یکشنبه 19 دی 1400 زمان خواندن : دقیقه تهران سایت

الگوریتم برت
به ما امتیاز بدهید

الگوریتم برت چیست؟

الگوریتم برت BERT (نمایش رمزگذار دوطرفه از ترانسفورماتورها) مخفف Bidirection Encoder Representatons From Transformers  یکی از الگوریتم های مهم در سئو سایت است. الگوریتم برت تکنیکی بر پایه هوش مصنوعی و راهی برای درک بهتر متن است. BERT به ربات‌های گوگل این امکان را می‌دهد تا به جای تجزیه و تحلیل متن به معنای تطبیق کلمات کلیدی موجود در یک عبارت جستجو شده بپردازند و آنها را به شکلی دقیق‌تر درک کنند. اساس کار الگوریتم برت در ارتباط با درک هدف جستجو است.

الگوریتم برت به گوگل کمک می‌کند تا حتی کوچکترین بخش‌های موضوعات و مفاهیم پشت جملات، پاراگراف‌ها و عبارت‌های جستجو را به خوبی درک کند. گوگل اعلام کرد که BERT در سراسر جهان و به تمام زبان‌ها، بر روی کلمات کلیدی برجسته استفاده می‌شود. به این معنا که، الگوریتم BERT می‌تواند به رایانه‌ها کمک کند تا زبان را بیشتر مانند انسان‌ها به شکل محاوره و روزمره درک کند. پیش‌تر درباره لیست الگوریتم های گوگل ، محتوایی در بلاگ منتشر کرده بودیم اما امروز قصد داریم تا الگوریتم Bert را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید.

BERT جایگزین RankBrain نمی‌شود!

الگوریتم Rank Brain اولین روش هوش مصنوعی گوگل برای درک پرس و جوها در سال 2015 بود. این روش هم به پرس و جوها و هم به محتوای صفحات وب در فهرست گوگل نگاه می‌کند تا معنای کلمات را بهتر درک کند. الگوریتم برت جایگزین Rankbrain نیست، در اصل روشی مکمل برای درک محتوا و پرس و جوها است تا نتایج دقیق تر و مرتبط‌تری را در اختیار کاربران قرار دهد. در واقع، گوگل می‌تواند برای درک بهتر یک پرس و جو و دستیابی به بهترین نتایج از چندین روش از جمله BERT استفاده کند.

گوگل در این مورد توضیح داد:

راه‌های زیادی برای فهمیدن زبان جستجوی کاربران و ارتباط آن با محتوای وب وجود دارد و گوگل از مسیرهای مختلفی برای دستیابی به بهترین نتیجه استفاده می‌کند. برای مثال اگر کلمه‌ایی اشتباه املایی داشته باشد، سیستم‌های املای Google می‌توانند به یافتن کلمه مناسب برای رسیدن به آنچه که هدف کاربر است کمک کنند و کلمات یا جملات مشابه را به نمایش بگذارند. یا اگر کاربر از کلمه‌ایی استفاده می‌کند که مترادف آن کلمه در محتواهای مربوطه موجود است، Google می‌تواند آن‌ها را مطابقت دهد و در اختیار کاربر بگذارد.

 

الگوریتم برت

الگوریتم BERT هم، سیگنال دیگری است که گوگل برای درک زبان کاربر به صورت محاوره از آن استفاده می‌کند و به خوبی هدف کاربر را با درصد خطای پایین پیش‌بینی می‌کند.

بیشتر بخوانید :
سئو داخلی چیست یا on page seo

هدف از الگوریتم BERT چیست؟

الگوریتم‌های قبلی، ورودی متن را به صورت متوالی بخوانند از چپ به راست یا از راست به چپ اما نمی‌توانستند هر دو را همزمان انجام دهند. تفاوت BERT در همین خاصیت است، زیرا طراحی آن به شکلی انجام شده که متن را از هر دو جهت هم‌زمان می‌خواند. این قابلیت که با معرفی ترانسفورماتورها فعال شد، به دو جهته بودن معروف است.

با استفاده از این قابلیت دوطرفه، BERT روی دو کار متفاوت، مدل‌سازی زبان ماسک شده و پیش‌بینی جمله بعدی شروع به فعالیت کرد. هدف از آموزش مدل‌سازی زبان ماسک شده یا نقاب‌دار (MLM)، مخفی کردن یک کلمه در یک جمله و سپس برنامه پیش‌بینی اینکه چه کلمه‌ای بر اساس بافت کلمه پنهان شده است. همچنین هدف از آموزش پیش‌بینی جمله بعدی این است، که برنامه پیش‌بینی کند که آیا دو جمله داده شده یک ارتباط منطقی و ترتیبی دارند یا اینکه رابطه آنها تصادفی است.

چگونه برای برت BERT سایت خود را بهینه‌ سازی کنیم؟

دنی سالیوان به جامعه سئو اعلام کرد که راهی برای بهینه‌سازی جز نوشتن محتوایی مناسب برای کاربران وجود ندارد!

الگوریتم برت

الگوریتم برت گوگل

جان مولر از گوگل، با دنی کاملاً موافق است و جزئیات بیشتری را توضیح می‌دهد. مولر گفته‌هایش را با این سوالات آغاز کرد:

درباره به‌روزرسانی Google BERT چه می‌دانید؟ بر اساس الگوریتم BERT چه کارهایی را برای سئو وبسایت می‌توان انجام داد؟

متن موجود در صفحه، مهم‌ترین چیزی است که در دست دارید پس تمام تلاشتان را به کار بگیرید تا محتوایی یونیک و طبیعی تولید کنید. بسیاری از این الگوریتم‌ها برای این به وجود آمده‌اند که متن طبیعی را درک کنند و موضوعات هر صفحه را بهتر بفهمند و سپس این امکان را فراهم کنند تا کاربر را بنا به درخواستی که دارد با صفحه خاص شما مطابقت دهد. بنابراین، بهترین کاری که می‌توانید برای بهینه‌سازی الگوریتم برت انجام دهید، اساساً این است که مطمئن شوید صفحات شما دارای متن یونیک هستند.
اکثر به‌روزرسانی‌های Google به ما می‌گویند هدف اصلی حول ارتباط مناسب با کاربر می‌چرخد. BERT،Rank Brain و NeuralMatching همه در مورد درک زبان کاربران هستند و مهم‌ترین هدفشان برقراری ارتباط مناسب با کاربران به هر زبانی در دنیاست. این تلاش‌های گوگل برای درک بهتر درخواست جستجوگر و تطبیق بهتر آن با نتایج مرتبط‌تر است.

Google گفت:

این تغییر «بزرگ‌ترین جهش رو به جلو در پنج سال گذشته و یکی از بزرگ‌ترین جهش‌ها در تاریخ جستجو» است.

چطور محتوا را برای الگوریتم برت بهینه سازی کنیم؟

همانطور که در مقاله‌های قبل هم گفتیم اولویت گوگل برای وبسایت‌ها تولید محتوای مفید و کاربر محور است. پس اول نیاز کاربر را به خوبی برسی کنید و محتوای مرتبط با خواسته کاربر را ارائه دهید. سعی کنید متنی بدون اشکالات نگارشی داشته باشید و تمام علائم نوشتاری را رعایت کنید. به پاراگراف‌بندی و جملات توجه داشته باشید که طولانی و خسته کننده نشوند.

بیشتر بخوانید :
استراتژی سئوی موفق

اینکه حتماً محتوایتان طولانی باشد تأثیر مثبتی بر کارتان ندارد، اصل یونیک بودن محتواست. از تصاویر و ویدیو‌ها در متن به جا استفاده کنید و نوشته‌تان را از یک نواختی درآورید. محتوای خود را با توجه به شناختتان از کاربران به‌روز نگه دارید و ارتقاء دهید. از محتوای کپی و بی‌ارزش خودداری کنید و اصول لینک‌دهی را در متن و تصاویر به خوبی رعایت کنید. به این ترتیب می‌توانید بهینه‌سازی موفقی در الگوریتم برت داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *