قبل از ورود به طراحی سایت باید تکلیف خود را مشخص کنید که هدفتان از این کار چیست ؟ باید نوع کاربری سایتتان را مشخص کنید . در اینجا 10 نکته برایتان اوردیم که کمکتان میکند.

 

۱- هدف از طراحی سایت

در هنگام ورود به طراحی سایت اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که ” هدف از طراحی وب سایت چیست؟” جواب این سوال کاملا معلوم است. اگر شما فروشنده هستید هدف شما فروش محصولاتتان است. اما اگر تمایل دارید که نوع کاربری متفاوتی را تجربه کنید همه چی متفاوت است .

 

ورود به طراحی سایت

 

۲- مشخصات مشتریان وب سایت

کاربران شما چه کسانی هستند ؟ گاهی اوقات یک وب سایت می تواند فرصتی برای رسیدن افراد به موفقیت و هدفشان باشد. بازار یابی آنلاین نیز مانند بازاریابی آف لاین مقررات مخصوص به خود را دارد ورود به طراحی سایت ابتدا هدف خود را از بازاریابی تعییت کنید و هیچ وقت سعی نکنید تا همه را از خود راضی نگه دارید. ظاهر و عملکرد وب سایت شما نیز باید بر اساس خواسته ها و نیازهای کاربرانتان باشد زیرا وب سایت برای مخاطبان شما طراحی شده است نه برای شما.

۳- فرآیند هایی که قبل از ورود به طراحی سایت سایت

همه آنچه باید رعایت کنید. آنلاین فروش کنید یا افلاین . نحوه ارتباط با شما چگونه است. برای اینکه بر روی اهداف و فرآیندهای وب سایت خود متمرکز شوید ، باید به فرآیند راه اندازی وب سایت به همان صورتی نگاه کنید، که به فرآیند استخدام یک کارمند و پیشرفت او نگاه می کنید.

 

۴- بودجه لازم برای طراحی سایت

یک قانون ساده هنگام راه اندازی وب سایت وجود دارد : هرچه عملکرد بیشتر = هزینه بیشتر
ورود به طراحی سایت باید در مورد میزان بودجه خود فکر کنید. اگر قصد شما از طراحی یک سایت مربوط هتلتان است باید امکاناتی را برای مشتریان در وب سایت خود در نظر بگیرید. به طور مثال آنها باید بتوانند هتل شما را به صورت آنلاین رزرو کنند و یا اینکه با شماره ای که بر روی سایت قرار می دهید تماس بگیرند.

 


نکاتی که قبل از ورود به طراحی سایت باید بدانید


 

۵- نماد و نام تجاری سایت

نماد و نام تجاری بسیار در ورود به طراحی سایت مهم بوده و باعث اطمینان سازی و ذخیره شدن در ذهن مخاطب میشود که تاثیر بسزایی در فروش ویا هرچیز دیگر دارد. به آرم مک دونالد توجه کنید.(شاید این نام مورد علاقه همه افراد نباشد، اما بسیار قوی و قدرتمند است).هماهنند خیلی از برند ها مانند مک دونالد. شاید خیلی ها از این برند خوششتن نیاید ولی چیزی است که باید قبول کنیم .برندی بسیار نام آشنا و محبوب است .

 

۶- محتوا: متن وتصاویر برای طراحی سایت

محتوا شامل قسمت اصلی در سایت شماست. یک مخاطب بداند هدف چیست و دو اینکه در موتور جست و جو خوب عمل کنید .معمولا افراد ترجیح می دهند که برای پس انداز پول بیشتر ، خودشان مطالب وب سایتشان را آماده کنند. اما هزینه کردن برای تولید یک محتوای با کیفیت بسیار عالی است و ارزشش را دارد .
همچنین عکس را فراموش نکنید . جلوه بصری و نوعی محتوای جذاب است. که بسیار موثر تر از متن میتواند واقع شود.

