‌ها یک پست مهمان گذاشته و در مطلب خود لینک سایتتان و رزومه ی فعالیت خود را توضیح دهید تا بازدیدکنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شما هدایت شوند. همچنین می‌توانید سایت های معتبر را دعوت کنید تا در سایتتان مطالبی قرار دهند.

شاید برایتان سوال شود در حوضه تبلیغات چگونه تبادل کنیم؟ در پاسخ باید به یک موضوع دقت داشت که گوگل از سایتهایی که تبلیغات با حجم زیادی و به صورت اسپم قرار دارد دوری می‌کند و با توجه به الگوریتم پاندا سایت شما پنالتی می‌شود و باعث کاهش چشمگیر رتبه سایتتان در نتایج جست‌وجو می‌شود.

افزایش ترافیک سایت

4. طراحی و سرعت سایت را بهبود ببخشید تا کاربران در سایت شما راحت باشند

 • سایتتان باید ریسپانسیو باشد

سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که توسط هر دستگاهی با هر سیستم عاملی کاملا انعطاف پذیر باشد، زیرا سایز صفحه نمایش دستگاه‌ها با هم متفاوت است و همچنین افراد از مرورگر های مختلف استفاده می‌کنند. فیلم و عکس تصاویر باید به گونه ای باشد که کاربران به همه ی بخش های سایتتان دسترسی داشته باشند و فونت مطالبتان قابل خواندن باشد. ریسپانسیو بودن سایت باعث می‌شود کاربران به سایت شما جذب شوند و سریع از آن خارج نشوند، در نتیجه ی کاهش نرخ پرش شما ترافیک بیشتری دریافت می‌کنید.

در طراحی ریسپانسیو اگر از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده کنید طراحی وب سایت ریسپانسیو برایتان راحت‌تر از cmsهای دیگر خواهد بود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌دهیم به مقاله طراحی سایت وردپرس مراجعه کنید و برای اطلاعات جامع در این زمینه و هزینه طراحی با مشاوران تهران سایت با شماره 02177711200 تماس حاصل کنید.

 • سرعت سایتتان را بهبود ببخشید

بر طبق آمار شرکت StrangeLoop هر یک ثانیه تاخیر در زمان بارگذاری صفحه می‌تواند منجر به 11% کاهش آمار بازدید صفحات شود پس اگر دنبال کسب ترافیک خوب هستید اقداماتی انجام دهید تا سرعت سایتتان افزایش یابد. این اقدامات می‌تواند شامل بهینه‌سازی تصاویر و ویدئو های موجود در سایتتان باشد. همچنین می‌توانید از وبمسترها بخواهید از قالب‌هایی استفاده کنند که سبکتر و ساده تر هستند هم سریعتر شدن سرعت سایت باعث کاهش نرخ پرش و افزایش CTR سایت می‌شود.

 

 

افزایش ترافیک ارگانیک

5. محتوا و عناوین سایتتان را بروزرسانی و جذاب کنید

هر کاربر وقتی وارد سایت می‌شود اولین موضوعی که می‌تواند اعتمادش را جلب کند و باعث شود در سایت بماند و خارج نشود وجود یک مقاله و مطلب بروز و مفید است تا توجه مخاطب را به خود جلب کند. همچنین در انتهای هر محتوایی که در سایت قرار می‌دهید نام وبسایتتان و لوگوی شرکتتان را قرار دهید تا برای مردم با خواندن آن مطلب معرفی شوید

برای سایتتان یک بلاگ یا یک بخش را برای انتشار مطالب اختصاص دهید و در آن محتوای به روز و با کیفیت با رعایت کلمات کلیدی قرار دهید تا بازدید کنندگان را به خواندن دیگر مقالات سایتتان تشویق کنید و ترافیک بیشتری داشته باشید.

 • اطلاعات مفید به صورت رایگان برای کاربران قرار دهید

کاربران با دیدن مطالب و قابلیت های کاربردی سایت به صورت رایگان جذب سایت می‌شوند، به طور مثال اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید خدمات ارسال محصولاتتان برای خریداران را به صورت رایگان و در نظر بگیرید.

6. چگونه از کلمات کلیدی به طور مفید و کاربردی استفاده کنیم؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای تولید یک محتوا مناسب دقت کنیم رعایت تعداد دفعات و نحوه استفاده از کلمات کلیدی فرعی و اصلی در متن است. سعی کنید از کلمات کلیدی طولانی، طبیعی و مفید و همچنین موضوعاتی که به ذهن افراد می‌رسند را حدس بزنید و از آنها استفاده کنید تا در نتایج جست‌وجو (SERP) رتبه بهتری بدست بیاوریم و ترافیک سایتمان افزایش یابد. سعی کنید در مقاله هر کلمه کلیدی فقط یکبار strong شود و در مورد آن توضیح داده شود.

 • از کلمات کلیدی در عناوین و سرفصل های سایتمان چگونه استفاده کنیم؟

در SERP(نتایج جست‌وجو) اولین موضوعی که باعث می‌شود کاربر به سایت شما جذب شود انتخاب یک عنوان مناسب است که با دیدن عنوان علاقه مند به وارد شدن به سایت شود و مطالب سایتمان را ببینند.

انتخاب عناوین و تگهای هدینگ باید به صورت کاملا زیرکانه صورت بگیرد تا از دیگر سایت ها متمایز شوید. برای انتخاب یک عنوان که به سئو سایت شما هم کمک کند ابتدا کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید و در عنوان از آن استفاده کنید، لحن عنوان شما باید کاملا خالی از تبلیغات و برای کاربران جذاب باشد.

افزایش ترافیک ارگانیک

7. از ویدئو مارکتینگ استفاده کنید

در ابتدا یک ویدئو با توجه به کسب و کارتان بسازید و در آن درباره نوع محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهد توضیحاتی را ارائه دهید تا کاربران با دیدن آن ویدئو با حرفه شما آشنا شوند. نکته قابل توجه در ساختن یک تیزر تبلیغاتی شامل : زمان، داستان، گرافیک و انتخاب هدف ساخت تیزر است تا بتوانیم با رعایت موضوعات کیفی یک تیزر مناسب به مخاطبین ارائه دهیم.

ویدئو مارکتینگ چه مزیتهایی برای ما دارد؟ تاثیر رسانه های صوتی و و تصویری از مقالات بیشتر است چون که مخاطبینی که از طریق موتورهای جست‌وجو و شبکه های اجتماعی وارد سایت شده اند با محصولات و خدمات به وضوح آشنا می‌شوند و اعتمادشان بیشتر نسبت به شرکت ما جلب می‌شود. همچنین وجود ویدئو در بهبود سئو سایت نیز تاثیر مثبت دارد.

افزایش ترافیک ارگانیک

 

رای ها
امتیازدهی به مقاله
علیرضا قربانی

چندسالی هست که در حوزه سئو و تولید محتوا فعالیت دارم و سعی دارم که هرآنچه یاد میگیرم ، به زبان ساده در اختیار کاربران تهران سایت قرار دهم.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها