دوشنبه 14 اسفند 1402 زمان خواندن : دقیقه الهه نوسرایی

ثبت کسب و کار در گوگل مپ
به ما امتیاز بدهید

بسیاری از صاحبان کسب و کارها همیشه این سوال را می‌پرسند که آموزش گام به گام ثبت کسب و کار در گوگل چگونه است؟ آنها چگونه می‌توانند به صورت رایگان کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کنند؟ ثبت مکان در گوگل مپ رایگان است و کاربران با سرچ نام تجاری یا کلمه کلیدی آن کسب و کار، می‌توانند اطلاعات جغرافیایی، تماس و نام تجاری آن کسب و کار را پیدا کنند.

گوگل همواره خدمات رایگانی را در اختیار کاربران و کسب و کارها قرار می‌دهد و آنها می‌توانند به شکل بهینه‌ای از این ابزارها استفاده کنند. یکی از خدمات رایگان گوگل، ثبت مکان در گوگل است. راه درست و قابل اطمینان برای ثبت مکان کسب و کارها از طریق سرویس Google My Business خواهد بود‌. اما با وجود تحریم ایران از سوی گوگل، استفاده از این سرویس مانند دیگر برنامه‌ها آسان نبوده و قابل استفاده نیست؛ به همین دلیل روش جایگزین برای ثبت مکان کسب و کار در گوگل استفاده از Google Map است.

نقشه گوگل مپ چیست؟

گوگل مپ (Google Map) یکی از سرویس‌های پرطرفدار گوگل است که در سال 2005 معرفی شد. این سرویس یک نقشه راه بوده که به ما امکان مشاهده نقشه‌های جهانی، پیدا کردن مکان‌های مختلف را می‌دهد. همچنین کاربران می‌توانند به مسیرها، اطلاعات کسب و کارهای محلی در نمای مجازی در سطح خیابان دسترسی داشته باشند.

سرویس Google Maps دقت بسیاری بالایی دارد که با استفاده از آن می‌توانیم به راحتی محله‌ها، خیابان‌ها و نقاط دیگر در جهان دسترسی داشته باشیم. همچنین برای پیدا کردن آدرس یا مکان مورد نظر، ما می‌توانیم به راحتی در گوگل مپ آن را پیدا کنیم.

اما یکی از ویژگی‌های جذاب این نقشه راه، امکان مشاهده تصاویر ماهواره‌ای از مکان‌های مختلف است. ما با استفاده از این سرویس می‌توانیم به مکان‌های دور افتاده در ایران و دیگر نقاط جهان دسترسی داشته باشیم و مکان‌های مختلف را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

یکی از معضلاتی که هر فرد را می‌تواند درگیر کند، ترافیک در محل مورد نظر آن است. اما با Google Map می‌توانید ترافیک در مسیرهای مختلف را شناسایی کنید. شما به راحتی در ظرف چند ثانیه می‌توانید با گوگل مپ مکان‌های پرترافیک را پیدا کنید و با انتخاب مسیر بدون ترافیک، راحت‌تر به مقصد خود برسید.

بیشتر بخوانید :
اهمیت لینک سازی در سئو سایت

همچنین شما با استفاده از گوگل مپ می‌توانید مکان‌های مورد علاقه خود را ذخیره کنید تا در صورت نیاز و با کمترین زمان ممکن به آنها دسترسی داشته باشید. گوگل مپ فراتر از یک نقشه راه بوده و به شما امکانات دیگری را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال که از این امکانات، بهبود سایت شما است. شما به راحتی می‌توانید بهینه‌سازی مکان‌های خود در نتایج گوگل پیدا شوید. برای بهینه سازی google map بهتر است از کلمات مرتبط با آن استفاده کنید و مطمئن شوید نقشه‌های شما اطلاعات دقیقی دارند.

