طراحی سایت اینترنتی

طراحی سایت اینترنتی اغلب به سبک سایت و ماهیت آن برمیگردد. و بهترین نوع طراحی وب سایت، نوعی است که در آن توسعه دهنده فردی با تجربه باشد. نه طراح وب باید ذهنی خلاق داشته باشد، بلکه باید همه جوانب را در نظر بگیرد که بوسیله آن بتوان طراحی موفقیت آمیز را داشته باشد.

طراحی یک وبسایت شامل مواردی همچون: چیدمان وب ،محتوا ،شکل ظاهری، رنگ و موارد مرتبط است. یک طراحی سایت ایترنتی خوب به راحتی قابل تشخیص است زیرا یافتن هدف و مقصود مورد نظر از جمله: محصول، اطلاعات و … بسیار ساده است.

طراحی سایت اینترنتی

یکی از عواملی که باعث موفق شدن در طراحی سایت اینترنتی میشود، تکراری و خسته کننده نبودن آن است. بنابراین کاربر وقت بیشتری را صرف جستجو در وب سایت می کند و سپس نظرات و بازخورد بیشتری را دریافت می کنید.

 

ابزار طراحی سایت اینترنتی

دو نوع ابزار طراحی سایت اینترنتی وجود دارد که با درنظر گرفتن شرایط و عوامل طراحی سایت می توان از آنها به بهره گرفت. که شامل ابزار های دسکتاپ وسازنده وبسایت هستند.

ابزار های دسکتاپ
در این قسمت طراحان وب ایده و محتوا را برای توسعه دهندگان ارسال میکنند و آنها داده ها را به کد تبدیل میکنند. محبوب ترین برنامه های دسک تاپ برای طراحی وب سایت ها Photoshop و illustrator هستند. این روش بیشتر زمانی استفاده می شود که بخواهید روی ظاهر سایت تمرکز کنید و بودجه کافی نداشته باشید.

سازنده وبسایت

از ابزار هایی که در طراحی سایت اینترنتی خدمات گسترده ای را برای طراحی وب سایت ارائه می دهند میتوان به Wix،Squarespace ، Web flow و Page Cloud، اشاره کرد. که از لحاظ هزینه، ساختار و نوع خدمات متفاوت هستند و اینکه با کدام ابزار کار خود را شروع کنید بستگی به خودان دارد. با کمی جست و جو در محیط اینترنت به کاربرد هر مدام از این ابزار ها پی میبرید.

طراحی سایت اینترنتی

 

عناصر طراحی سایت

برای طراحی سایت اینترنتی در نظر گرفتن ظاهر و عملکرد بسیار مهم است. ادغام این عناصر قابلیت استفاده و کارکرد کلی سایت را به حداکثر می رساند. قابلیت استفاده سایت شما شامل عناصری از جمله رابط کاربری آسان، استفاده مناسب از گرافیک و تصاویر، متن مناسب با موقعیت و طرح رنگ میباشد. عملکرد سایت شما به سرعت، رتبه بندی، جستجو و توانایی جذب مخاطب شما اشاره مستقیم دارد.

عناصر بصری
برای طراحی سایتی موفق چند عامل هستند که به بررسی آنها میپردازیم.

محتوا
یکی از مهم ترین عوامل در طراحی سایت محتوای آن است که مربوط به طراح سایت میشود که تاثیر بسازایی دارد.

فونت
بهترین فونتی را انتخاب کنید که بتواند با سبک سایت، رنگ، طرح و غیره متناسب باشد.

رنگ
رنگها یکی از مهمترین عناصری هستند که باید هنگام طراحی وب سایت مورد توجه قرار گیرند. به خاطر داشته باشید که بسیاری از سو تفاهمات که بوجود می آید در بخاطرندانستن روانشناسی رنگ هاست، و تمرکز بر رنگهایی که از طراحی و لحن کلی وب سایت شما تعریف می کنند نیز مهم است.

