وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای متن باز جهان است. این روشی فانتزی است که به شما امکان این را می دهد هر نوع وب سایتی را ایجاد کنید. WordPress بیش از 36٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت را شامل میشود. هزاران فرصت شغلی در سراسر جهان ایجاد می کند و میلیون ها وب سایت با استفاده از وردپرس کسب درآمد می کنند. در اینجا آموزش رایگان وردپرس را برای شما آورده ایم.

 

آموزش رایگان وردپرس

وردپرس به غیر از فرصت های اقتصادی ، مردم را قادر می سازد تا داستان ها و ایده های خود را به اشتراک بگذارند ، جوامع ایجاد کنند و کارهای عالی انجام دهند. برای حضور كسب و كارهای كوچك در اینترنت بسیار ایده آل است ، در عین حال از نظر اقتصادی از نظر بلاگرها می توانند اولین وبلاگ خود را راه اندازی كنند. وردپرس همچنین محبوب ترین پلت فرم تجارت الکترونیکی به نام WooCommerce را تأمین می کند. میلیون ها فروشگاه آنلاین کوچک و بزرگ از آن استفاده می کنند. برای راه اندازی فروشگاه آنلاین (بدون نوشتن کد) می توانید از وردپرس استفاده کنید.

 

آموزش رایگان وردپرس

دو نوع وب سایت وردپرس وجود دارد. ابتدا WordPress.org با نام وردپرس خود میزبان شناخته می شود و سپس WordPress.com وجود دارد. ما توصیه می کنیم از WordPress.org استفاده کنید زیرا به شما امکان دسترسی به تمام ویژگی های WordPress را در خارج از جعبه می دهد. برای اطلاعات بیشتر ، به مقایسه WordPress.com و WordPress.org مراجعه کنید اکنون که بستر درستی را انتخاب کرده اید ، مرحله بعدی آموزش رایگان وردپرس انتخاب دامنه و میزبانی وب است.

 


طراحی ریسپانسیو چیست؟


 

دامنه شما آدرس وب سایتی است که کاربران برای بازدید از شما تایپ می کنند (به عنوان مثال wpbeginner.com). در آموزش رایگان وردپرس ما یک راهنما داریم که به شما کمک می کند بهترین نام دامنه را برای وب سایت خود انتخاب کنید.مرحله بعدی انتخاب هاست وب است. این جایی است که تمام پرونده های وب سایت شما ذخیره می شود ، بنابراین کاربران می توانند سایت شما را مشاهده کنند.

پس از ثبت نام برای نام دامنه و هاست ، زمان نصب وردپرس فرا رسیده است. وردپرس به دلیل نصب آسان مشهور است اکثر ارائه دهندگان هاست همچنین نصب کننده های 1 کلیک وردپرس را ارائه می دهند. اگر به کمک نیاز دارید ، آموزش نصب گام به گام وردپرس را دنبال کنید.

 

ما همچنین یک آموزش رایگان وردپرس را اورده ایم:

  • نحوه راه اندازی وبلاگ وردپرس
  • نحوه ایجاد وب سایت با وردپرس
  • نحوه راه اندازی فروشگاه آنلاین با وردپرس
  • نحوه ایجاد یک سایت عضویت در وردپرس
  • نحوه شروع پادکست با وردپرس

اگر فقط می خواهید از آموزش رایگان وردپرس استفاده کنید و یک سایت آزمایشی و ایجاد کنید ، می توانید وردپرس را روی رایانه Mac یا windows خود نصب کنید. اما به یاد داشته باشید ، وب سایت های محلی در اینترنت برای سایر کاربران قابل مشاهده نیستند. برای در دسترس قرار دادن آن برای همه ، باید WordPress را از رایانه خود (محلی) به یک سایت زنده منتقل کنید. پس از دیدن آموزش رایگان وردپرس و نصب وردپرس ، به داشبورد وردپرس یا قسمت سرپرست خواهید رسید. دارای یک طرح زیبا با یک نوار ابزار در بالا و یک منوی نوار کناری مدیر در سمت چپ است.

 

داشبورد وردپرس

تبریک می گویم ، شما یک سایت وردپرس ایجاد کرده اید. با این حال ، وب سایت شما در حال حاضر خالی است و از طراحی بسیار ابتدایی و از ویژگی قابل توجهی استفاده نمی کند.

آموزش اصول وردپرس

بعد از دیدن آموزش وردپرس ، نوبت به آشنایی با سیستم می رسد. با مرور گزینه هایی در نوار سمت چپ می توانید این کار را انجام دهید.

 

موارد منوی مدیر وردپرس

با این حال ، شما ممکن است همچنان به راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از هر یک از مواردی که در داشبورد وردپرس مشاهده می کنید ، نیاز داشته باشید. بهترین مکان برای شروع ورد پرس برای مبتدیان است. با دیدن چند فیلم شما میتوانید از طریق داشبورد وردپرس کار را شروع کنید ، به شما نحوه افزودن تصاویر ، فیلم ها ، صدا و غیره را نشان می دهد. توصیه می کنیم هنگام کار در وب سایت خود ، از این فیلم ها استفاده کنید. اگر نمی توانید همه آنها را یک باره تماشا کنید نگران نباشید. شما همیشه می توانید برگردید و از همانجا که کار را رها کرده اید از سر بگیرید.

هنگامی که در وب سایت خود کار می کنید ، با اصطلاحاتی روبرو خواهید شد که ممکن است آنها را درک نکنید. ما یک فرهنگ لغت مفید وردپرس با لیستی از اصطلاحات معمول وردپرس همراه با توضیحات دقیق هر اصطلاح داریم. در مرحله بعدی ، باید با ویرایشگر بلوک وردپرس آشنا شوید. اینجاست که بیشتر وقت خود را هنگام ایجاد محتوا برای وب سایت خود می گذرانید.

 

نتیجه گیری
ورد پرس را میتوان بدون هزینه در کم تر از یک هفته آموخت و وبسایت را راه اندازی کرد

منبع : www.wpbeginner.com