امکانات گوگل مپ (Google Map) چیست؟

با وجود امکانات Google Map راحت‌تر از هر زمان می‌توانید مسیرهای مختلف را بررسی کنید و بهترین مسیر با کم‌ترین ترافیک را انتخاب کنید. اما گوگل مپ تنها یک نقشه راه نیست، فراتر از آن چیزی که نشان می‌دهد می‌توانید نحوه استفاده را از آن ببرید. فقط باید با امکانات بیشتر آن آشنا باشید که در ادامه می‌توانید با چند مورد از بهترین امکانات گوگل مپ آشنا شوید.

مسیریابی پیشرفته

مسیریابی در گوگل مپ به کاربران این امکان را می‌دهد که بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد خود پیدا کنند. این قابلیت با استفاده از الگورتیم‌های خاص، ابتدا شرایط جاده‌ها را مقایسه می‌کند و سپس به مقایسه مسیرهای مختلف می‌پردازد، در نهایت به کاربران گزینه‌های مختلفی را پیشنهاد می‌کند. مزایای مسیریابی در گوگل مپ این است که در زمان سفر و میزان سوخت اتومبيل صرفه جویی می‌کند. نکته جذاب این است که بدون وارد شدن به مسیرهای پرترافیک می‌توانید از مسیر هموارتری‌ عبور کنید. کاربران به بهترین شکل ممکن می‌توانند از این ویژگی در گوگل مپ استفاده کنند تا سفر راحتی را تجربه کنند.

امکان ذخیره مکان‌های مورد علاقه

ذخیره مکان در گوگل مپ به شما امکان می‌دهد تا مکان‌های مهم و مورد علاقه‌تان را در گوگل مپ ذخیره کنید. بعد از مدتی با مراجعه به گوگل مپ می‌توانید آن مکان‌ها را پیدا کنید و حتی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اغلب اوقات به خاطر سپردن مکان‌های گردشگری و دیدنی می‌تواند کار دشواری باشد‌. ولی با استفاده از ذخیره سازی مکان در گوگل مپ به راحتی می‌توانید به مکان مورد نظر دسترسی پیدا کنید حتی بدون آنکه نیاز به حفظ کردنشان باشد.

مشاهده تصاویر سه بعدی در Google Map

تصاویر سه بعدی در گوگل مپ به شما این امکان را می‌دهند که محیط مورد نظرتان را بهتر درک کنید. به عنوان مثال، قبل از سفر با مشاهده تصاویر سه بعدی راحت‌تر می‌توانید مکان‌های ناشناخته را پیدا کنید و اطلاعات دقیق‌تری از مقصدتان به دست آوردید. اگر در پیدا کردن مسیر خود دچار مشکل می‌شوید می‌توانید از تصاویر سه بعدی گوگل مپ کمک بگیرید؛ این امر کمک می‌کند تا مکان‌های شلوغ مسیر خود را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید :
آشنایی با الگوریتم پاندا

مشاهده و دانلود نقشه‌ها حتی بدون اینترنت

زمانی که شما به اینترنت دسترسی نداشته باشید می‌توانید نقشه مکان مورد نظر خود را دانلود کرده و به صورت آفلاین از آن استفاده کنید. ویژگی‌های نقشه راه حتی در نسخه آفلاین هم وجود دارد که می‌توانید از آن در زمانی که دسترسی به اینترنت ندارید استفاده کنید. اما برای دانلود نقشه، روی مکان مورد نظر کلیک کنید و سپس در منوی باز شده گزینه دانلود را انتخاب کنید تا نقشه را دانلود کنید.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ رایگان

این سوال همیشه در بین کسب و کارها مطرح است که چگونه می‌توانند مکان کسب و کار خود را وارد گوگل مپ کنند؟ در ادامه می‌توانید با ثبت کسب و کار در گوگل مپ رایگان، آدرس وب سایت به همراه آدرس، اطلاعات جغرافیایی و شماره تماس را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

  1. وارد حساب گوگل خود شوید

در ابتدا آموزش گام‌ به‌ گام ثبت کسب و کار در گوگل باید وارد حساب گوگل خود شوید‌. اگر برای کسب و کارتان حسابی ایجاد نکرده‌اید، بهتر است قبل از وارد شدن به سیستم یک حساب کاربری ایجاد کنید. در صورت وجود حساب کاربری مطمئن شوید که وارد سیستم شده‌اید و این فرایند کاملا رایگان و آسان است.

