اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ

با پیشرفت تکنولوژی روزانه تعداد کسب  کارهای اینترنتی رو به افزایش است و دیگر مردم کمتر به دنبال روش های سنتی برای خرید کردن یا مقایسه اجناس هستند، شما نیز اگر میخواهید یک پله از رقیبان خود جلوتر باشید و برند شما برای مردم شناخته شده باشد، بهترین راه استفاده از شبکه های اجتماعی یا اینستاگرام مارکتینگ است.

علاوه بر داشتن یک سایت موفق شما نیاز دارید در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر مانند لینکدین، فیسبوک، یوتیوب و … استفاده کنید، زیرا دنیای مجازی فقط وابسته به موتور جستجوی گوگل نیست و اکثر مردم چند ساعت از شبانه روز را برای گشت و گذار در این شبکه ها سپری میکنند. شما نیاز دارید که یک صفحه برای کسب وکار خود داشته باشید و همچنین با روشهای پیشرفت در اینستاگرام آشنایی داشته باشید. تهران سایت سعی دارد با این مقاله شما را بیشتر با روشهای موثر بر رشد اینستاگرام مارکتینگ آشنا کند.

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

در مقاله های دیگر سعی داشتیم شما را با الگوریتم های موتورهای جستجو آشنا کنیم، اینستاگرام نیز مانند گوگل شامل یک سری از قوانین و تکنیک‌هایی است که با رعایت آنها می‌توانید فالوور و بازدیدکننده‌ی بیشتری دریافت کنید.

برای تعریف اینستاگرام مارکتینگ به زبان ساده‌تر می‌توان گفت شامل تکنیک‌ها، فعالیت ها و فاکتورهایی است که به افراد کمک می‌کند تا آمار فروش خود را در این شبکه‌ها افزایش دهند، در نظر داشته باشید که ابتدا بحث برندینگ مد نظر است تا در نهایت بتوانید فروش خود را افزایش دهید.

هر شبکه‌ی اجتماعی شامل یک سری از قواعد و مقرراتی است که شما برای دریافت بازخورد بهتر و دیده شدن نیاز دارید از آنها پیروی کنید، ما در این مقاله راه‌ کارهایی را به شما نشان می‌دهیم تا بتوانید یک اینستاگرام مارکتینگ حرفه ای داشته باشید و در این شبکه اجتماعی پیشرفت کنید.

هدف ازاینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ به صاحبان تجارت های مختلف و مدیران شرکت‌ها این فرصت را می‌دهد که موقعیت‌ها و فرصت های شغلی خود را در اختیار مشتریان بگذارند و بتوانند راحت تر با آنها ارتباط برقرار کنند، همچنین از آنجایی که اینستاگرام بر پایه اشتراک عکس و ویدئو ساخته شده است، شما می‌توانید با اشتراک عکس های با کیفیت در زمینه شغلی خود مخاطبین هدف بسیاری را به خود جذب کنید و در نتیجه برای کاربران و رقیبان خود شناخته شده باشید.

ابزارهای اینستاگرام

اینستاگرام برای مدیران و کاربران خود قابلیت های متعددی قرار داده تا به کمک آنها بتوانند در مدت زمان کوتاه تری و با زحمت کمتر، بازخورد بیشتری دریافت کنند. به طور کلی به شما بگوییم در اینستاگرام هوشمندانه رفتار کنید تا با تلاش و سختی کمتر نتیجه بهتری دریافت کنید.

1. استفاده بهینه از هشتگ‌ها

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در دیده شدن و شروع یک برندینگ موفق استفاده از هشتگ مناسب در کپشن عکس و فیلم های شما است. با در نظر گرفتن علایق مخاطبین هدف خود می‌توانید هشتگ مناسب برای خود انتخاب کنید. استفاده از هشتگ‌ها باعث می‌شود حتی کسانی که شما را فالوو نکرده‌اند با جستجوی آن کلمات مطالب شما برایشان نمایش داده شود و سبب جذب فالوور هدفمند برای شما می‌شود.

اینستاگرام برای هر پست قابلیت قرار دادن 30 هشتگ را برای کاربران امکان پذیر کرده است ولی شما باید از هشتگ های مرتبط و پر کاربرد استفاده کنید، بهترین کار ممکن این است که هر هشتگ را جستجو کنید و متوجه شوید کدام یک طرفدار بیشتری دارد. همچنین شما می‌توانید از اینفلوئنسر‌هایی که در زمینه‌ی مشترک با شما فعالیت دارند کمک بگیرید و ببینید آنها از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند.

2. تاثیر استوری ها در نظر داشته باشید

شما می‌توانید با گذاشتن استوری راحت تر با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و از مشتریان از روند فعالیتهای شرکت خود با خبر کنید، استوری های مفید با مطالب آموزنده و باعث علاقه مندی بیشتر کاربران اینستاگرام به موسسه شما می‌شود.

اگر شما روزانه استوری های مختلفی برای کاربران بگذارید سبب می‌شود بیشتر دیده شوید. همچنین شناخته شدن را می‌توان یکی از اصلی‌ترین قدم های شروع یک اینستاگرام برندینگ موفق دانست.

برای استوری های خود چند نکته را در نظر داشته باشید:

اولین نکته این است که سعی کنید استوری‌هایتان را از روند انجام فعالیت های کسب و کار خود تهیه کنید و اگر شما در هنگام ضبط فیلم دچار لرزش دست می‌شوید از پایه دوربین استفاده کنید، همچنین نور کافی باعث افزایش کیفیت استوری‌ها می‌شود و کیفیت تصاویر شما ارتباط مستقیم با جذب افراد دارد. پیشنهاد می‌کنیم از تمامی امکاناتی که اینستاگرام برای استوری‌ها قرار داده مانند گیف، نظرسنجی و پرسش و پاسخ استفاده کنید تا با فالوورهای خود تعامل بیشتری داشته باشید.

3. پروفایل خود را تکمیل کنید

فرض کنید اینستاگرام یک پاساژ بزرگ است و شما برای خرید به آنجا رفته‌اید، اولین عنصری که شما را به یک مغازه جذب می‌کند ویترین آنها است. بیو پیج شما نیز دقیقا مانند یک ویترین است پس سعی کنید ه بهترین و کامل‌ترین شکل ممکن آن را تزیین کنید. حال شاید برای شما سوال شده باشد که چه اطلاعاتی در بیو پروفایل خود قرار دهید؟

  • مانند مافیا عمل نکنید، سعی کنید خودتان را به کامل‌ترین شکل ممکن معرفی کنید، این که کاربران شما را بشناسند باعث می‌شود که راحت به شما اعتماد کنند.
  • اگر وبسایت دارید یا در شبکه های اجتماعی دیگر مانند تلگرام و یوتیوب اکانت برای کسب و کارتان دارید سعی کنید آدرس آنها را نیز در بیو خود قرار دهید.
  • راه های ارتباطی مانند آدرس و شماره تماس خود را قرار دهید تا در صورت نیاز به شما مراجعه کنند و همچنین راحت تر اطمینان کنند.
  • یک شعار برای برند خود انتخاب کنید و آن را به اشتراک بگذارید تا راحت تر شناخته شوید

4. تگ لوکیشن برای عکس های خود قرار بدهید

با استفاده از این قابلیت اینستاگرام به عکس‌هایی که در صفحه ی خود قرار می‌دهید موقعیت مکانی خاصی اختصاص دهید، توجه داشته باشید که اینستاگرام برندینگ به موقعیت جغرافیایی نیز وابسته است، در صورتی که عکس های شما لوکیشن داشته باشد کاربران با جستجو کردن یک موقعیت مکانی با عکس‌ها و فیلم های شما مواجه می‌شوند.

اصول موفقیت در اینستاگرام مارکتینگ

  • شناخت مخاطب هدف

قطع به یقین اساسی‌ترین کار برای شروع یک اینستاگرام مارکتینگ موفق شناسایی سلیقه و اهداف مخاطبین پیج خود است، اگر شما این موضوع را کاملا متوجه شوید و بتوانید به شکل صحیح فالور های هدفمند دریافت کنید در برندینگ خود موفق خواهید بود.

شما باید جنسیت، سن و علاقه مندی مخاطبین خود را بشناسید تا بتوانید در راستای هدف آنها فعالیت خود را ادامه دهید. برای شناخت افراد شما می‌توانید به پیج های هم راستا به کسب و کارتان سر بزنید و با آنها تعامل داشته باشید تا بتوانید فالوور‌های هدفمند را آنالیز کنید.

  • جذب مخاطب

همانطور که در  موارد بالا گفتیم هدف اول ما این بود که بدانیم با چه دسته از افراد سر و کار داریم، در ادامه ما باید برای مخاطبین خود محتوا تولید کنیم به گونه ای که با سلیقه آنها هم خوانی داشته باشد و کاربران را تشویق کنیم تا با ما همکاری داشته باشند.

یکی دیگر از روش های جذب مخاطب تبلیغات در پیج های دیگری است که در زمینه مشترک با ما فعالیت دارند، به طور مثال اگر ما هدفمان فروش لباس های ورزشی است می‌توانیم از صفحاتی که در زمینه ورزش و باشگاه‌ها فعالیت دارند همکاری کنیم

  • مخاطب را به محتوای پیج خود علاقه مند کنید

پس از اینکه توانستیم فالوورها را آنالیز کنیم و با استفاده از تبلیغات فالوور جذب کردیم وقت آن می‌رسد که کاربران را در پیج خود نگه داریم. اینستاگرام مارکتینگ بر پایه فالوور‌ها و فروش محصولات به کاربران پیج است، پس باید عکس و فیلم‌هایی که به اشتراک می‌گذاریم با سلیقه فالوورهایمان همخوانی داشته باشد

  • راه اندازی کمپین فروش

کمپین فروش به مجموعه فعالیت‌هایی می‌گویند که در انتها به خرید محصولات از سوی مخاطبین ختم می‌شود. برای استارت زدن یک کمپین فروش ما پیشنهاد می‌کنیم از استوری های اینستاگرام استفاده کنید، برای هر شغلی روش ارائه محصولات متفاوت می‌باشد ولی در ابتدا می‌توانید با پرسش یک سوال در استوری ذهن مخاطب را درگیر کنید و در استوری های بعدی خود را به مخاطبین معرفی کنید و به سوالات احتمالی پیش آمده در ذهن آنها پاسخ دهید.

یکی دیگر از روش‌هایی که باعث می‌شود مخاطب به شما جذب شود تخفیف‌هایی است که برای محصولات ارائه می‌دهید، برای شروع شما می‌توانید برای خدمات خود 10 الی 20 درصد تخفیف در نظر بگیرید، این امر کاربران را تشویق می‌کند که از شما خرید کنند.