طراحی سایت جوملا

طراحی سایت جوملا

به دلیل تسهیل در پاسخگویی تهران سایت به شما لطفا درخواست های خود را با کلیک بر روی ثبت درخواست ثبت نمایید
ثبت درخواست

 

جوملا چیست؟

جوملا نیز مانند وردپرس یک از بهترین سیستم ها برای طراحی سایت است. برای ساخت یک وبسایت با جوملا، میتوانید از قالب های آماده استفاده کنید و یا قالب را طراحی کنید که این کار افراد متخصص است.

مزایا طراحی سایت با جوملا

 • رایگان و متن باز بودن جوملا
 • امکان طراحی سایت بدون نیاز به داشتن دانش برنامه نویسی
 • داشتن امکان به روزرسانی منظم برای رفع نواقص و ایرادات
 • امکان استفاده از قالب ها و افزونه های رایگان
 • امکان طراحی سایت فروشگاهی با جوملا
 • پنل مدیریتی پیشرفته
 • داشتن امکانات و قابلیت های فراوان

معایب استفاده از جوملا

 • نیاز به داشتن اطلاعات اولیه در مورد سیستم طراحی
 • نیاز به استخدام یک نیروی متخصص پشتیبان سایت
 • نامناسب بودن سرعت لود شدن سایت طراحی شده با جوملا برای موتور های جستجو
 • عدم وجود پشتیبانی تخصصی
 • وجود مشکلات امنیتی و احتمال هک شدن بالا
 • محدود بودن پشتیبانی به بخش خریداری شده

راهکارهایی برای افزایش سرعت سایت جوملا

همانطور که میدانید، سرعت سایت بر جذب کاربران و سئوی سایت، تاثیر گذار است، اما در قسمت معایب جوملا، به سرعت پایین این سایت اشاره کرده ایم؛بنابراین اگر شما یک سایت جوملا داشته باشید، قطعا تمایل دارید تا سرعت بارگزاری سایت را افزایش دهید. در این بخش از مقاله به ارائه ی راهکارهایی پرداخته ایم که موجب افزایش سرعت سایت شما خواهند شد.

 1. هاست های ارزان و اشتراکی سرعت سایت شما را کاهش میدهند بنابراین در اولین فرصت هاست اختصاصی خریداری کنید تا سرعت سایت خود را افزایش دهید.
 2. از PageSpeed ​​Insights استفاده کنید. این قابلیت رایگان گوگل، سرعت سایت شما را بررسی میکند و عواملی که موجب کاهش سرعت سایت میشوند را به شما میگوید.
 3. فعال کردن کش، موجب میشود تا اگر کاربران یکبار به سایت وارد شوند، در بقیه‌ی موارد، مرورگر سایت را از ابتدا از CDN درخواست نکند و آن را از حافظه‌ی کش بخواند. این فرآیند، موجب افزایش سرعت لود شدن سایت خواهد شد.
 4. نصب افزونه‌های متعدد، سایت را سنگین‌ و کند میکنند بنابراین اگر ماژول، پلاگین و افزونه‌های اضافی و غیرضروری دارید، بهتر است آنها را حذف کنید.
 5. تصاویر بهینه‌ نشده و حجیم و با کیفیت بالا، سنگین هستند و موجب کندی سایت خواهند شد. بنابراین، فایل تصاویر را فشرده کنید تا سرعت سایت، افزایش یابد.

وردپرس یا جوملا؟

وردپرس و جوملا هر دو یک سیستم مدیریت محتوا هستند. یکی از مهمترین قابلیت های آنها این است که امکان سفارشی سازی دارند و همین موضوع باعث شده تا از محبوبیت زیادی برخوردار باشند.

این دو سیستم سایت ساز، رقابت تنگاتنگی در سطح جهانی دارند؛ هرچند براساس آمار، ورپرس سهم بیشتری از بازار های دنیا را به خود اختصاص داده است اما جوملا هم در رتبه دوم بعد از وردپرس قرار دارد و کاربران زیادی از آن استفاده میکنند.

هرسیستمی مزایا و معایب خود را دارد و نمیتوان سیستمی را پیدا کرد که 100% کامل باشد. بنابراین ما در زیر این دو سیستم را در زمینه های مختلف باهم مقایسه کردیم تا شما کاربرعزیز بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

سئو سایت

دروردپرس میتوان از افزونه ی YOASAT SEO استفاده کرد تا رتبه سئوی سایت را بالا ببریم .در جوملا هم افزونه ی EFSEO مشابه همین کار را برای ما انجام میدهد پس میتوان گفت که در این زمینه تفاوت چندانی ندارند.

سطح امنیت

وردپرس افزونه های زیادی دارد که امنیت سایت را تامین میکند اما احتمال اینکه این افزونه ها به درستی کد نویسی نشده باشند نیز بالاست اما جوملا با ازائه ی امکاناتی مانند SSL و FA2 و قابلیت تایید دنو مرحله ای برای ورود به پنل مدیریتی سایت ، یک مجموعه ی کاملی از خدمات اینترنتی را در اختیار کاربرانش قرار داده است.

کاربر پسند بودن

به قابلیتی گفته میشود که یک کاربر بدون هیچ دانشی در سطح وب، بتواند به آسانی از این سیستم مدیریت محتوا استفاده کند. بدیهی است سیستم وردپرس کاربر پسند تر است و سیستم جوملا به دلیل پیچیدگی هایی که دارد، از محبوبیت های چندانی در میان کاربران معمولی، برخوردار نیست.

در زمینه مدیریت محتوا

با وجد اینکه نمیتوان قابلیت های خاص و متفاوت جوملا را نادیده گرفت، اما پیچیدگی های پنل کاربری جوملا، دسترسی و مدیریت محتوای بارگذاری شده در سایت را دشوار میکند. اما همه میتوانند به سرعت و به آسانی، صفحات، محتوا، عکس ها و .. در سایت را تغییر دهند .

چند نمونه طراحی سایت جوملا ببینید و ایده بگیرید

شرکت تهران سایت مفتخر است ؛ با بیش از 100 نمونه کار موفق در حوزه طراحی سایت جوملا ، کنار شما باشد تا به درآمد عالی از طریق وبسایت خود برسید.

مشکلی در بارگذاری نمونه کار بوجود آمد. لطفا دقایقی دیگر امتحان کنید.

تیم تهران‌سایت در کنار شماست تا با خیالی آسوده در این مسیر گام بردارید

برای دریافت مشاوره رایگان ، فرم زیر را پر کرده و ثبت کنید

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .