وردپرس بیش از 39٪ از محیط وب را شامل میشود – رقمی که هر روز افزایش می یابد. همه چیز ، از وب سایت های ساده ، وبلاگ ها ، پرتال های پیچیده و وب سایت های سازمانی و حتی برنامه های کاربردی ، با وردپرس ساخته می شوند.

وردپرس ترکیبی از سادگی برای کاربران و ناشران با پیچیدگی های زیرین برای توسعه دهندگان است. این باعث می شود که در عین سادگی استفاده از آن انعطاف پذیر باشد. در لیست زیر برخی از امکانات و طرز استفاده از وردپرس ذکر شده است که بصورت استاندارد می شود. با این حال ، به معنای واقعی کلمه هزاران افزونه وجود دارد که عملکرد وردپرس را گسترش می دهد ، بنابراین عملکرد واقعی تقریباً بی حد و مرز است.

 

استفاده از ورد پرس

 

شما همچنین آزادید که هر کاری را که دوست دارید با کد وردپرس انجام دهید ، آن را تمدید کنید یا به هر روشی تغییر دهید یا از آن برای پروژه های تجاری بدون هیچ گونه هزینه مجوز استفاده کنید. این زیبایی نرم افزار رایگان است ، رایگان نه تنها در مورد قیمت بلکه به میزان آزادی کنترل کامل بر آن اشاره دارد.

در اینجا برخی از امکانات سایت وردپرس وجود دارد که فکر می کنیم شما آنها را دوست خواهید داشت.

 

سادگی سایت های وردپرس

سادگی از اصلی ترین امکانات و طرز استفاده از وردپرس است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا به سرعت آنلاین شوید و منتشر کنید. هیچ مشکلی در ایجاد سایت و محتوای موجود در آن وجود ندارد. وردپرس برای این کار ساخته شده است.

انعطاف پذیری

با وردپرس می توانید هر نوع سایتی را که می خواهید ایجاد کنید: یک وبلاگ شخصی یا یک وب سایت ، فتوبلاگ ، وب سایت تجاری ، یک نمونه کار حرفه ای ، یک وب سایت دولتی ، یک مجله یا یک سایت خبری ، یک انجمن آنلاین ، حتی یک شبکه وب سایت. شما می توانید سایت خود را با مضامین زیبا کنید و آن را با پلاگین توسعه دهید. حتی می توانید برنامه خود را بسازید.

سهولت در انتشار

اگر تاکنون سندی را ایجاد کرده اید یا در حال ایجاد محتوا با وردپرس هستید، می توانید پست ها و صفحات را ایجاد کنید ، به راحتی قالب بندی کنید ، رسانه را اپلود کنید و با کلیک یک گزینه محتوای شما به صورت زنده و در وب قرار داده میشود. و این جز امکانات و طرز استفاده از وردپرس است که این سایت را از مابقی سایت ها متمتایز میکند.

ابزارهای انتشار

وردپرس مدیریت محتوای خود را برای شما آسان می کند. پیش نویس ایجاد کنید ، برنامه زمان بندی را منتشر کنید و به بازبینی های پست خود نگاه کنید. محتوای خود را عمومی یا خصوصی کنید و پست ها و صفحات را با رمز عبور ایمن کنید.

مدیریت کاربری

همه به دسترسی یکسان به وب سایت شما احتیاج ندارند. ادمین ها سایت را مدیریت می کنند ، ویراستاران با محتوا کار می کنند ، نویسندگان و همکاران آن محتوا را می نویسند و مشترکین نمایه ای دارند که می توانند مدیریت کنند. با این کار می توانید انواع مختلفی از مشارکت کنندگان را در وب سایت خود داشته باشید و به دیگران اجازه دهید به راحتی استفاده از وردپرس را تجربه کنند.

مدیریت رسانه

گفته میشود یک عکس هزار کلمه را بیان می کند ، به همین دلیل برای شما مهم است که بتوانید به سرعت و به راحتی تصاویر و رسانه ها را در وردپرس بارگذاری کنید. فایل خود را در قسمت آپلود بکشید و رها کنید تا آن را به امکانات سایت وردپرس خود اضافه کنید. متن و alt text را اضافه کنید و تصاویر و گالری ها را در محتوای خود وارد کنید. برای استفاده از وردپرس حتما این مورد را رعایت کنید.

رعایت استانداردهای کامل

اگردر استفاده از وردپرس هر کد تولید شده کاملاً با استانداردهای تعیین شده توسط W3C مطابقت داشته باشد، این بدان معنی است که وب سایت شما در مرورگر کار می کند . در حالی که سازگاری رو به جلو با نسل بعدی مرورگر را حفظ می کند. وب سایت شما اکنون و در آینده چیز زیبایی است.

سیستم تم آسان

برای استفاده از وردپرس شما 3 تم در اختیار دارید ، اما اگر برای شما مناسب نباشد ، یک فهرست با هزاران موضوع مختلف برای ایجاد یک سایت زیبا وجود دارد.

با افزونه ها کار کنید

کسانی که استفاده از وردپرس را تجربه کردند تنوع بالای آن را کاملا درک میکنند. برای هر ویژگی که در قسمت اصلی وردپرس نیست ، یک فهرست با هزاران افزونه وجود دارد. گالری های پیچیده ، شبکه های اجتماعی ، انجمن ها ، ابزارک های رسانه های اجتماعی ، محافظت در برابر هرزنامه ، تقویم ها ، کنترل های دقیق برای بهینه سازی موتور جستجو و فرم ها را میتوانید اضافه کنید.

 

استفاده از ورد پرس

 

نظرات داخلی

وبلاگ شما خانه شما است و نظرات را برای دوستان و پیروان شما فراهم می کند تا با محتوای شما درگیر شوند. ابزارهای نظر گذاری وردپرس هر آنچه را که برای تبدیل شدن به یک مجال بحث و تعدیل آن بحث لازم دارید به شما می دهد.

ویژگی های توسعه دهنده

برای استفاده از وردپرس ، موارد خوبی را در قسمت زیر قرار داده ایم که می توانید برای گسترش سایت خود از امکانات سایت وردپرس به هر جهتی که مورد علاقه شما باشد ، استفاده کنند.

 

سیستم پلاگین

WordPress API ایجاد پلاگین را برای گسترش وردپرس را برای شما امکان پذیر می کند. قابلیت گسترش وردپرس در هزاران قسمت موجود است. هنگامی که افزونه خود را ایجاد کردید ، حتی یک قسمت ذخیره افزونه برای میزبانی آن در اختیار شما قرار داده ایم.

سیستم تم

برای مشتری ها ، سایر کاربران وردپرس یا خودتان تم های وردپرس ایجاد کنید. امکانات سایت وردپرس از این قبیل است که قابلیت ایجاد تم ها را به سادگی یا پیچیدگی که می خواهید ایجاد می کند. اگر می خواهید موضوع خود را به صورت رایگان انتشار بدهید می توانید آن را در قسمت ذخیره تم به کاربران بدهید.

چارچوب برنامه

اگر می خواهید با استفاده از وردپرس برنامه ای ایجاد کنید ، امکانات سایت وردپرس می تواند در این زمینه کمک رسان شما باشد. وردپرس بسیاری از ویژگی های مورد نیاز برنامه شما را فراهم می کند: ترجمه ها ، مدیریت کاربر ، درخواست های HTTP ، پایگاه داده ، مسیریابی URL و بسیاری موارد دیگر. برای تعامل با آن می توانید از REST API ما نیز استفاده کنید.

انواع محتوای سفارشی شده

وردپرس دارای انواع محتوای پیش فرض است ، اما برای انعطاف پذیری بیشتر می توانید چند خط کد اضافه کنید تا انواع پست سفارشی و طبقه بندی شده خود را ایجاد کنید. وردپرس را به هر جهتی که می خواهید ببرید.

نتیجه گیری
استفاده از وردپرس برای هر شخصی مقدور است چون نیاز به دانش برنامه نویسی ندارد .همین میتواند باعث شود از خیلی از سایت ها در رده بالا تری باشد .

منبع :  www.wordpress.org