چیدمان
ترکیب سایت شما تأثیر قابل توجهی در قابلیت استفاده و عملکرد سایت شما خواهد داشت. با این وجود هیچ قانون خاصی برای انتخاب طرح و چیدمان وجود ندارد و بسته به سلیقه شخصی شما دارد.

اشکال
استفاده از اشکال گرافیکی در طراحی سایت اینرنتی می تواند به یکپارچه سازی متن و تصاویر کمک کند و به ظاهر کلی سایت کمک کند. ترکیب رنگ ها و اشکال زیبا می تواند، به توجه بازدید کنندگان سایت شما کمک کرده و به کلیات سایت شما اثر بخشد.

فاصله گذاری
ایجاد فاصله عنصری کلیدی طراحی میباشد که وب سایت را از نظر بصری قابل درک تر میکند.

 

تصاویر و آیکون ها
با کمی جستجو در گوگل می توانید با سایت های زیادی روبرو شوید که از تصاویر مختلف و قدرتمندی استفاده می کنند و تأثیر بسزایی دارند که می توانند افراد را به سمت سایت شما جذب کنند.

ویدئو
ادغام فیلم ها در طراحی سایت اینترنتی به طور فزاینده ای در میان طراحان محبوب است. در صورت استفاده صحیح، فیلم ها می توانند به کاربران شما کمک کنند تا پیامی را که از طریق متن یا تصویر به درستی منتقل نمی شود، تجربه یا درک کنند.

عناصر کاربردی
این عناصر کاربردی هنگام طراحی وب سایت شما در نظر گرفته می شوند. عناصری که باعث رتبه بندی و امتیاز شما در موتور جست جو های مختلف میشوند و باعث بازدید بیشتر برای سایت شما می آورند.

 

طراحی سایت اینترنتی

انیمیشن
همچنین تکنیک های انیمیشن وب نیز وجود دارند که می توانند به شما در جلب توجه بازدید کننده کمک کنند. به عنوان مثال، افزودن دکمه ها یا فرم های “Like” که می تواند بازدیدکنندگان سایت شما را درگیر خود کند. اگر در طراحی وب سایت تازه کار هستید، توصیه می کنیم انیمیشن های خود را ساده نگه دارید تا از مداخله برنامه نویس جلوگیری کنید.

 

خدمات پشتیبانی طراحی سایت اینترنتی

خدمات طراحی سایت و پشتیبانی، شامل بخش پشتیبانی سایت می باشد. پس از انجام طراحی سایت به صورت کامل و تحویل آن به کافرما، ممکن است مشکلاتی در  سایت وجود داشته باشد. در این صورت نیاز به خدمات پشتیبانی از سوی شرکت طراحی سایت میباشید. بطور کلی پشتیبانی سایت شامل رفع ایرادات، نگهداری و … می باشد.

کار پشتیبانی سایت پس از طراحی سایت آغاز شده و می تواند تا طولانی مدت و به صورت دائمی ادامه پیدا کند.

بروزرسانی سایت شامل بروزرسانی محتوای سایت، سئو، طراحی سایت، محصولات و … می شود. هر چه یک سایت بروز باشد، امتیاز بیشتری توسط موتورهای جستجو دریافت کرده و تاثیر مثبتی در سئوی سایت خواهد داشت. به همین دلیل است که بروزرسانی و پشتیبانی از جمله اصلی ترین خدمات طراحی سایت و پشتیبانی محسوب می شوند.

 

نتیجه گیری

طراحی یک وب سایت موفق به عوامل بسیاری مانند خلاقیت، دانش، هوش و موارد بسیاری اشاره دارد که باید برای داشتن بهترین خروجی همه ی عوامل در کنار هم در نظر گرفته شوند. تیم تخصصی تهران سایت با دانش و مهارت بالا تمام ویژگی های مورد نیاز سیستم شما را با دقت و سرعت بالایی اجرا میکنند.