طراحی سایت شرکتی اختصاصی چیست؟

طراحی سایت شرکتی در گذشته برای شرکت ها چندان مرسوم نبود اما اکنون که طراحی وبسایت تبدیل به امری رایج شده است،دیگر رقابت بین داشتن و نداشتن سایت نیست بلکه بر سر رعایت برخی اصول در جزییات است تا به بالاترین رتبه سئو (در موتورهای جستجوگر) و در نتیجه بیشترین میزان مشتری دست یابید.ضمن اینکه نسبت به بازدهی عالی ای که برای شما در کسب و کارتان خواهد داشت،چندان هزینه هنگفتی را روی دست شما نمی گذارد.پس نداشتن وب سایت اختصاصی در هر شرکت و تجارتی یک سهل انگاری جدی است که از اعتبار و سود مالی شما می کاهد.

طراحی-سایت-شرکتی1

مخاطب سایت خود را چگونه بشناسیم ؟

در طراحی سایت شرکتی در وهله اول باید مخاطب خود و چگونگی بهره برداری او از محتوا را بشناسید.باید بدانید مشتری شما به دنبال چیست و نحوه استفاده آنها از سایت به چه صورت است.احتمالا هر کدام از آنها به دنبال پاسخ به نیازی وارد  سایت شما می شوند.شما باید این نیازها را شناسایی کرده و بهترین روش برای حل آنها را بیابید.

سعی کنید تولید محتوا و طراحی سایت را به گونه ای انجام دهید که همواره ویژگی های منحصر به فردی برای مخاطب خود داشته باشید تا بتوانید این مخاطبان را به مشتری تبدیل کنید.مشتری های شما طبیعتا شبیه هم نیستند.نیازها و سلایق گوناگون دارند و نحوه انتخاب آنها متفاوت است.با شناخت هرچه بیشتر آنها می توانید فضای کاربری مناسبی را طراحی کرده و شیوه تولید محتوا را مشخص کنید.بهتر است در مواقعی لیستی از این نیازها و تصمیم گیری ها تهیه کنید تا با یک جمع بندی بتوانید شیوه مخصوص به خود را در طراحی سایت پبدا کنید.

مناسب ترین قالب برای طراحی سایت شرکتی چیست؟

کاربر هنگام ورود به وب سایت شما باید بتواند در سریعترین زمان آنچه را می خواهد پیدا کند.بنابراین چیدمان شما در قالب سایت باید نمایانگر تمام فعالیت ها و خدمات شما باشد.باید بخش بندی های مشخص داشته باشید که کاربر بتواند برای پاسخ به نیاز خود دقیقا به همان بخش وارد شود.در غیر این صورت او را گیج می کنید و مجبور به ترک سایت شما خواهد شد.از طراحی سایت شرکتی به گونه ای که مخاطب را برای یافتن آنچه می خواهد مجبور به بارها کلیک کردن و ورود به صفحات متعدد و تو در تو کند،بپرهیزید.

مخاطبان شما زمان محدود و اهداف مهم کاری دارند و اگر قرار باشد زمان زیادی از آنها بگیرید به سراغ گزینه های کارآمد تر خواهند رفت.همچنین در مسیر هدایت کاربر از صفحه اصلی وب سایت به بخش خاصی از آن از علائم،نشانه ها،عناوین و طراحی محرک و جذاب استفاده کنید.تا جایی که در مسیر جستجوی محتوای مورد نظر خود، تصمیم بگیرد مطالب جدید دیگر و بخش های مختلف سایت شما را که از ابتدا برای آن برنامه ریزی نکرده بود نیز بررسی کند. در این بخش موشن گرافی ها یکی از به روز ترین و جذاب ترین محتواهای بصری هستند که می توان از آنها بهره برد.

طراحی-سایت-شرکتی

قابلیت نمایش سایت بر تمام دستگاه ها

وب سایت خود را برای دستگاه های مختلف طراحی کنید.سایت شرکت شما باید قابلیت نمایش و اجرا در تمام دستگاه ها از جمله کامپیوترهای شخصی،لپ تاپ،تلفن همراه،تبلت،فبلت و… را داشته باشد.چرا که امروزه بسیاری از کاربران از تلفن های همراه برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند.قابل حمل بودن این دستگاه ها باعث می شود تا آنها در هر زمان و مکانی بتوانند سایت شرکت شما را رصد کنند و این به نفع شماست.

نحوه انتخاب دامنه سایت شرکتی

در پروسه طراحی وب سایت شرکتی مهم تربن چیزی که باید به آن توجه کنید دامنه است.نام دامنه مانند نام شرکت،کارخانه و برند شما از اهمیتی ویژه برخوردار است.باید بیشترین نزدیکی و هماهنگی را به فعالیت و نام برند شما داشته باشد.همچنین باید دامنه ای را انتخاب کنید که به سادگی در یادها بماند و قابل جستجو باشد.

اگر این دامنه ها قبلا ساخته شده بود می توانید با خلاقیت خود یا بهره گیری از ابزار هایی که خود گوگل در اختیارتان قرار داده دامنه های دیگر را امتحان کنید و در نهایت نیز می توانید دامنه مورد نظرتان را از سازندگان آن خریداری کنید.قیمت دامنه ها با هم متفاوت است و شما بر اساس اولویت خود انتخاب خواهید کرد.ساخت و فروش دامنه وب سایت امروزه یکی از بیزینس های رایج است.

وب سایت شرکتی چند زبانه

در طراحی سایت به ویژه سایت شرکتی که ممکن است با دایره گسترده ای از کاربران در هر کجای دنیا در ارتباط باشد،چند زبانه بودن امری بسیار مهم است.در وهله اول باید دانست که در هر کشور افراد علاوه بر زبان مادری به زبان های دیگری نیز مسلط هستند و ممکن است به دلایلی ترجیح دهند که کلمات کلیدی خود را در موتور جستجو به زبان های دوم و سومی که به آن تسلط دارند جستجو کنند.

همچنین بسیاری از افراد در کشورهای مختلف به زبان بومی خود جستجو را انجام می دهند و اگر معیار شما نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل باشد،در صورتیکه زبان بومی آنها را پوشش ندهید هرگز در نتایج گوگل نمایش داده نخواهید شد.این تنها زبان کشورهای اروپایی،امریکا و انگلیس را شامل نمی شود بلکه بسیاری از کشورهای همسایه نیز می توانند مخاطب سایت شما باشند.در صورتیکه سایت شما تنها فارسی و انگلیسی باشد خیل عظیمی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

ایمیل شرکتی برای وبسایت

برای سایت شرکتی خود ایمیل اختصاصی داشته باشید.آدرس ایمیل معمولا از نام دامنه سایت گرفته می شود.به طور کل سعی کنید در انتخاب دامنه سایت شرکتی،شبکه های اجتماعی مربوط به آن و ساخت ایمیل به این موضوع توجه کتید.پرهیز از تعدد نام های مختلف هماهنگی اجزا مجموعه شما را نشان داده و اعتماد مخاطب را جلب می کند.اینگونه هرگز فراموش نخواهید شد.زیرا در رسانه های گوناگون تکرار می شوید.

طراحی سایت وردپرس

در طراحی سایت شرکتی به سمت سایت های وردپرس بروید. سایت های وردپرس از محبوبیت بسیاری در جهان برخوردارند.شرکت های موفق عموما به دلیل کاربری بسیار آسان و سرعت بالا در طراحی سایت به سمت سایت های وردپرس می روند.زیرا علاوه بر هزینه کمتر با اصول سئو و گوگل نیز هماهنگی کامل دارند.وب سایت های وردپرس از بازدید و رتبه بالاتری در موتورهای جستجوگر برخوردار هستند.

پس برای طراحی سایت شرکتی خود یا حتی طراحی مجدد آن می توانید سایت های وردپرس را جایگزین کنید.در این سایت ها دست شما به شدت باز است و هیچگونه محدودیتی در طراحی ندارید.این برگ برنده شما در قیاس با رقبای سر سختتان خواهد بود.