امروز به شما کمک خواهیم کرد که چگونه سایت فروشگاهی خود را از طریق وردپرس راه اندازی کنید.

نام دامنه و ارائه دهنده میزبانی خود را انتخاب کنید.

اولین مرحله در راه اندازی آموزش سایت فروشگاهی وردپرس با نام دامنه شما شروع می شود. این آدرس وب سایت آینده شما خواهد شد. نام دامنه همان چیزی است که برای دسترسی به یک وب سایت وارد نوار آدرس مرورگر خود می کنید.در حالی که وردپرس خود رایگان است ، باید هزینه نام دامنه خود را پرداخت کنید که از 10 دلار در سال شروع می شود. هزینه کاملاً ارزش آن را دارد ، زیرا داشتن نام دامنه شخصی خود بسیار حرفه ای تر از داشتن نام خود در دامنه شخص دیگری است

یک پلاگین تجارت الکترونیکی را انتخاب کنید
آنچه سایت فروشگاهی وردپرس شما را از یک وب سایت استاندارد وردپرس جدا خواهد کرد ، وسیله فروش مستقیم محصولات از سایت شما خواهد بود. هیچ ویژگی فروشگاهی خاص بومی وردپرس وجود ندارد ، بنابراین برای افزودن این قابلیت به وب سایت خود ، باید پلاگین تجارت الکترونیکی را نصب کنید.

پلاگین تجارت الکترونیکی خود را نصب کنید
مرحله بعد در آموزش سایت فروشگاهی وردپرس نصب یک افزونه تجارت الکترونیکی را برای سایت وردپرس خود انتخاب کردید است. برای این کار :

وارد داشبورد وردپرس خود شوید.
در نوار کناری ، به بخش افزونه ها رفته و “افزودن جدید” را کلیک کنید.
در نوار جستجو ، “WooCommerce” را تایپ کنید و Enter را بزنید. روی “اکنون نصب شود” در WooCommerce را کلیک کنید.

آموزش سایت فروشگاهی  وردپرس

نکات بارگذاری محصول تجارت الکترونیک وردپرس

نکات زیر اطمینان می دهد که محصولات شما برای مشتریان جذاب هستند و می توانند به راحتی از طریق ویترین فروشگاه یا از طریق موتور جستجو قرار بگیرند.

الف) عناوین خود را فراموش نکنید!

وقتی کالایی را به فروشگاه خود اضافه می کنید ، محصول شما باید همیشه در نوار عنوان باشد. همچنین برای تعیین بهترین عنوان ممکن برای محصول خود براساس سئو باید از ابزارهای SEO نیز استفاده کنید.


نرخ طراحی سایت با وردپرس


ب) توضیحات محصول جذاب را ایجاد کنید.

در آموزش سایت فروشگاهی وردپرس توصیه میشود که توضیحات سازنده محصول را کپی نکنید. با توصیفات خود خلاق باشید. همچنین ، از کلمات کلیدی بسیار خاص و طولانی استفاده کنید که اطمینان حاصل کند محصول شما در نتایج موتور جستجو ظاهر می شود. سرانجام ، کوتاه باشید – توصیفات را به 150-250 کلمه محدود کنید.

ج) کیفیت تصاویر خود را در نظر بگیرید.

برای مطابقت با استانداردهای وردپرس از یک تصویر محصول برجسته به شکل مربع استفاده کنید. همچنین برای جذب مشتری بیشتر در آموزش سایت فروشگاهی وردپرس پیشنهاد میکنیم که از تصاویر بزرگ و با کیفیت استفاده کنید.

ب) بر اساس آن دسته بندی و برچسب گذاری کنید.

محصولات خود را در زیر دسته ها و برچسب ها قرار دهید. تأثیر آن دو برابر است: مشتریان هنگام مرور راحت تری برای آنها خواهند داشت و همچنین Google آنها را مشابه کلمات کلیدی در نظر می گیرد.

پرداخت

آخرین مرحله در آموزش سایت فروشگاهی وردپرس قسمت خرید است ، چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین ، آخرین مرحله در هر تنظیم تجارت الکترونیکی وردپرس مربوط به پرداخت است. سایت فروشگاهی شما به روشی برای دریافت پرداخت از مشتریان نیاز دارد. پس از پرداخت از سایت شما ، به درگاه پرداخت هدایت می شود ، جایی که مشتری اطلاعات مالی را وارد می کند یا با درگاه به حساب خود وارد می شود. پول به صورت امن از مشتری به درگاه پرداخت مبادله می شود و سپس درگاه پرداخت پول را به حساب بازرگان شما منتقل می کند.

آموزش سایت فروشگاهی  وردپرس

نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های فروشگاه خود.

1. هزینه

بیشتر آموزش هایی که انجام میشود برای صرفه جویی در هزینه هاست . آموزش سایت فروشگاهی وردپرس از جمله آنهاست. هر درگاه پرداخت برای هر معامله درصد مشخصی را از کارمزد دریافت می کند. هزینه سرویس دهی هر دروازه ای را که قصد استفاده از آن را دارید بررسی کنید. اگر درگاه خدمات عالی داشته باشد ، گاهی هزینه بالاتری قابل توجیه است.

2. سازگاری فروشگاهی

همه درگاه های پرداخت توسط هر پلاگین تجارت الکترونیکی پشتیبانی نمی شوند.در آموزش سایت فروشگاهی وردپرس به شما گفته میشود که اطمینان حاصل کنید که درگاه پرداخت انتخابی شما در لیست برنامه های افزودنی افزونه تجارت الکترونیکی شما گنجانده شده است.

3. ورودی اطلاعات مالی

درگاه های پرداخت دو گزینه برای دریافت اطلاعات مالی از مشتریان ارائه می دهند. یکی از آنها صفحه میزبانی شده است که مشتریان را پس از پرداخت به وب سایت درگاه پرداخت هدایت می کند ، جایی که آنها اطلاعات خود را وارد می کنند. این ایمن ترین روش است ، اما همچنین کمی ناخوشایند است و به احتمال زیاد با موضوع تصویری فروشگاه شما مطابقت ندارد. جز مواردی است که حتما در آموزش سایت فروشگاهی وردپرس دقت لازم را به آن داشته باشید.


هزینه طراحی سایت شرکتی چقدر است؟


4. سازگاری با موبایل

معاملات آنلاین بیشتر و بیشتری از طریق دستگاه های تلفن همراه در حال انجام است. این ضروری است که کاربران حتی اگر از تلفن های هوشمند خود استفاده می کنند مجاز به خرید و پرداخت کالاهای فروشگاه شما باشند. یک درگاه پرداخت انتخاب کنید که نه تنها از معاملات از طریق تلفن همراه پشتیبانی کند، بلکه دارای یک تجربه بهینه شده تلفن همراه با رابط کاربری خوب باشد.

نتیجه گیری
این مقاله راهنمایی و آموزش سایت فروشگاهی وردپرس را در اختیارتان گذاشتیم و تمام مراحل ساخت فروشگاه آنلاین خود در یکی از بزرگترین سیستم عامل های وب راهنمایی کردیم. با توجه به آن میتوانید سایت خود را راه اندازی کرده و به کسب و کار خود رونق دهید.