  1. در صفحه اصلی روی افزودن مکان جدید کلیک کنید

سپس بعد از ورود به داشبورد یا صفحه اصلی حسابتان، روی منو کلیک کنید. منو را به سمت پایین اسکرول کنید و روی گزینه افزودن مکان جدید کلیک کنید تا بتوانید مکان کسب و کار خود را در گوگل مپ نیز ثبت کنید.

  • نام و آدرس کسب و کارتان را وارد کنید

در این قسمت باید نام و آدرس کسب و کار خود را وارد کنید، در ابتدا از شما خواسته می‌شود که نام کسب و کارتان را وارد کنید و بعد از آن روی گزینه بعدی (Next) را کلیک می‌کنید. سپس وارد قسمت دیگری می‌شوید که از شما می‌خواهید آدرس دقیق مکان کسب و کارتان را وارد کرده و گزینه بعدی را انتخاب کنید.

  • جزئیات کسب و کار خود را وارد کنید

در دو مرحله بعدی دسته، شماره تلفن و آدرس وب سایت از شما خواسته می‌شود که باید در گوگل مپ وارد کنید. اگر اطلاعات را در مراحل قبلی به درستی وارد کرده باشید در اینجا باید آن‌ها را تایید کرده و گزینه نکست را انتخاب کنید.

  • کسب و کارتان را تایید کنید

در اینجا باید کسب و کار خود را تایید کنید و نشان دهید که مالک حساب گوگل مپ خود هستید. برای تایید حساب ابتدا یک کد تأیید به آدرس ایمیل، شماره تلفن یا به روش‌های دیگری برایتان ارسال می‌شود‌. بعد از دریافت کد آن را وارد حساب خود می‌کنید و با موفقیت کشی و کار شما تایید می‌شود.

بیشتر بخوانید :
بهترین ابزارهای سئو ایرانی 2024 که باید بشناسید!

گوگل مای بیزینس چیست و چرا استفاده از گوگل بیزنیس در ایران تحریم است؟

می‌توان گفت تمام کسب و کارها می‌توانند از گوگل بیزینس google my business استفاده کنند. به همین دلیل در استفاده از این ابزار هیچ محدودیتی وجود ندارد. جالب است بدانید که بسیاری از شرکت‌های قدیمی که بیشتر از گوگل سابقه دارند، اقدام به ثبت شرکت خود در گوگل کرده‌اند‌. این نشان می‌دهد که گوگل چقدر پیشرفته و مهم شده و تاثیر خدمات آن بیشتر از گذشته شده است.

ایران برای استفاده از این ابزار با محدودیت‌هایی رو به رو می‌شود و کاربران هنگام استفاده از آن با مشکلاتی مواجه هستند. متاسفانه ایران نیز مانند سایر کشورها در لیست تحریم‌های گوگل قرار دارد. به همین دلیل روش جایگزین آن استفاده از ابزار Google Map است اما می‌دانیم که استفاده از خود گوگل بیزنیس چقدر برای ایرانیان سودمند است.

جمع بندی

در عصر امروز باید تمام کسب و کارها برای موفقیت از ابزارها و امکانات موجود استفاده کنند. یکی از ابزارهای رایگان و کاربردی گوگل مپ است که به دلیل تحریم در ایران، بهترین جایگزین برای Google My Business خواهد بود. همچنین مزیت‌ها و دلایل قانع کننده‌ای درباره ثبت مکان در گوگل مپ برایتان گفتیم، اما تا دیر نشده فرصت رشد دوباره‌ای برای کسب و کار خود رقم بزنید. اگر جای کسب و کارتان در گوگل مپ خالی است، همین حالا جایش را پر کنید و بدون درنگ برای ثبت آن اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *