الگوریتم مدیک

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1401 زمان خواندن : محاسبه نشده دیبا افشار

الگوریتم مدیک یک الگوریتم پزشکی است، که هرگونه محاسبات، فرمول، بررسی آماری، نوموگرام یا جدول جستجویی که در مراقبت های بهداشتی مفید است را مورد بررسی قرار می‌دهد. الگوریتم‌های پزشکی شامل رویکردهای درخت تصمیم برای درمان مراقبت‌های بهداشتی است، همچنین ابزارهای کمتر با هدف کاهش یا تعریف عدم قطعیت. نسخه پزشکی نیز نوعی الگوریتم پزشکی است.

الگوریتم‌ مدیک (medic algorithm) بخشی از یک حوزه وسیع‌تر هستند، که معمولاً با اهداف انفورماتیک پزشکی و تصمیم‌گیری پزشکی تنظیم شده‌اند. تصمیمات پزشکی در حوزه های مختلفی در فعالیت‌های پزشکی از جمله انتخاب تست پزشکی، تشخیص، درمان و پیش آگهی و کنترل خودکار تجهیزات پزشکی رخ می‌دهد.

در رابطه با سیستم‌های پشتیبانی تصمیم‌گیری بالینی مبتنی بر منطق و شبکه عصبی مصنوعی هم، برنامه‌های کامپیوتری مورد استفاده در زمینه تصمیم‌گیری پزشکی هستند. الگوریتم‌ مدیک لزوماً با استفاده از رایانه های دیجیتال پیاده سازی نمی‌شوند. در واقع، بسیاری از آنها را می‌توان بر روی کاغذ به صورت نمودار، نوموگراف و غیره نشان داد.

برای اینکه تمام الگوریتم‌های گوگل را بشناسید و درباره آنها بدانید پیش‌تر در مورد لیست الگوریتم‌های گوگل محتوایی منتشر کرده بودیم که پیشنهاد می‌دهیم حتما بخوانید.

الگوریتم مدیک

الگوریتم مدیک

هدف الگوریتم‌ مدیک بهبود و استانداردسازی تصمیمات اتخاذ شده در ارائه مراقبت‌های پزشکی است. الگوریتم‌های پزشکی با اتوماسیون الگوریتم برای کاهش خطاهای احتمالی، به استاندارد سازی انتخاب و کاربرد رژیم‌های درمانی کمک می‌کنند. برخی هم تلاش می کنند تا نتیجه را پیش بینی کنند، برای مثال: سیستم های امتیازدهی مراقبت های ویژه.
الگوریتم‌های تشخیص سلامت رایانه‌ای می‌توانند پشتیبانی تصمیم‌گیری بالینی به موقع را فراهم کنند، پیروی از دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد را بهبود بخشند و منبعی برای آموزش و تحقیق باشند.

GOOGLE MEDIC چیست؟

به‌روزرسانی الگوریتم مدیک یا Google Medic، به‌روزرسانی الگوریتم Google در اواخر سال 2018 بود. در حالی که این به‌ روزرسانی صنایع متعددی را تحت تأثیر قرار داد و بیشتر صفحات وب تحت تأثیر قرار گرفتند.

وب سایت‌های YMYL چیست؟

صفحاتی که به طور بالقوه می‌توانند بر سلامتی، شادی یا ثروت کاربران در آینده تأثیر بگذارند. این صفحات YMYL نامیده می‌شوند، که به عنوان صفحات «پول شما، زندگی شما» طبقه‌بندی می‌شوند و بنابراین در سطح بالاتری از سوی خزنده‌های جستجوی Google مورد بررسی قرار می‌گیرند.

موارد زیر به عنوان صفحات YMYL در نظر گرفته می‌شوند

 • صفحات خرید یا معاملات مالی
 • صفحات اطلاعات مالی
 • صفحات اطلاعات پزشکی
 • صفحات اطلاعات حقوقی
 • مقالات خبری یا صفحات اطلاعات عمومی/رسمی برای داشتن یک شهروند آگاه مهم هستند.
الگوریتم مدیک

الگوریتم مدیک

چرا این وب سایت ها تحت تأثیر قرار گرفتند؟

هدف از به‌روزرسانی الگوریتم مدیک تأکید و بهبود تخصص، اعتبار و قابلیت اعتماد E-A-T صفحاتی بود که قدرت تأثیرگذاری بر رفاه و شادی افراد را دارند. گوگل صفحاتی که احساس می کرد دارای E-A-T کم یا بدون E-A-T هستند را مجازات می‌کند و وبسایت‌هایی که دارای E-A-T بالا هستند را ارتقاء رتبه می‌دهد.

E-A-T چیست و تأثیر medic algorithm بر آن چیست؟

E-A-T مخفف Authority-Expertise-trustworthiness است و نشانگر کیفیت محتوای یک صفحه است. در اینجا چیزی است که گوگل به عنوان محتوایی که E-A-T بالایی دارد طبقه‌بندی می‌کند به شرح زیر است:

 • توصیه‌های پزشکی High E-A-T باید توسط افراد یا سازمان‌هایی با تخصص یا اعتبار پزشکی مناسب نوشته یا تولید شود.
  مقالات خبری High E-A-T باید با حرفه‌ای بودن روزنامه‌نگاری تولید شوند که به کاربران کمک می‌کند تا درک بهتری از رویدادها داشته باشند.
 • صفحات اطلاعاتی High E-A-T در مورد موضوعات علمی باید توسط کارشناسان علمی تولید شوند و یک اجماع علمی تثبیت شده در مورد موضوعات را نشان دهند.
 • مشاوره مالی High E-A-T مشاوره حقوقی، مشاوره مالیاتی و غیره، باید از منابع قابل اعتماد تهیه شده و به طور منظم نگهداری و به روز شوند.
 • صفحات مشاوره High E-A-T در موضوعاتی مانند بازسازی خانه نیز باید از منابع “متخصص” یا با تجربه که کاربران می‌توانند به آنها اعتماد کنند ارائه شوند.
 • صفحات High E-A-T در مورد سرگرمی‌ها مانند عکاسی یا یادگیری نواختن گیتار، نیز به تخصص نیاز دارند.

 

رای ها
امتیازدهی به مقاله
دیبا افشار

چندسالی هست که در حوزه سئو و تولید محتوا فعالیت دارم و سعی دارم که هرآنچه یاد میگیرم ، به زبان ساده در اختیار کاربران تهران سایت قرار دهم.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها