طراحی سایت ساده و شیک همانگونه که از نام آن پیداست به وب سایت هایی میگویند که معمولا ظاهری معمولی داشته و دارای امکانات ساده و جمع و جور اطلاق می باشند. سایت های ساده برای طراحی سایت شخصی، شرکت های تک محصولی و یا شرکت های کوچکی که فقط دارای یک یا چند خدمت محدودی هستند و مواردی از این قبیل کاربرد دارد. ساده کردن هرچه بیشتر و برقراری ارتباط کاربر با سایت و سهولت کاربران جهت استفاده از آن در طراحی سایت های ساده مد نظر است.

 

طراحی سایت ساده و شیک

امکانات و قالب سایت

بسته به نوع هدف برخی از افراد برای طراحی سایت ، برخی از آن برای فروش محصولات ، معرفی سازمان یا بخش خاص و اهداق دیگر استفاده میکنند. طراحی سایت ساده و شیک و در عین حال ارزان یکی از گزینه های مناسب و کارامد برای این افراد است. طراحی سایت شرکتی با قالب آماده و سیستم مدیریت محتوای آماده این امکان را می دهد تا طراحی سایت ساده را در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه ممکن راه اندازی نموده و از خدمات آن استفاده کرد.

تعیین بخش های اصلی سایت

در طراحی سایت ساده و شیک بایستی کلیه گزینه های پیش رو امکانات را بررسی نمود و با توجه به هدف سایت، سرویس های غیرضروری را کنار گزاشت و بیشتر روی آیتم های اصلی و مهم مانور داد؛ بویژه سرویس هایی که حیاتی بوده و در راستای کاری شما موثر هستند و نیاز اصلی مخاطبان و مشتریان محسوب می گردند.

 


طراحی سایت و اپلیکیشن


حذف بخش های اضافی

پس از اینکه بخش های اصلی و ضروری سایت را شناسایی کردیم، بایستی قسمت های اضافی را از سایت خارج کنیم. این بخش ها ممکن است جزئیات نوشته مانند: نویسنده، تاریخ و تعداد بازدید و یا افزونه های کم کاربرد، منوهای تو درتو، سایدبارهای بیش از حد باشد. همچنین لینک های زیاد در پابرگ سایت (فوتر) می تواند یکی از عوامل خروج بازدیدکنندگان از سایت شما باشد.

تعداد صفحات کم

همچنین درقسمت طراحی سایت ساده و شیک باید تا حد امکان بایستی صفحات اضافی را حذف نمود، و امکاناتی که دارای کاربرد مشابهی بوده و در یک راستا هستند را جمع بندی و بطور خلاصه در قالب یک امکان قرا داد. بطور مثال در طراحی سایت ساده لازم نیست دو صفحه مجزا برای «شرایط ثبت نام» و «قوانین و مقررات» ایجاد نمود، بلکه می توان دو موضوع را در یک صفحه پیاده سازی نمود. خود را بجای بازدیدکنندگان بگذارید، اگر کسی وارد سایت شما شود ترجیح می دهید که چه صفحاتی را بازدید کند؟ قوانین یا فرم ثبت نام؟ و یا حتی بخش اخبار سایت؟ تنها صفحات مورد نظر کاربران را در دسترس قرار دهید. زمانی که گزینه های زیادی در اختیار مشتریان خود قرار دهید سردرگم شده و هیچ کدام را انتخاب نخواهند کرد، پس تنها گزینه های اصلی را در اختیارشان قرار دهید.

طراحی سایت ساده و شیک

طراحی از نظر مدیریت سایت

یکی از مشکلاتی که اغلب صاحبان سایت در طراحی سایت ساده و شیک با آن روبرو هستند مشکلی کار با مکانیزم مدیریت این سایتها می باشد. شرکت طراحی وب سایت پیام آوا با استفاده از تکنیک های جدید و بروز ساخت سایت و با طراحی سایت بیشتر مشکلات این مورد را حل کرده است، استفاده از سیستم مدیریت محتوا و قالب های اختصاصی، به همراه آموزش کامل نحوه مدیریت سایت هنگام تحویل سایت به مشتریان از جمله راهکار های طراحی سایت و سئو سایت پیام آوا در این زمینه است. از این طریق شما می توانید تصاویر و محتوا را به سادگی مدیریت کرده و آنها را حذف و اضافه و بروزرسانی و یا ویرایش کنید.

تنوع رنگ کم در طراحی سایت حرفه ای ساده

شاید فکر کنید زمانی که می توان از رنگبندی های متنوع و متعدد در سایت استفاده کرد چرا خود را محدود به ۲ یا ۳ رنگ کنیم؟ ولی برای طراحی سایت ساده و کاربردی باید تعداد رنگ ها را کاهش داد، در صورت نیاز به رنگ های بیشتر نیاز می توان از طیف های روشن یا تیره همان رنگ های اصلی استفاده نمود. با این کار محیط سایت ساده تر و کاربرپسندتر خواهد شد و زیبایی خود را نیز از دست نخواهد داد، همچنین شما این امکان را خواهید داشت تا آیتم های مهم تر مانند عضویت در سایت یا بخش پیشنهادهای ویژه را با استفاده از رنگ های متضاد با رنگ های اصلی سایت در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهید.

 

 


طراحان وردپرس


 

در پایان
همانگونه که ذکر شد، طراحی سایت ساده و شیک هدف اصلی ساده و در عین حال کارآمد بودن آن است . که با رعایت مواردی چون تعداد صفحات کم ، حذف بخش های اضافی، مشخص کردن محدوده های اصلی و مدیریت درست آن میتوان به این هدف دست پیدا کرد .