 

ورود به طراحی سایت

 

۷- برای سایت خود زمان بزارید

وب سایت یک ابزار برای بازاریابی بوده. اما تنها زمانی به عنوان یک ابزار کارآمد کار میکند که می کند که شما به طور مداوم از آن استفاده کنید. شاید شما بهترین وب سایت دنیا را طراحی کرده باشید، اما اگر زمان خود را به آن اختصاص ندهید، قطعا به اهدافتان نخواهیدرسید.
شما دائما خیر ولی بیشتر اوقات برای بازده بیشتر و مسمر ثمر شدن نتیجه باید وقت گذاشته ، آنلاین باشیید سوال ها را پاسخ دهید مطالب را بروز رسانی کنید و …… . که استخدام ادمین برای صرفه جویی در وقت گزینه مناسبی است و…

 

۸- آیا یک Domain name (اسم دامین) دارید؟

انتخاب اسم در عین سادگی باید محتوا و معنی نیز داشته باشد. برای ورود به طراحی سایت داشتن یک ادامین برای راه اندازی یک وب سایت کاملا ضروری است. گاهی اوقات انتخاب یک اسم کاملا مشخص است. به عنوان مثال اگر در B.B.C کار می کنید نام انتخابی شما می بایست bbc.co.uk باشد.

اطمینان پیدا کنید که از نام شما را قبل از ورود به طراحی سایت قبلا کسی استفاده نکرده باشد، و اگر اینگونه بود از شرکت طراح سایتتان بخواهید که آن نام را برای مدت زمان حداقل ۲ سال برای خودتان خریداری کند. برای اینکه موتورهای جستجوگر بزرگ و معروف Domain هایی را که برای یک سال خریداری شده اند به خوبی جست و جو نمی کنند و نام وب سایت شما را همراه با وب سایت های بی ارزش و بی محتوا نمایش می دهند.

۹- اهمیت قرار گرفتن در لیست جستجو

ورود به طراحی سایت ملزم این است که بروز باشید. برای این کار باید علاوه بر موارد بالا سئو ی سایت خود را همواره بروز نگه دارید و به آن رسیدگی کنید. چون هرروزه امکانات و الگوریت های متفاوتی در دنیای دیجیتال وارد میشوند و این شمایید که انتخاب میکنید باقی بمانید و یا حذف شوید . اگر سایت شما جزو ۱۰ صفحه اول رتبه بندی در گوگل باشد در آمد سالیانه شما باید ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال افزایش پیدا کند. مراقب شرکتهای تقلبی باشید که به شما قول می دهند تا نام سایت شما در ۱۰ صفحه اول گوگل قرار بدهند . شاید گوگل را بتوان فریب داد تا نام سایت شما جزو ۱۰ صفحه اول باشدو اما تنها با این کار قابلیتهای بسیار زیادی از سایت شما از بین خواهد رفت.

اگر سایت شما جزو ۱۰ صفحه اول رتبه بندی در گوگل باشد در آمد سالیانه شما باید ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال افزایش پیدا کند. مراقب شرکتهای تقلبی باشید که به شما قول می دهند تا نام سایت شما در ۱۰ صفحه اول گوگل قرار بدهند . شاید گوگل را بتوان فریب داد تا نام سایت شما جزو ۱۰ صفحه اول باشدو اما تنها با این کار قابلیتهای بسیار زیادی از سایت شما از بین خواهد رفت .

 


یه طراح حرفه ای وردپرس شو!!!


۱۰- نیازهای طراحی سایت در آینده

قبل از ورود به طراحی سایت می بایست به گسترش آن هم فکر کنید. این تمام چیزی است که به آن نیاز دارید.ممکن است شما به یک وب سایت با تم های متنوع احتیاج داشته باشید یا با استفاده از تجارت آف لاین محصولات خود را به فروش برسانید. اما باید توجه کنید که کدامیک از این موارد به گسترش و پیشرفت سایت شما بیشترین کمک را خواهند کرد؟

شما شاید در ابتدا یک یا دو سفارش در هفته داشته باشید که با استفاده از یک سیستم بروزرسانی ساده خودتان از عهده انجام آن بر آیید. اما اگر تعداد آنها خیلی بیشتر شود، چه ؟ پس برای اینکه مشتریهای خود را از دست ندهید آینده نگری کنید .

نتیجه گیری
ورود به طراحی سایت و باقی ماندن در آن نیازمند رعایت مواردی بوده که میتواند بسیار حائذ اهمیت باشند.