طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت همان تجربه ای است که در هنگام استفاده از سایت ظاهر و احساس برای مخاطب ایجاد می شود. روند برنامه ریزی و ساخت عناصر وب سایت شما طراحی سایت نام دارد، این عناصر شامل ساختار و طرح بندی تا تصاویر ، رنگ ها ، فونت ها و گرافیک ها است.

طراحی وب سایت دارای اجزای بی شماری است که برای ایجاد تجربه نهایی برای کاربران یک وب سایت با هم فعالیت دارند، از جمله طراحی گرافیک ، تجربه کاربری ، طراحی رابط کاربری ، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و ایجاد محتوا. این عناصر نحوه ظاهر ، احساس و عملکرد یک وب سایت را در دستگاه های مختلف برای مخاطبین تعیین می کنند. اگر می خواهید در مورد مراحل کار بیشتر بدانید ، این راهنمای دقیق در ساخت یک وب سایت را مطالعه کنید.

طراحی سایت و توسعه وب وابسته به فرایند کدنویسی است که در نهایت باعث عملکرد خوب وب سایت می شود. عملکرد صحیح سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد، هنگام ساختن وب سایت ، هم به طراحی وب و هم به توسعه وب نیاز دارید. شما می توانید طراحان وب را پیدا کنید که فرایند توسعه سایت که همان سئو و UX هستند را برای شما انجام دهند ولی این مجموعه فعالیت ها مهارت های مجزایی را نیاز دارند.

طراحان وب سایت:

افرادی هستند که ایده های شما را می گیرند و آنها را به ماکتی تبدیل می کنند که نشان می دهد طراحی وب سایت شما چگونه خواهد بود. طراحان وب قسمت خلاقانه . گرافیکی سایت را مدیریت می کنند. و بخش تولید محتوا برای سایت به عهده مدیران مجموعه است زیرا محتوای هر شغل نیازمند تخصص مدیر آن شرکت است و یک طراح وب نمی تواند این موضوع را بر عهده بگیرد.

توسعه دهندگان وب سایت:

این دسته از افراد گاهی اوقات مهندس یا کد نویس نامیده می شوند. این افراد ماکتی که طراح وب سایت شما ساخته است را می‌گیرند و آن را به زبان برنامه نویسی ترجمه می‌کنند تا در سایت نمایش داده شود. آنها وب سایت ها را کاربردی و قابل استفاده برای کاربر می کنند تا قابلیت نمایش و دسترسی به بخش های مختلف سایت برای عموم فراهم شود.

یک توسعه دهنده تجربه کاربری UX شخصی است که وب سایت شما را کاربرپسند می کند. آنها مهارت های فنی و همچنین مهارت های طراحی را دارند و آنها را در ایجاد وب سایت هایی که بازدیدکنندگان را جذب می‌کند به کار میبرند

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

قدم های اول در هر کسب و کاری واقعا مهم است. به این نکته توجه کنید که اگر تا الان برای بازاریابی کسب و کار خود در فضای مجازی اقدام نکرده اید، از مسیر پیشرفت دور شده اید و نام تجاری خود را شناخته نشده باقی می‌گذارید و از رقیبان خود چند مرحله عقب تر خواهید بود.

مشتریان احتمالی به دنبال نام تجاری شما در وب می گردند و چیزی نمی یابند ممکن است فکر کنند شما از تجارت خارج شده اید. اگر آنها زیرمجموعه‌ی فعالیت های شما را جستجو کنند و موضوعی را پیدا نکنند ، این تصور برای آنها ایجاد می شود که شما خیلی به شرکت یا محصول خود اهمیت نمی دهید. با طراحی وب سایت خود ، هر رابطه ای را که از طریق وب سایت آغاز می شود را خوبی برای شرکت خود ایجاد کنید و شناخته شوید.

طراحی وب سایت

با انجام چه کارهایی میتوانیم یک سایت مطابق با سلیقه افراد مختلف ایجاد کنیم؟

  • استفاده بهینه از فضای منفی و خالی در هر صفحه
  • گزینه هایی که به وضوح برای کاربر ارائه شده است (هرچه کاربر انتخاب کمتری داشته باشد ، احتمال آشفتگی و گیج شدن او کمتر است)
  • فراخوان واضح برای اقدام به همکاری با مخاطب
  • طراحی ریسپانسیو (تغییر اندازه محتوا و به صفحه وابسته به سایز تصویر کاربر . ریسپاسیو یا واکنشگرا بودن سایت استفاده از صفحات وب سایت را در هر دستگاهی آسان می کند: تلفن ، لپ تاپ یا مرورگر دسک تاپ.
  • مطالب و تصاویر مرتبط و با کیفیت که توجه خوانندگان شما را جلب می کند یکی از موثر ترین روشهای جذب کاربر تولید محتوای منحصر بفرد و جذاب برای کاربران است.
  • تعادل بین مقدار متن و تصاویر در هر صفحه (متن زیاد می تواند بازدید کننده را خسته کند ، متن کم نیز می تواند به همان اندازه مقاله ی شما را بی ارزش نشان دهد)

اگر فکر نمی کنید که طراحی زیبا نمیتواند بر روی مخاطب تأثیر بگذارد ، دوباره فکر کنید. وب سایت شما باید جذاب باشد، خصوصاً برای کاربر احتمالی شما ، زیرا زیبایی سایت شما مانند زیبایی ویترین یک فروشگاه ات و اولین قدم برای جذب مشتری را بر عهده دارد، بنابراین سعی کنید بفهمید که چه دسته افرادی می خواهند با شما تعامل کنند.

روی تصاویر چشم نوازی که با نام تجاری شما نمایش داده میشوند سرمایه گذاری کنید تا آن تصویر به عنوان لوگو برند شما برای مردم شناخته شود.

وفاداری به برند خود ، کلید موفقیت در طراحی وب سایت است. حتی با شکوه ترین وب سایت نیز اگر با نام تجاری شما مطابقت نداشته باشد فایده ای ندارد.

البته ، طراحی سایت خوب فقط فایده ای ندارد. بازدیدکنندگان وب سایت هایی را دوست دارند که جذاب و متناسب با زیبایی برندها و شغل باشند.  ایجاد جذابیت در برند و عناصر طراحی که عناصر طراحی را تبدیل می کند ، نحوه پیروزی شما در طراحی وب است.

طراحی وب سایت: آنچه به ضرر شماست!!

ما با هم بررسی کردیم که طراحی خوب چیست و به چه عواملی بستگی دارد. حالا بگذارید کمی درمورد آنچه مفید نیست و شاید شما را از هدفتان دور کند صحبت کنیم.

به عنوان یک قاعده کلی ، بازدید کنندگان برای استفاده از وب سایت شما مجبور نیستند از مسیر های دشواری عبور کنند کارهای دشواری انجام دهند. کل تجربه استفاده از وب سایت شما باید ساده باشد تا راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند.

طراحی وب سایت

به طور مثال: پل‌های ارتباطی واضح برای طراحی وب سایت عالی هستند زیرا اعتماد کاربر بیشتر جلب می‌شود. پیچیدگی طراحی وب تاثیر منفی خواهد گذاشت. نوشته ها با کنتراست بالا و وضوح بیشتر برای طراحی وب هوشمندانه و موثرتر هستند. فونت های کم کنتراست که خواندن آنها دشوار است از عوامل طراحی وب ضعیف و بی کیفیت هستند.

در اینجا چند عنصر دیگر برای جلوگیری از تعامل کاربران با شما وجود دارد که باید از آنها پیشگیری کرد:

  • حواس پرتی توسط تصاویر شلوغ در پس زمینه ها. به عنوان یک فاکتور منفی در نظر گرفته می‌شود ، از زمینه های شلوغ دوری کنید. اگرچه چند مورد انتخاب شده وجود دارد که پس زمینه کاشی کاری می تواند انتخاب خوبی باشد ، اما در بیشتر موارد باعث حواس پرتی مخاطب می شود و باعث میشود کاربر بر روی موضوع اصلی تمرکز نکند.
  • طراحی غیر واکنشگرا، امروزه وب سایت شما باید به راحتی پاسخگوی موبایل و سایر دستگاه ها با ابعاد مختلف و مرورگر های مختلف باشد.
  • لینک های داخلی نامشخص که مشخص نشده با کلیک بر روی آن از کجا سر در می‌آورند. بازدیدکنندگان مجبور نیستند بر روی لینکها و دکمه هایی که از آن خبر ندارند کلیک کنند ، آنها باید بتوانند به سرعت ببینند که کدام تصاویر و متن آنها را به صفحات جدید می برد یا مطابق نیاز آنها است. به همین ترتیب ، کاربران باید بتوانند زمینه های مختلف را به وضوح تشخیص دهند.

طراحی وب سایت

چگونه می توان طراحی وب سایت انجام داد :

درسته که طراحی وب سایت یک فرآیند پیچیده است و موارد زیادی وجود دارد که در طراحی سایت باید به آنها توجه کرد. اما خوشبختانه ، شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. هنگامی که با یک طراح وب حرفه ای کار می کنید می توانید به مهارت آنها اعتماد کنید تا نتیجه ای عالی بگیرید.

چند روش مختلف وجود دارد که می توانید وب سایت مورد نیاز خود را بدست آورید. روشی که برای شما و شرکت شما مناسب است به میزان پیچیده ای از وب سایت شما ، میزان هزینه ای که می خواهید صرف کنید و میزان کارهایی که می توانید خود انجام دهید بستگی دارد.

می توانید مستقیماً با یک طراح وب سایت مستقل کار کنید. به سادگی نمونه کارهای طراح را مرور کنید و طرحی را که بیشتر دوست دارید و متناسب با سبک و ظاهری است که می خواهید را انتخاب کنید. یک طراح مستقل می تواند یک الگوی موجود را سفارشی کند یا یک الگوی کاملاً تازه برای وب سایت شما طراحی کند. اگر می خواهید وب سایت شما از ابتدا ساخته شود ، می توانید با متخصصین تهران سایت در زمینه طراحی سایت که مهارت تحقق خواسته های شما را دارد همکاری کنید.

شما می توانید با آژانس سازنده وب سایت های سفارشی همکاری کنید. اگر می خواهید از ابتدا یک سایت خاص و سفارشی بسازید ، این گزینه را انتخاب کنید ، اما توجه داشته باشید که این راه حل در پایان هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت اما طراحی سایت شما کاملا انحصاری خواهد بود.

آماده سرمایه گذاری در زمینه طراحی وب با کیفیت بالا باشید. هزینه طراحی وب شما بسته به پیچیدگی آن ممکن است چندین میلیون تومان باشد. اما در پایان در ازای هزینه ای که انجام می دهید سایت شما متناسب با نیاز شما خواهد بود.

بنابراین چگونه می توانید بفهمید که به یک وب سایت سفارشی احتیاج دارید یا یک قالب اماده کار شما را راه می اندازد؟ همه اینها به آنچه شما برای انجام وب سایت خود نیاز دارید و آنچه برای آن برنامه ریزی کرده اید بستگی دارد. اگر شما نیاز به سازگاری با موتور جستجو دارید و اگر می خواهید آن را با نیازهای مختلف تجاری سازگار کنید ، اگر ایده های بسیار خاصی در مورد وب سایت دارید که خواستار ساخت آن طبق مشخصات شما است ، شما به یک وب سایت سفارشی نیاز دارید. در غیر این صورت شما با یک قالب آماده می توانید سایت خود را طراحی کنید.

طراحی وب سایت  که کاربردی باشد :

با داشتن یک نقش عملی در روند طراحی وب سایت خود ، تضمین می کنید که وب سایتی را دریافت می کنید که انتظارات شما را برآورده یا فراتر از آن است. در مورد نام تجاری و آنچه قصد دارید با وب سایت به دست آورید به طراح وب خود بگویید. هرچه اطلاعات آنها بیشتر باشد ، از تجهیزات بیشتری برخوردارند تا بتوانند طراحی وب بی نقصی را برای شما ارائه دهند. دیدگاه خود را برای آنها توضیح دهید و سپس به آنها اجازه دهید جادو کنند.