این روزها طراحی سایت برای تبلیغ هر کسب و کاری حرف اول را می‌زند؛ چراکه داشتن یک وب سایت در دنیای وب که کاربران بیشماری دارد، می‌تواند کسب و کار موردنظر را به تمامی مردم کشور و حتی کل جهان معرفی کند؛ درنتیجه نیز موجب افزایش فروش محصولات یا افزایش استفاده کاربران از خدماتی که شرکت موردنظر به کاربران ارائه می‌دهد، می‌شود و این مسئله موجب رونق و توسعه هر چه سریع‌تر هر کسب و کاری که وب سایت دارد می‌شود؛ بنابراین اگر شما هم به تازگی کسب و کاری راه‌اندازی کرده‌اید و به دنبال سریع‌ترین راه ممکن برای معرفی کسب‌ و کار خود، محصولات و یا خدماتی که ارائه می‌دهید هستید، بهتر است یک وب سایت طراحی کنید. اگر با طراحی سایت و مراحل طراحی وب سایت آشنایی ندارید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

 

مراحل طراحی وب سایت

منظور از مراحل طراحی وب سایت چیست؟

قبل از آشنایی با مراحل طراحی وب سایت، لازم است بدانید که طراحی وب سایت چیست؟ اگر با دنیای وب آشنایی داشته باشید، مطمئنا می‌دانید که وب همان شبکه جهانی یا World Wide Web است که می‌توانید؛ از طریق اتصال به اینترنت و یک مرورگر از هر آنچه که در دنیای وب آپلود یا بارگذاری شده است، استفاده کنید. درواقع وب سایتی هم که شما طراحی می‌کنید بر روی بستر وب قرار می‌گیرد و امکان دسترسی به آن برای تمامی کاربران وب میسر می‌شود. همانطور که می‌توانید در دنیای واقعی ملکی را برای زندگی یا کار اجاره کنید، می‌توانید بخشی از وب را اجاره کرده و کسب و کار خودتان را در قالب وب سایت بر روی وب راه‌اندازی کنید؛ به راه‌اندازی سایت بر روی وب و استفاده از امکانات و نرم‌افزارهایی که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ظاهر گرافیکی سایت را درست کنید، طراحی سایت می‌گویند.

انواع مراحل طراحی وب سایت

حالا که با وب و طراحی سایت آشنا شدید، نوبت به آشنایی با انواع روش‌های طراحی وب سایت می‌رسد تا در ادامه این مطلب بتوانید مراحل طراحی وب سایت را به خوبی درک کنید. درواقع دو روش برای طراحی سایت وجود دارد که یکی از آن‌ها به طراحی سایت با وردپرس مشهور است و دیگری به طراحی سایت به صورت اختصاصی؛ برای اینکه متوجه شوید طراحی سایت با وردپرس دقیقا به چه شکل است؟ اول از همه باید بدانید که وردپرس چیست؟. وردپرس یک سیستم سایت‌ساز رایگان و Open Source است؛ درواقع به هر سیستم نرم‌افزاری که برنامه‌نویسان بتوانند کدهای آن‌ را به هر شکلی که تمایل دارند تغییر دهند، Open Source می‌گویند که وردپرس نیز جزئی از آن‌هاست. رایگان و Open Source بودن وردپرس موجب شده است که طراحی سایت با این سیستم در مدت زمانی کوتاهی با بودجه مناسبی قابل انجام باشد.

 


آموزش رایگان وردپرس


درحالیکه مراحل طراحی وب سایت توسط یک شرکت برنامه‌نویسی یا یک شخص به صورت انحصاری تنها برای یک مشتری انجام می‌شود؛ درنهایت نیز تمامی کدهای استفاده شده در پروژه موردنظر در نزد شرکت تولیدکننده وب سایت باقی می‌ماند. برای طراحی سایت اختصاصی از زبان‌های برنامه‌نویسی متعددی شامل: ASP.NET MVC، ASP.NET WEB Form، PHP، جاوا اسکریپت و … استفاده می‌شود. طراحی سایت اختصاصی در مقابل طراحی سایت با وردپرس هم به زمان بیشتری نیاز دارد و هم به بودجه بیشتری؛ به همین دلیل به آن دسته از افرادی که زمان و بودجه زیادی برای طراحی سایت ندارند، پیشنهاد می‌شود که به سراغ طراحی سایت وردپرس بروند؛ اما آن دسته از افرادی که به طراحی سایتی منحصربه‌فرد با امکانات و آپشن‌های اختصاصی علاقه‌مند هستند پیشنهاد می‌شود که به سراغ طراحی سایت اختصاصی بروند.

 

مراحل طراحی وب سایت

 

4 مرحله طراحی وب سایت

تاکنون با وب، طراحی سایت و انواع روش‌های طراحی سایت آشنا شدید و اکنون زمان آن رسیده است که شما را با مراحل طراحی وب سایت که شامل چهار گام اصلی می‌شود، آشنا کنیم:

1. طراحی یک نمای کلی از سایت مورد نیاز مشتری

یکی از مهم‌ترین مراحل طراحی وب سایت که تعیین می‌کند هر یک از المان‌ها و عناصر سایت در کدام قسمت و کدام صفحه از وب سایت قرار بگیرند، طراحی یک نمای کلی از سایت مورد نیاز مشتری است. در این مرحله که به عنوان اولین گام برای طراحی یک وب سایت شناخته می‌شود، یک نمای کلی از سایتی که مشتری می‌خواهد طراحی می‌شود تا جایگاه هر کدام از امکانات و المان‌های سایت تعیین شود.

2. طراحی ظاهر گرافیکی سایت

بعد از اینکه در مرحله اول مشخص شد وب سایتی که مشتری می‌خواهد باید چه امکانات و المان‌هایی داشته باشد و هر کدام از آن‌ها باید در کدام بخش از وب سایت قرار بگیرند، کار طراحی گرافیک سایت آغاز می‌شود. در این مرحله اگر وب سایت مورد نیاز مشتری از نوع وردپرس باشد، متناسب با بودجه و نیاز مشتری یا پوسته یعنی ظاهر گرافیکی سایت وردپرس از صفر تا صد طراحی می‌شود یا از تمپلیت‌های آماده برای طراحی ظاهر گرافیکی سایت وردپرسی استفاده می‌شود؛ اما اگر وب سایت موردنظر مشتری از نوع وب سایت‌های اختصاصی باشد، طراحی گرافیکی آن از صفر تا صد به صورت انحصاری انجام می‌شود.

 


طراحی سایت اینترنتی و نکاتی که باید بدانید!!!


3. آغاز کدنویسی سایت

یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل طراحی وب سایت بعد از طراحی گرافیک سایت، کدنویسی آن است؛ که در این مرحله نیز متناسب با نیاز کاربر که درخواست طراحی سایت وردپرسی را داشته باشد یا طراحی سایت اختصاصی، کار کدنویسی سایت آغاز می‌شود.

4. راه‌اندازی وب سایت

و اما می‌رسیم به آخرین مرحله از طراحی وب سایت، یعنی راه‌اندازی سایت بر روی دنیای وب؛ که برای انجام این کار ابتدا هاست و دامین برای وب سایت طراحی شده، تهیه می‌شود و سپس بر روی بستر وب در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد.

سئوتاک

آخرین سوالات کاربران در حوزه سئو

تاثیر دامنه روی سئو سایت

تاثیر دامنه روی سئو سایت

دامنه روی سئو سایت تاثیر داره ؟ مثلا اگر تو دامنه کلمه بازسازی باشه آیا تاثیری روی بالا آمدن سایت رو این کلمه داره ؟

بیشتر بخوانید
افزونه های سئو روی سایت

افزونه های سئو روی سایت

چه افزونه ای رو برای سئو پیشنهاد میکنید ؟

بیشتر بخوانید
ایندکس شدن محتوا در گوگل

ایندکس شدن محتوا در گوگل

چجوری متوجه بشیم محتوایی که درست کردیم توسط گوگل ایندکس شده ؟

بیشتر بخوانید

مشترک وفادار

پروژه فعال

ساعت پشتیبانی آنلاین

اعضای تیم فنی