سه‌شنبه 07 دی 1400 زمان خواندن : محاسبه نشده تهران سایت

گوگل دنس
امتیاز/5 - (2 3)

پیش‌تر در مورد لیست الگوریتم‌های گوگل محتوایی منتشر کرده بودیم. این الگوریتم بطور ناگهانی رتبه سایت را بالا می‌برد و هدف آن سنجیدن میزان رضایت کاربران از سایت است.

گوگل دنس چیست؟

به تغییر جایگاه لینک سایت شما در یک کلمه کلیدی خاص در یک مدت زمان نامشخص و بصورت موقتی را گوگل دنس یا رقص گوگل می‌گویند. گوگل جایگاه لینک شما در نتایج جستجو را تغییر می‌دهد تا رفتار کاربران به سایت شما را بررسی و تعیین جایگاه کند. الگوریتم گوگل دنس از اصطلاحات مهم در سئو است که دانستن آن برای هر سئوکار و صاحب سایتی ضروری است. برای سفارش خدمات سئو سایت و هر آنچه لازم است درباره سئو بدانید کلیک کنید.

الگوریتم رقص گوگل چگونه کار می‌کند؟

گوگل به تمامی وب‌سایت‌ها فرصت برابر می‌دهد تا عملکردشان را در رتبه‎‌های بالا روی یک کلمه کلیدی به نمایش بگذارند. الگوریتم رقص گوگل با بررسی و آنالیز روزانه وب‌سایت‌ها توسط ربات‌های خود، بعد از مدتی هر کدام از این سایت‌ها را به عنوان کاندید زیر نظر قرار می‌دهد. حالا گوگل در مورد اینکه کاندیدها چه جایگاهی در نتایج جستجو باید داشته باشند تصمیم‌گیری می‌کند. در واقع روش کار  این الگوریتم، تغییر مداوم جایگاه وب‌سایت‌ها روی کلمات کلیدی است. الگوریتم گوگل دنس هم برای صفحات تازه تاسیس و هم برای صفحات قدیمی‌تر اتفاق می‌افتد و این‌که کل سایت وارد بررسی این الگوریتم نمی‌شود؛ بلکه برخی از صفحات سایت با توجه به نوع محتوا و کیفیتی که دارند، مورد بررسی الگوریتم رقص گوگل قرار می‌گیرند.

سئو با استفاده از گوگل دنس (رقص گوگل)

این الگوریتم به رفتار کاربران حساس است و اصلی‌ترین معیار آن، میزان رضایت کاربران از سایت است که دو عامل مهم در این رضایتمندی موثر است:

 • عواملی که پیش از نمایش وب‌سایت به کاربر سنجیده می‌شوند. مانند:
  • سرعت سایت
  • ریسپانسیو بودن صفحات سایت
  • رعایت استاندارهای UX
 • عواملی که بعد از نمایش وب‌سایت به کاربر سنجیده می‌شوند. مانند:
  •  نرخ کلیک CTR
  •  زمان ماندگاری کاربر در سایت (هر چقدر بیشتر باشد بهتر است، با قرار دادن ویدئوهای آموزشی و محتوا صوتی می‌توانید ماندگاری را افزایش دهید.)
  •  بررسی عکس‌العمل کاربر هنگام ورود به سایت، اینکه تا آخر مقاله را مطالعه می‌کند یا با نگاه اجمالی صفحه را می‌بندد و به سراغ صفحات دیگر می‌رود؟
  •  محتوای با کیفیت تولید کنید.
  • لینک‌سازی داخلی را بصورتی انجام دهید که برای کاربر جذاب باشد و روی آن کلیک کند.
  • از عنوان‌های جذاب استفاده کنید.
  • قرار دادن باکس پرسش و پاسخ برای کاربران و ثبت نظراتشان (ماندگاری بیشتر کاربر در سایت)
  • اشتراک گذاری مقاله توسط کاربران
بیشتر بخوانید :
ابزار های آنالیز سئو+بهترین ابزار آنالیز سئو داخلی و خارجی

گوگل دنس

چه زمانی گوگل به ساز سایت شما می‌رقصد؟

زمانی که جایگاه محتوا شما در صفحه نتایج گوگل تثبیت شده است و منتظر هستید سایت روی کلمه کلیدی که با آن تولید محتوا کرده‌اید و سئو انجام داده‌اید جایگاه بگیرد. بعد از جهش ناگهانی به رتبه‌های بالا گوگل کمی صبوری کنید؛ چون ممکن است این جهش ناگهانی به دلیل الگوریتم گوگل دنس باشد و مجدد به جایگاه اصلی بازگردید. در واقع بعد از جهش ناگهانی توسط الگوریتم رقص گوگل باید منتظر باشید تا گوگل جایگاه جدیدتان را اعلام کند. جایگاه جدیدتان رابطه مستقیمی با میزان رعایت کردن تکنیک‌های این الگوریتم دارد.

نتیجه‌گیری

این تغییرات ناگهانی جایگاه سایت در گوگل تنها به دلیل تغییر در سیستم رتبه‌بندی است و ارتباطی به خوب یا بد بودن محتوایتان ندارد. گوگل با قرار دادن سایت شما در نتایج اولیه خود، سعی در آنالیز صفحات سایتتان و سنجش محتوا شما را دارد و اگر در آزمون گوگل دنس سربلند بیرون بیایید، جایگاهتان را بهبود می‌بخشد؛ در غیر این صورت به جایگاه قبلی در گوگل باز خواهید گشت. قبل از حضور در آزمون Google Dance بهتر است تمرین کنید و برای جلب رضایت کاربران تلاش کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *